Укрінформ. Сьома ранку
Ранкова добірка новин висвітлює наслідки нічних обстрілів, міжнародні події у світі, містить аналітичні матеріали
Зеленський взяв участь у церемонії відзначення дня висадки у Нормандії
Президент України Володимир Зеленський з дружиною Оленою взяли участь в офіційній міжнародній церемонії відзначення 80-річчя висадки військ союзників у Нормандії.
"Історія доводить: об’єднавши зусилля, можна протистояти навіть найбільшому злу та перемогти. D-Day. Франція. 80 років з дня висадки союзних військ у Нормандії", - про це Президент України Володимир Зеленський написав у Фейсбуці.
Франція передасть Україні винищувачі Mirage - Макрон
Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про передачу винищувачів Mirage Україні і навчання пілотів у Франції. Про це він розповів у прямому ефірі в інтерв’ю кільком французьким телеканалам, передає Укрінформ. Попередньо він задекларував, що літаки будуть відправлені в Україну, а програми підготовки пілотів розпочнуться негайно і триватимуть до кінця року. Макрон також додав, що Франція пропонує підготовку 4500 українських солдатів.
Топ
Ворог атакував Україну дронами і крилатими ракетами, у Росії злітали чотири Ту-95
У Польщі підняли в повітря винищувачі через ракетний обстріл України
На Київщині через ворожу атаку сталася пожежа на промисловому обʼєкті
Між «Днем Д» і агресією Росії в Україні існує потужна паралель - Блінкен
НАТО розширить співпрацю в оборонних технологіях та обмін розвідданими з Україною
Серед новообраних членів Радбезу ООН найбільше голосів отримала Данія - Кислиця
Смерть українця у витверезнику: у Польщі засудили сімох фігурантів справи
У світі
В ООН згадали про річницю підриву Каховської дамби, проте не назвали винуватця
США ввели санкції проти представників правлячої партії Грузії
Туреччина підписала заявку на придбання F-16 у США - Держдеп
Країни Балтії до 7 серпня повідомлять Росію про відключення від спільної енергосистеми
Британських десантників після висадки у Нормандії зустріли французькі прикордонники
Польща вимагає від Білорусі видати вбивцю свого військового на кордоні
У Португалії ексміністра та одного з найбагатших людей засудили до ув’язнення за корупцію
Завірюха у Гімалаях забрала життя щонайменше дев’ятьох альпіністів
Штучний інтелект виявив близько мільйона нових природних антибіотиків
Інтерв’ю
нардеп, волонтер Руслан Горбенко: Цьогорічна потреба у мобілізації становить 110 тисяч осіб
Наразі забезпечення прав людини в Україні під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації є особливо актуальним, особливо у контексті збереження демократичних цінностей, верховенства права та забезпечення українців підтримкою. В інтерв’ю Укрінформу волонтер, заступник голови Комітету ВР з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Руслан Горбенко розповів про мобілізацію та про важливість дотримання прав громадян під час неї, про потреби військових на фронті, ініціативу щодо посилення відповідальності військових командирів, а також про підтримку державою внутрішньо переміщених осіб та ветеранів. ЧИТАТИ ДАЛІ
Фактчек
Роспроп видав пожежу в будівельному магазині у Польщі за підпал хабу з військовими товарами
Пропагандисти звинуватили українців, щоб викликати додаткове напруження в українсько-польських відносинах
Російські Telegram-канали, прокремлівські ЗМІ, а також англомовні акаунти в соціальній мережі X тиражують відео пожежі в польському місті Радом, до якої нібито причетні українці. Повідомляється, що в ніч на 30 травня внаслідок пожежі буцімто знищено великий логістичний хаб у м. Радом (вул. Варшавська, 168 – ред.), де зберігалися товари військового призначення для постачання в Україну. Місцева пожежна служба нібито повідомила, що вигоріло понад 6 тис. кв. метрів, а збитки від знищення майна перевищили 120 мільйонів доларів.
Київ виграв дипломатичну битву
Глобальний саміт миру Москві не вдасться зірвати
Тим часом, все чіткіше проглядаються зміни геополітичної конфігурації у світі. Наближаємося до Холодної війни 2.0, де роль СРСР відводиться Китаю?
Залишилося менш як 10 днів до старту Глобального саміту миру, який пройде 15-16 червня у Швейцарії. У ньому візьмуть участь понад 100 країн та міжнародних організацій. Серед ключових тем – продовольча безпека, ядерна безпека та звільнення всіх ув’язнених та депортованих. В Офісі президента наголосили, що «саме ці три пункти мають потенціал об’єднати країни з різними поглядами».
Тим часом Росія, яку на саміт не запросили, всіляко намагається його зірвати, зокрема, переконуючи батогом і пряником ті країни, які досі не визначилися з участю. Наскільки їй це вдається – питання. Але це не все. На противагу цьому саміту, і не без допомоги Китаю, який дав зрозуміти, що не відправлятиме у Швейцарію своїх представників, РФ планує провести свій саміт – «альтернативний».
То що наразі відомо, як розгортається дипломатична битва та які загалом прогнози? До слова, існує навіть така думка, що саміт у Швейцарії прояснив майбутній поділ світу, як це вже було у період Холодної війни. ЧИТАТИ ДАЛІ
Екоцид РФ
Рік тому РФ підірвала Каховську ГЕС
Рік із моменту екологічної катастрофи світового масштабу. Цинічного екоциду Росії проти України.
Десятки загиблих і зниклих безвісти, сотні затоплених будинків, обміління територій, знищення унікальної української екосистеми…
Цей “жахливий” перелік можна продовжувати.
Каховська ГЕС була не просто гідроелектростанцією. Вона була “серцем” південних регіонів, що живило чимало життєво важливих “артерій”. Вмить вода, яка раніше дарувала життя, принесла руйнування і смерть.
Це неможливо забути… Це неможливо пробачити…