Огляд «Війна в Україні за тиждень»
Пропонуємо до вашої уваги огляд основних подій, які стосуються воєнних дій в Україні, з 15 по 21 липня.
СОЮЗНИКИ І ПАРТНЕРИ
Президент Зеленський і прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Чеською Республікою.
Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Республікою Словенія.
***
На саміті Європейської політичної спільноти глави держав та урядів підтвердили зобов'язання підтримувати Україну, включаючи підтримку її енергетичних потреб напередодні зими та боротьбу з суднами, які допомагають Росії уникати санкцій.
Іспанія розпочала передачу Україні нової партії військової допомоги, до якої входять десять танків Leopard 2А4, декілька екскаваторів-навантажувачів та велика кількість протитанкових ракет.
Греція збирається вивести з експлуатації 32 винищувачі F-16 Block-30, аби передати їх Україні.
Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс заявив, що винищувачі F-16 від Нідерландів надійдуть в Україну найближчим часом.
У Німеччині не планують брати участь у передачі Україні бойових літаків, оскільки не мають на озброєнні F-16 і не вважають заклики передавати інші літаки змістовними.
Єврокомісія погодила перший регулярний платіж для України в обсязі €4,2 млрд євро в рамках Українського фонду, створеного в бюджеті ЄС на 2024-2027 роки.
Японія готується виділити Україні 3,3 мільярда доларів позики в рамках підтримки, яку члени Групи семи нададуть Україні, використовуючи відсотки від російських суверенних активів, заморожених у рамках санкцій проти РФ.
Новий склад Європейського парламенту під час першого пленарного засідання у Страсбурзі більшістю голосів ухвалив резолюцію про продовження підтримки України.
БОЙОВІ ДІЇ
За даними Генштабу, за тиждень сталося 926 бойових зіткнень
Сили протиповітряної оборони Сухопутних військ ЗСУ з 15 по 21 липня знищили шість російських крилатих ракет і 148 дронів різних типів.
Морські дрони «Sea Baby» можуть переносити вибухівку вагою понад 1000 кг на відстань понад 1000 км – фактично станом на цей момент вони можуть вразити кораблі росіян у будь-якій точці Чорного моря.
Морські та повітряні дрони СБУ та ВМС ЗСУ 18 липня уразили російську базу берегової охорони на озері Донузлав у тимчасово окупованому Криму.
У тимчасово окупованому Севастополі в результаті нічних обстрілів 15 липня вражено військову частину на мисі Фіолент.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доручив перевірити ситуацію в 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка та з'ясувати обставини нещодавніх втрат серед особового складу бригади.
15 липня останній сторожовий корабель Чорноморського флоту Росії вийшов з тимчасово окупованого Криму.
Росіяни намагаються підтримувати високу інтенсивність бойових дій і залучають для цього додаткові підрозділи.
ВІЙНА: ВТРАТИ ВОРОГА
Загальні бойові втрати російської армії в Україні за тиждень становлять:
7 820 загарбників
74 танки
152 бойові броньовані машини
322 артилерійські системи
2 РСЗВ
6 засобів ППО
1 літак
482 БПЛА оперативно-тактичного рівня
5 крилатих ракет
439 одиниць автомобільної техніки й автоцистерн
50 одиниць спеціальної техніки РФ.
Волонтерська хакерська спільнота разом із кіберфахівцями ГУР МОУ 15 липня атакували близько 100 вебресурсів Росії.
Унаслідок удару безпілотників по російському військовому аеродрому в місті Міллерове Ростовської області 20 липня уражено ангар та склад пального.
УКРАЇНА: ВТРАТИ
Внаслідок обстрілів російськими окупантами Донецької, Херсонської, Запорізької, Луганської, Сумської, Дніпропетровської, Харківської областей 10 людей загинуло, 74 отримали поранення.
Станом на 15 липня загарбники вбили в Україні 561 дитину і щонайменше 1462 дітей поранили.
Загарбники РФ 19 липня обстріляли селище Білозерка на Херсонщині, випустивши близько 40 снарядів, 2 людини загинуло, 5 отримали поранення.
У Миколаєві внаслідок російського ракетного удару 19 липня по дитячому майданчику поблизу багатоповерхового житлового будинку 4 людини загинули, 24 отримали поранення.
В боях за Україну проти російських загарбників загинув ще один грузинський доброволець Зураб Яшвілі. На фронті під Часовим Яром загинув гармоніст «Дикого театру» Микола Ленок.
***
Атака по Україні 21 липня
Сили протиповітряної оборони збили 35 із 39 російських ударних БПЛА типу Shahed, 2 керовані авіаційні ракети Х-59/69. 3 балістичні ракети «Іскандер-М» збити не вдалось.
У Баштанському районі Миколаївської області внаслідок російської ракетної атаки поранень зазнали двоє людей.
У двох районах Київської області впали уламки збитих російських ударних дронів, є незначні пошкодження фасаду та вікон двох приватних будинків та автомобіля.
ВІДЕОСЮЖЕТИ
Які шанси вийти в лідери виборчих перегонів має Дональд Трамп після замаху – розповів Олександр Краєв, експерт ради зовнішньої політики “Українська призма”.
Якби шахеди летіли через повітряний коридор білорусі, у нас не було б часу їх збивати, – Ступак
Після тортур в донецькій “Ізоляції” я вже ні на що не сподівалася – колишня бранка Людмила Гусейнова
ФОТО
У Києві попрощалися з командиром батальйону ОУН Миколою Коханівським
ПОЛІТИЧНІ РІШЕННЯ
З російського полону у результаті обміну повернули ще 95 українців. В Україну від початку повномасштабної війни вдалось повернути 3 405 полонених.
Оборонно-промисловий комплекс України почав інтеграцію в оборонні структури США та НАТО.
Кабінет міністрів:
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах новий медичний бронеавтомобіль «Козак-5МЕД», призначений для евакуації поранених та травмованих військовослужбовців з поля бою.
схвалив зміни до державного бюджету, якими пропонується збільшити видаткову частину бюджету на 500,3 млрд грн, з яких 495,3 млрд грн направити на потреби сектору безпеки та оборони;
розподілив майже 206 млн грн субвенції на створення шкільних укриттів у шести областях, зокрема 78 млн грн отримає Запорізька область.
Голова НБУ Андрій Пишний провів зустріч з керівником місії МВФ Гевіном Греєм та Прішилою Тофано, яка з 1 серпня виконуватиме обов'язки постійного представника Фонду в Україні, та обговорив підготовку до п’ятого перегляду програми Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).
НАК «Нафтогаз України» не продовжуватиме угоду про транзит російського газу, зараз іде пошук альтернативних рішень для підтримки роботи української газотранспортної системи.
Майже за рік роботи українського морського коридору на експорт було відправлено 57,7 млн т вантажів, з яких 39 млн т становила аграрна продукція.
Конституційний Суд України визнав неконституційною частину шосту статті 615 КПК України стосовно продовження строку тримання під вартою в умовах воєнного стану.
З 17.07 наявність військово-облікового документа при перетині кордону обов’язкова для всіх чоловіків віком від 18 до 60 років.
Народну депутатку Мар‘яну Безуглу зняли з посади голови підкомітету з питань цивільного демократичного нагляду та контролю Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвитку.
З повною версію огляду можна ознайомитися за лінком.