Демографічні втрати
В Україні сьогодні мешкає 25 млн осіб
Станом на середину лютого 2024 року за межами України перебувало 6,5 млн біженців. Такі дані наводить Управління Верховного комісара ООН з питань біженців. Які демографічні втрати понесла Україна за період війни з росією - проаналізувала Ольга Пищуліна, експертка з гендерних та соціальних питань Центру Разумкова.
Міжнародний день пам’яті про катастрофу на ЧАЕС
Смертоносне дихання Чорнобильського реактору: як це було?
38 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася одна з найбільших в історії людства техногенних катастроф - вибух на Чорнобильській АЕС. Внаслідок аварії у повітря здійнялися 60 тонн радіоактивних речовин, що розлетілися на десятки кілометрів та зробили навколишню територію непридатною до життя на тисячі років. Смертоносне дихання зруйнованого реактору першими відчули 28 пожежників, що прибули гасити полум'я. З одним із них - Петром Хмелем - нам вдалося поговорити. Детальніше про аварію - з перших вуст дивіться у нашому відео.
Урядові рішення
Кабмін затвердив постанову, яка зберігає пільгову ціну на газ
Цього місяця Кабінет міністрів затвердив постанову, яка зберігає пільгову ціну на газ для постачальників тепла і гарячої води для населення до кінця літа. Також цього тижня державний «Нафтогаз» продовжив дію пільгової ціни на газ для населення. Вона, як і раніше, буде складати 7 грн 96 коп. за куб блакитного палива. Сьогодні Уряд ухвалює рішення про продовження пільгової ціни на електроенергію для населення. 2 гривні 64 копійки за кіловат. Залишаємо цю ціну без змін. Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії буде продовжено до 31 травня.
Проєкт "Самохвалов запитує"
Як українські волонтери американців "діджиталізували"
Гості програми "Самохвалов запитує": Евеліна Курілець, виконавча директорка та Віталій Свічинський, операційний директор благодійного фонду «Разом для України». Благодійний фонд «Razom for Ukraine» є найбільшим американсько-українським фондом, який було засновано в Нью-Йорку у 2014 році.
Сьогодні говоримо про таке:
- Що зараз собою являє волонтерський рух?
- Як працюють великі волонтерські фонди?
- Скілкьи людей на зарплаті, звідки ці зарплати фінансуються?
- Що змінилось у волонтерській діяльності у порівнянні з 2014 роком?
- Які зараз взаємини у держави з волонтерами?
- Що взагалі потрібно волонтерам від держави?
- Де зараз найбільше потрібні волонтери?
- Чому була така затримка фінансової допомоги від США?
«Face the Future Ukraine»
Упродовж чотирьох днів українських бійців оперуватимуть семеро хірургів зі США й Канади
На Прикарпатті завершується IV Міжнародна медична місія «Face the Future Ukraine». Кращі канадські та американські реконструктивні хірурги й медичні сестри вчетверте прибули до Івано-Франківська. Тут вони разом із українськими лікарями проведуть ряд реконструктивних операцій на обличчі та шиї пораненим військовим і цивільним та поділяться своїми знаннями під час симпозіумів. Гуманітарна програма створена у співпраці організацій Face The Future Foundation, Razom for Ukraine, Still Strong у партнерстві з Пацієнти України, проєктом Реабілітація травм війни, Українська асоціація ендоскопічної хірургії голови та шиї, КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради, Healing the Children, Umana, за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні, Івано-Франківська обласна державна адміністрація, компаній Метінвест, Materialise, Yellowblue Force Foundation, Transmed. На цій місії планують прооперувати 35 пацієнтів. Серед них - військові з тяжкими мінно-вибуховими поранення обличчя та шиї: пошкодження орбіти ока, тяжкі поранення носа та відсутність фрагментів щелеп. "Під час місії ми разом з іноземними хірургами будемо виконувати найскладніший перший етап, а далі самостійно проводити наступні етапи, - каже Наталія Комашко. - Маємо змогу асистувати світовим хірургам, навчатися та оперувати пліч-о-пліч. Знання, які вони нам передають, ми впроваджуємо далі, адже після кожної місії починаємо робити нові операції, які до цього ніколи не проводили”. Упродовж чотирьох днів українських бійців оперуватимуть семеро хірургів та вісім медсестер зі США й Канади, зазначила координаторка місії "Face the Future" в Україні Наталія Комашко.
Безпечні дитячі простори
Попри небезпеку в Херсоні продовжують жити близько 90 тис. людей, з них 4.5 тис. - діти
Херсон - незламне місто-герой, яке щоденно потерпає від ворожих обстрілів. Попри небезпеку у місті та старостинських округах продовжують жити близько 90 тис. людей, з них 4.5 тис. - діти. Оскільки освітні процеси та діяльність дошкільних закладів на території Херсонської міської територіальної громади тимчасово призупинено з метою безпеки, дітям дуже не вистачає живого спілкування одне з одним. Для вирішення цієї проблеми в місті та громадах відкривають безпечні дитячі простори, які працюють в укриттях. Тут малеча може перебувати певний час під наглядом вихователів, спілкуватися та займатися арттерапією. Наразі в Херсоні працює 9 таких установ, але ця кількість замала, щоб прийняти усіх охочих. В одному з таких центрів побували кореспонденти Укрінформу.