Фото тижня:
Українські титани, дрони-бомбери і спалення опудала Путіна
Життя під час війни фіксують фотокореспонденти Укрінформу.
Публікації:
Ворожі цілі
Ракета «Циркон»: не гіперзвукова, неточна, некерована на швидкості
О пів на 11 ранку 25 березня Київ здригнувся від вибухів. Шансів добігти до укриття не було ні в кого, адже перші вибухи пролунали менш як за 10 секунд після оголошення повітряної тривоги – по столиці окупанти запустили дві балістичні ракети. Наші Повітряні сили їх успішно збили.
Про які ракети йдеться?
Дещо згодом, коли у мережі з’явилося фото уламків однієї з ракет, вірогідність застосування саме першої – «Циркон» – зросла до 99,9% (про 100% можна буде говорити лише після офіційного підтвердження від Генштабу, яке наразі не надходило). Втім, що зараз точно відомо – запуск відбувся з тимчасово окупованого Криму.
Отже, спробуємо з’ясувати, що взагалі відомо про «Циркон», якою рашисти напередодні били по Києву, які особливості цієї ракети, наскільки вона небезпечна та чи достатньо у нас засобів для протидії?
Відновлення
Артем Лисогор, начальник Луганської ОВА
Якщо не брати до уваги Крим, де ситуація суттєво відрізняється від решти українських областей, Луганщина має найбільшу тимчасово окуповану територію. Обсяги руйнувань тут теж вражають: Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Попасна вже стали своєрідними символами російського вандалізму – нарівні з Маріуполем або Бахмутом. Очевидно, що після закінчення війни все це доведеться відновлювати, але за які кошти і коли починати готуватись до такої надзвичайно масштабної роботи? На ці та інші запитання кореспондентові Укрінформу відповів начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.
Світ
Заморожені російські активи: Чому в ЄС не наважуються передати їх Україні
Минулого тижня під час засідання Ради асоціації Україна–ЄС високий представник ЄС Жозеп Боррель запропонував скерувати на користь України відсоткові нарахування на заморожені російські активи. Якщо цю пропозицію підтримають країни-члени ЄС, усю суму таких нарахувань спрямовуватимуть до бюджету ЄС і передаватимуть Україні. Зокрема, 90 відсотків – на військові потреби, ще 10 відсотків – на програми відновлення країни та на розвиток української оборонної промисловості.
За словами Борреля, загальна сума суверенних активів російського Центробанку, що були заморожені у західних країнах, може сягати 350 млрд доларів.
Європейський Союз досить багато зробив, щоб заморозити російські активи та обмежити використання їх у фінансуванні російської «машини війни». Натомість можливість їхнього вилучення та спрямування на відновлення України потребує правового опрацювання, адже є побоювання, що це може призвести до великої кількості судових розглядів.
Маніпуляції
Як Москва спекулює на темі теракту в «Крокусі» проти України (і не лише)
Жахливий теракт у «Крокус Сіті Холі» в Красногорську став для Москви справжнім інформаційним «подарунком», дозволивши оживити низку старих пропагандистських наративів.
Діаспора
«Спільнота родин Оленівки»: За кордоном мало знають про катування росіянами українських військових
У липні 2022 року РФ скоїла теракт, влаштувавши вибух у бараку виправної колонії №120 в Оленівці, в якому перебували українські військовополонені. У результаті злочинних дій окупантів загинули понад 50 захисників «Азовсталі», ще більше ніж 130 українських воїнів отримали поранення, більшість з них досі перебуває в російському полоні. Громадська організація «Спільнота родин Оленівки» організувала за кордоном за підтримки української діаспори десятки акцій, присвячених українським військовополоненим.
Топ відео:
Війна
«Руна» в Станції Краматорськ про мобілізацію, ухилянтів, бюрократію в армії і тварин на фронті
Гостя 15 програми Костянтина і Влади Ліберових – Вікторія «Руна». Вона підписала контракт у 2018 році, майже одразу після закінчення школи, у віці 19 років. Початок повномасштабної війни «Руна» зустріла у Пісках, що на околицях Донецька. Брала участь у боях на одному з найгарячіших напрямків – Бахмутському. Зараз Вікторія у свої 25 років має звання головного сержанта та командує відділенням зенітно-артилерійського взводу у 56-й окремій мотопіхотній бригаді ЗСУ.
У цьому випуску говорили про таке:
Чому реформи в армії мають тривати навіть під час повномасштабної війни
Як покращити мобілізацію
Про ставлення до ухилянтів, які втекли за кордон
Мовне питання
Армійська рутина
Як працюють російські ІПсО та як їм протистояти
Про улюбленого пса та тварин на передовій
В українському полоні
Як живуть полонені росіяни в Україні та про що думають?
Журналісти Укрінформу побували у таборі для військовополонених росіян «Захід 2». Аби побачити, в яких умовах живуть ті, хто приїхав в Україну вбивати наших громадян, руйнувати їхні будинки і життя.
Російський терор
Вирва прямо під вікнами. Як виглядає Святошинський район після обстрілу
Під ранок 21 березня росія здійснила масовану ракетну атаку на Україну. Більшість ракет була спрямована на Київ. Українська ППО знищила 31 ціль, а саме 29 Х-101/Х-555/Х-55 і 2 балістичні ракети з території рф. У Святошинському районі уламки ракети впали на подвір'я, де утворилася вирва. У будинках навколо вибуховою хвилею повибивало вікна, місцеві жителі зранку прибирають залишки скла, неподалік працює пункт першої допомоги. Відомо про шістьох постраждалих, одного з яких було направлено до лікарні.
Новини, які можуть вплинути на події в країні:
Коаліція бронетехніки
Україна потребує бронетехніки та боєприпасів - ексміністр оборони Польщі
Україна на сьогодні потребує бронетехніки і боєприпасів, відтак ініціатива “Коаліції бронетехніки”, про яку 26 березня офіційно мають оголосити Польща і Німеччина, є важливою і дуже потрібною.
Енергія
Україна стабільно пройшла опалювальний сезон завдяки правильній підготовці енергетиків - експерт
Завдяки підготовці енергетиків та облаштуванню фізичного захисту енергооб'єктів Україна стабільно пройшла опалювальний сезон, а рішення про його закінчення прийматиме місцева влада.
Історія
Карандєєв анонсував розробку Концепції меморалізації про російсько-українську війну
Історична пам’ять про російсько-українську війну потребує меморалізації, музеєфікації, а також документування. Незабаром буде розроблена Концепція меморалізації.
До зустрічі наступної п’ятниці!