Огляд «Війна в Україні за тиждень»
Пропонуємо до вашої уваги огляд основних подій, які стосуються воєнних дій в Україні, з 04 по 10 листопада
БОЙОВІ ДІЇ
Головком Сирський повідомив, що у жовтні українські дрони знищили та уразили понад 52 тисячі російських цілей. З них окремої уваги заслуговують 129 артилерійських систем, 221 одиниця ворожого радіообладнання та понад 4 тисячі живої сили ворога.
У Курській області росіяни за жовтень втратили сім бронетранспортерів, сім бойових машин піхоти, один бронеавтомобіль «Тигр» і п'ять танків Т-72. Станом на 6.11 російські окупанти на Курському напрямку втратили понад 20,8 тисячі осіб, зокрема 7905 убитими, понад 700 російських військових узято в полон.
Міністр оборони Рустем Умєров підтвердив, що ЗСУ вступили в бій з північнокорейськими військами вперше після того, як Пхеньян відправив їх на допомогу Росії. За оцінками Сполучених Штатів, російське керівництво спрямувало 10 тисяч військових з Північної Кореї, до Курської області, неподалік від кордону з Україною.
За даними New York Times, РФ зібрала 50 тисяч своїх і північнокорейських військових для наступу на Курщині.
За даними War Mapper, російські загарбники за останні два місяці захопили понад 1000 кв. км українських територій. Станом на кінець жовтня Росія контролює 17,95% території України, включаючи Крим та частини Донеччини й Луганщини, окуповані до 2022 року.
Російські окупанти зазнають у Курській області колосальних втрат, їм не вдається протиснути нашу лінію оборони. Наша лінія оборони не посувається, а залучення Росією північнокорейських військ не вплинуло психологічно на українських військових.
На Времівському напрямку на Донеччині ворог застосовує броньовану техніку для транспортування штурмових груп.
На Харківщині ворог атакує переважно піхотою, накопичує сили та засоби, завозить боєкомплект, техніку, їжу, тепле спорядження, паливно-мастильні матеріали.
На Харківщині у районі населеного пункту Кругляківка на Куп'янському напрямку українські десантники розбили підрозділ танкового полку РФ – знищили 120 окупантів.
Бійці 47 окремої механізованої бригади взяли в полон російського солдата з 155 бригади морської піхоти тихоокеанського флоту на території Курщини, який, з його слів, був свідком страти воїнів Сил оборони.
На війні в Україні знищено генерал-майора Павла Клименка, який командував 5-ю окремою мотострілецькою бригадою імені Олександра Захарченка (колишній батальйон «Оплот» «ДНР»).
У Збройних силах очікують, що росіяни найближчим часом розпочнуть штурмувати українські позиції на одній із ділянок фронту. Найбільш «небезпечними» є Времівський напрямок і район Гуляйполя. За даними нашої розвідки, окупанти проводять повітряну та інженерну розвідку. Деякі штурмові групи переміщенні на передові позиції.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі сказав, що у жовтні втрати російських загарбників у живій силі на полі бою в Україні сягнули нового максимуму. Середньодобові втрати росіян (вбитими і пораненими) у жовтні склали 1 354 особи за добу – The Telegraph.
За три останні місяці Росія застосувала по Україні 4300 ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників інших типів. Підрозділам ППО Сил оборони України вдалось збити 3063 БпЛА, що становить 71% від загальної кількості.
Т.в.о. начальника управління комунікацій Командування Повітряних сил Юрій Ігнат сказав, що дешеві безпілотники-приманки без боєголовок, які перевантажують нашу протиповітряну оборону, становлять майже половину всіх російських БПЛА, випущених по Україні.
***
Атаки по Росії
Дрони-камікадзе вперше уразили ворожі кораблі у Каспійському морі. Відстань від держкордону України до обʼєкта ураження становить близько 1500 кілометрів. Унаслідок ударів БпЛА уражень зазнали щонайменше два об’єкти у місті Каспійськ, що в республіці Дагестан – йдеться, імовірно, про ракетні кораблі «Татарстан» та «Дагестан», а також пошкоджень, можливо, зазнали малі ракетні кораблі проєкту 21631.
За атакою безпілотників на НПЗ в російському Саратові стоїть ГУР.
9 листопада дрони СБУ та ССО уразили Алексінський хімічний комбінат у Тульській області РФ, що входить до корпорації «Ростєх» та виробляє боєприпаси, порох і матеріали для російського ВПК.
Сили оборони України завдали вогневого ураження по складах із боєприпасами 1060-го центру матеріально-технічного забезпечення у Брянській області РФ – зафіксовані щонайменше 8 вибухів і дві точки загоряння й ознаки вторинної детонації. За даними ЦПД, на підірваних складах були також ракети до реактивних систем залпового вогню та керовані авіаційні бомби.
10 листопада було атаковано місце базування розрахунків ППО по лінії Аеропорт Маріуполя – с. Бердянське. Пролунало щонайменше 4 вибухи. Після спрацювання ППО ворога зафіксовано пожежу в районі аеропорту. Попередньо уражено один з розрахунків ППО.
ВТРАТИ ВОРОГА
УКРАЇНА: ВТРАТИ
Росіяни розстріляли шістьох полонених бійців ЗСУ на Покровському напрямку, правоохоронці розпочали розслідування. 23 жовтня стався випадок (розстрілу полонених – ред.) в східній частині міста Селидове, а другий стався 1 листопада поблизу смт Вишневе. В обох випадках були страчені шестеро наших захисників. Правоохоронцям вдалося ідентифікувати захисників, які загинули. Правоохоронці розслідують 49 кримінальних проваджень за фактами вбивства 124 військовополонених на полі бою.
ВІДЕОСЮЖЕТИ
Адміністрації Байдена і Трампа мають час підготуватися до складного порядку денного – Долгов
ФОТО
Медичні працівники біля чоловіка, який постраждав унаслідок російського обстрілу керованими авіаційними бомбами, Запоріжжя, 7 листопада 2024 року. Фото: Дмитро Смол’єнко, Укрінформ
СОЮЗНИКИ І ПАРТНЕРИ
Північноатлантична рада рішуче засудила дії Російської Федерації та КНДР щодо небезпечного розширення російської неспровокованої агресивної війни проти України.
Білий дім планує прискорити постачання Україні залишкових партій оборонної допомоги на тлі ризиків, що адміністрація Трампа може припинити ухвалену раніше підтримку.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що не виключає надання зброї безпосередньо Україні. Рішення про постачання зброї залежатиме від «рівня залучення Північної Кореї» у війну Росії проти України.
Адміністрація чинного президента США Джо Байдена вирішила дозволити американським оборонним підрядникам працювати в Україні для обслуговування і ремонту озброєнь, наданих Пентагоном.
Франція планує відправити Україні додаткову партію далекобійних ракет SCALP та ракет Mistral для протиповітряної оборони.
Австралія надасть Україні 14 морських високоманеврених катерів RHIB з жорстким корпусом.
Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) розпочало розслідування лазівки, яка дозволяє таким країнам, як Туреччина, експортувати підсанкційну російську нафту до ЄС під іншою маркою.
Велика Британія оголосила про запровадження нових санкцій проти військово-промислового комплексу РФ та підтримуваних Росією груп найманців. Це найбільший пакет санкцій проти РФ, запроваджений Британією з травня 2023 року.
Німецько-французьке оборонне об’єднання KNDS передасть українській армії колісні гаубиці RCH 155 у квітні наступного року.
Литовський кабінет міністрів ухвалив рішення внести до Сейму законопроєкт, який надасть можливість суб'єктам державного управління Литви організовувати закупівлю зброї категорії А для України.
Канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що не бачить необхідності ухвалювати «нові рішення» щодо членства України в НАТО, зокрема стосовно надання їй запрошення.
Варшава не передаватиме Києву МіГи, оскільки вони зараз «захищають польське небо». Наступного тижня громадськості буде представлено рапорт про військову допомогу, яку Польща донині передала Україні.
Після оновлення на картах Google зʼявились численні знімки української оборонної інфраструктури, однак компанія погодилась розвʼязати питання тільки після публічного розголосу. Google виправив ситуацію з картами. Військові об‘єкти та системи більше не відображаються.
До Українського легіону – військового підрозділу, що нині формується у Польщі з-поміж українських добровольців, які проживають за кордоном – станом на початок листопада подано понад 500 заявок із 30 країн світу.
ПОЛІТИЧНІ РІШЕННЯ
В Україну повернули тіла 563 полеглих захисників. Під час останніх репатріаційних заходів української журналістки Вікторії Рощиної, яка померла у російському полоні, тіло не повернули.
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак наголосив, що Україна не веде ніяких перемовин із Росією.
Міністерство закордонних справ України вважає безпідставними твердження віцепрем’єр-міністра – міністра цифровізації Польщі Кшиштофа Гавковського щодо нібито бажання Президента Володимира Зеленського втягнути Польщу у війну з Росією. Раніше віцепремʼєр Польщі Кшиштоф Гавковський розкритикував Президента України Володимира Зеленського за бажання збивати ракети і дрони Росії в українському повітряному просторі. На думку урядовця, тоді «Польща б вступила у війну з Росією».
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів чергову нараду з керівниками закордонних дипломатичних установ України у форматі ZOOM-конференції під час якої глава українського зовнішньополітичного відомства висловив невдоволення пасивністю більшості українських послів в арабських та африканських країнах. Він сказав, що його вкрай здивувало питання, яке він почув у рамках свого турне країнами Близького Сходу та Африки від султана Оману та керівництва Анголи: «Чи правда, що зараз в Україні йде війна?»
Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Дмитро Лубінець зустрівся з російською уповноваженою з прав людини Тетяною Москальковою на території Республіки Білорусь за участі Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
Кабінет міністрів
ухвалив рішення про звільнення заступника міністра оборони Юрія Джигира за власним бажанням;
схвалив нову програму для підтримки оборонно-промислового комплексу, за якою критично важливі підприємства зможуть отримати кредит до 500 млн грн, до 5 років, під 5% річних;
вніс технічні об'єкти операторів телекомунікацій до списку, щодо яких не застосовуються графіки відключення світла.
Польоти в одному з українських аеропортів – «Львів» або «Бориспіль» – можуть відновити до кінця січня 2025 року. Забезпечити механізми страхування для авіації буде простіше, якщо літаки почнуть літати з аеропорту «Львів», але Президент Зеленський наполягає на тому, щоб першим було відкрито міжнародний аеропорт «Бориспіль».
Міноборони отримало перший патент на технологію виявлення ворожих FPV-дронів під назвою «Вітряк М».
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання у війську вітчизняний бронеавтомобіль UAT-TISA.
Державне бюро розслідувань проводить досудове слідство щодо обставин катастрофи винищувача F-16, під час якої загинув пілот Олексій Месь, призначені 11 судових експертиз. 26 серпня 2024 року під час відбиття російського масованого ракетно-авіаційного удару загинув український льотчик Олексій Месь.
Послуга з оформлення онлайн відстрочки від мобілізації доступна в останньому оновленні додатка «Резерв+».
З 1 листопада навчальні центри всіх складових ЗСУ перейшли на програму проведення базової загальновійськової підготовки з терміном навчання 1,5 місяця замість 30 днів, як було раніше.
З повною версію військового огляду за тиждень можна ознайомитися за лінком.
Також пропонуємо до вашої уваги ранковий випуск новин. Підписуйтесь на безкоштовну щоденну розсилку