Огляд «Війна в Україні за тиждень»
Пропонуємо до вашої уваги огляд основних подій, які стосуються воєнних дій в Україні, з 28 жовтня по 03 листопада
БОЙОВІ ДІЇ
02 листопада Головком Сирський сказав, що ЗСУ стримують один з найпотужніших наступів російських окупантів від початку повномасштабного вторгнення.
Російські втрати в живій силі протягом жовтня вже перевищили 40 тисяч солдатів та офіцерів. Цей місяць побив рекорд травня 2024 року, коли кількість ліквідованих окупантів майже досягла 40 тисяч. Сили оборони України за жовтень позбавили російських загарбників озброєння та військової техніки на загальну суму понад 2,7 млрд доларів.
Українські десантники від початку операції в Курській області завдали росіянам втрат у майже 8 тисяч осіб, що дорівнює 15 батальйонам.
У жовтні російські окупанти застосували по цивільних та військових об’єктах України 2023 ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників невстановленого типу, з них 1185 було знищено.
28 жовтня бійці ЗСУ на «Bradley» и «Abrams» відкинули ворога на Курщині біля села Новоіванівка.
Станом на 28 жовтня Сили оборони ще не мали бойового контакту з північнокорейськими військовими та не брали їх у полон на Курському напрямку. У Курській області станом на 31 жовтня перебувають 3000 військових КНДР, їм вже зробили російські документи і готують поступово вводити в бій. Пропаганда видаватиме їх за калмиків, тувинців та бурятів.
28 жовтня DeepState повідомили, що місто Гірник Курахівської міської громади Покровського району Донеччини, з якого транслювали українське ТБ, окупували росіяни.
30 жовтня на Курщині бійці 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ знищили штурмову групу морпіхів російської бригади, яка відома знущаннями з полонених.
31 жовтня Генштаб ЗСУ не підтвердив окупацію Селидового та Вишневого на Донеччині. Українські захисники продовжують відбивати російські штурми у напрямку Селидового.
31 жовтня бійцям ЗСУ вдалося призупинити просування противника в районі Куп'янська, однак на фронті тривають важкі бої.
31 жовтня у Торецьку Сили оборони не дають ворогу просунутися зі східних околиць. У міських боях активно діє піхота Сил оборони, ситуація в місті стабілізована.
Станом на 31 жовтня росіяни намагаються робити спроби перетнути канал у Часовому Яру, але наразі вони невдалі. Силам оборони вдається зупиняти окупантів завдяки українським дронщикам і піхоті.
01 листопада на Харківщині ворог вдається до тактики випаленої землі та не рахує власні втрати, окупанти намагаються штурмувати Вовчанськ малими групами, які однак вчасно виявляються та знищуються Силами оборони.
02 листопада російські окупанти розпочали підняття з дна у феодосійському порту великого десантного корабля «Новочеркасск», який затонув внаслідок українського ракетного удару в грудні 2023 року.
***
Атаки по Росії
Ударний безпілотник атакував будівлю Російського університету спецпризначення ім. Путіна в чеченському Гудермесі. У результаті загорівся «дах порожньої будівлі на території» навчального закладу.
У ніч проти 28 жовтня, безпілотники завдали удару по спиртзаводу в селі Красне Новохоперського району Воронезької області РФ. Було завдано удару ще по одному спиртзаводу в цьому ж регіоні – по Аннинському.
28 жовтня ГУР МОУ та рух опору провели у тимчасово окупованому Бердянську успішну спецоперацію, знищивши залізничний міст, який окупанти використовували для перевезення військових вантажів.
31 жовтня у російському Башкортостані безпілотники атакували НПЗ «Башнефть-Уфанефтехим».
29 жовтня українські військові атакували окупований Луганськ. Удар припав на склад із боєприпасами, відбулася детонація.
ВТРАТИ ВОРОГА
УКРАЇНА: ВТРАТИ
ВІДЕОСЮЖЕТИ
Найбільша концентрація військ і техніки ворога на Курщині, – речник ОТУ “Сіверськ”
ФОТО
Напередодні Дня всіх святих львівʼяни запалили лампадки на могилах полеглих Героїв. Фото: Анастасія Смол’єнко, Укрінформ
СОЮЗНИКИ І ПАРТНЕРИ
Президент США Джо Байден сказав, що українські сили мають вдарити по північнокорейських військах, якщо вони зайдуть на українську територію.
Японія пообіцяла надати $3 млрд (471,9 млрд ієн) у рамках підтримки України від країн G7 з використанням заморожених російських активів.
Швеція виділить Україні ще €63 млн на військову підтримку. З них €20 млн спрямують на розвиток української оборонної промисловості.
Норвегія виділяє 1,4 мільярда норвезьких крон (118 млн євро), щоб разом із союзними країнами профінансувати купівлю в Румунії системи протиповітряної оборони Patriot для України.
Президентка Швейцарської Конфедерації Віола Амгерд виступає за скасування заборони на реекспорт зброї в Україну.
Бельгійська компанія Thales та українське оборонне підприємство підписали меморандум про спільне виробництво ракет для протидії ворожим безпілотникам.
Президент Чехії Петр Павел дозволив 60 чеським громадянам воювати на боці України. Загалом на адресу Павела надійшло 181 таке прохання.
ПОЛІТИЧНІ РІШЕННЯ
Верховна Рада ухвалила закон про затвердження указу Президента щодо продовження в Україні строку дії воєнного стану з 10 листопада на 90 діб, тобто до 7 лютого 2025 року.
Міністерство охорони здоров’я передало функції Центральної МСЕК Українському державному науково-дослідному інституту медико-соціальних проблем інвалідності.
Компанія «Українська бронетехніка» успішно протестувала бойовий модуль «Січ» на новому бронеавтомобілі «Варта-2».
Міноборони України
кодифікувало та дозволило до використання у підрозділах Сил оборони напівавтоматичний дробовик Safari HG-105M.
кодифікувало універсальний кулемет SAR 762 MT калібру 7.62х 51мм НАТО.
кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України бойовий модуль «Таврія».
Кабінет міністрів
затвердив Порядок створення, ведення, доступу до Реєстру відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщених у звʼязку із збройною агресією РФ;
ухвалив рішення про призначення Мар’яни Беци заступницею міністра закордонних справ України;
вніс зміни до постанови КМУ від 23 січня 2024 року, згідно з якими із жовтня по грудень цього року 18% податку на доходи військовослужбовців спрямовуватимуться на матеріально-технічне забезпечення Сил оборони України;
включив командування Сил безпілотних систем (СБС) до переліку державних замовників безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби, які закуповуються через Міноборони та Держспецзв’язку.
На 2024-2025 роки Міністерство оборони України спільно з Міністерством цифрової трансформації України вже законтрактували 1,8 млн безпілотників на суму майже 147 млрд грн.
День ракетних військ і артилерії відзначатиметься в Україні щорічно 4 грудня. Відповідний указ №748/2024 «Про День ракетних військ і артилерії» від 2 листопада підписав Президент Зеленський.
У листопаді 2024 року під час наступного оновлення мобільного застосунку «Резерв+» запрацює сервіс з оформлення відстрочки чоловікам призовного віку.
З повною версію військового огляду за тиждень можна ознайомитися за лінком.
Також пропонуємо до вашої уваги ранковий випуск новин. Підписуйтесь на безкоштовну щоденну розсилку