Огляд «Війна в Україні за тиждень»
Пропонуємо до вашої уваги огляд основних подій, які стосуються воєнних дій в Україні, з 30 вересня по 06 жовтня
СОЮЗНИКИ І ПАРТНЕРИ
Сполучені Штати вважають, що План перемоги, представлений українською стороною як документ, містить продуктивні кроки.
У брюссельській штаб-квартирі НАТО Єнс Столтенберг передав повноваження генерального секретаря НАТО новому очільнику Альянсу Марку Рютте.
Франко-німецький оборонний концерн KNDS відкрив дочірнє підприємство в Києві, яке займатиметься технічним обслуговуванням та ремонтом своїх систем, включаючи танки Leopard, артилерійські системи CAESAR, гаубиці PzH 2000 та зенітний танк Gepard.
Парламентська асамблея Ради Європи у резолюції до 90-х роковин Голодомору в Україні визнає Голодомор актом геноциду проти українського народу та закликає всі національні парламенти ухвалити відповідні заяви.
ПАРЄ наголошує, що нинішню агресивну війну РФ необхідно розглядати в контексті попередньої спроби знищення української нації та вважати її новим етапом геноцидної політики Росії.
Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію «Пропаганда і свобода інформації в Європі» більшістю голосів. Резолюція також наголошує на визнанні Російської православної церкви пропагандистським рупором Кремля та закликає на поширенні країнами персональних санкцій проти російських пропагандистів.
У Міністерстві закордонних справ України спростували інформацію джерела Financial Times щодо обговорення Андрієм Сибігою на приватних зустрічах на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку територіальних компромісів задля досягнення миру.
До України прибула система протиракетної оборони Patriot, надана Румунією.
НАТО не буде перехоплювати ракети та безпілотники над Україною так, як робить це над Ізраїлем, бо це «два дуже різні ландшафти і поля бою» і це було б «втягненням нас у війну» – Сабріна Сінгх, заступниця речника Пентагону.
Пентагон уклав контракт із компанією Boeing вартістю 6,9 млрд дол. на виробництво бомб малого діаметра з подальшим їх продажем, зокрема Україні.
Україна закупить у французького відділення спільного франко-німецького концерну KNDS 12 артилерійських систем CAESAR – Себастьян Лекорню, міністр збройних сил Франції.
Люксембург став 17 країною-партнером, хто долучився до «коаліції дронів», створеної у рамках формату «Рамштайн» – Міноборони.
Більш як третина з 500 тисяч боєприпасів, які мають бути передані Україні в рамках чеської ініціативи до кінця року, вже знаходяться на місці.
Швейцарія надасть 1,5 млрд швейцарських франків (близько $1,7 млрд) протягом наступних чотирьох років на проєкти відновлення України, а також залучить до них приватний сектор – ЗМІ.
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділило 825 мільйонів доларів на підтримку енергетичної системи України цієї зими – Саманта Павер, адміністраторка USAID.
БОЙОВІ ДІЇ
З Вугледара Донецької області задля збереження особового складу і бойової техніки та для ведення подальших дій 02 жовтня вивели підрозділи Збройних сил України.
На Харківському напрямку ворог збільшив активність, Сили оборони України стримують натиск росіян. У Вовчанську противник з посилив штурмові групи, фіксується прибуття особового складу у підрозділи управління БпЛА та артилерійські підрозділи.
Бригада «Буревій» Гвардії наступу спільно з побратимами з інших підрозділів Сил оборони України відбили на Харківському напрямку ворожий штурм, в якому російські окупанти задіяли понад 50 одиниць важкої техніки – МВС.
Таврійські десантники відбили масовану російську атаку на Курахівському напрямку фронту, знищивши 19 одиниць бронетехніки ворога.
Українські військові 03 жовтня зупинили наступ російських загарбників під Покровськом Донецької області. Спроба прориву ворога до Любимівки на Курщині теж зупинена.
Окупанти РФ станом на 04 жовтня перебувають за 7 кілометрів від околиць міста Покровськ, у місті пошкоджено 80% критичної інфраструктури.
***
Атаки по Росії
Кіберфахівці Головного управління розвідки МОУ атакували кілька ворожих онлайн-ресурсів, які мають стосунок до постачання окупаційної армії або відстежування переміщення людей в РФ – Укрінформу повідомив обізнаний співрозмовник у розвідці. Внаслідок операції отримано дані до ресурсу okrug.ru, який є постачальником військового спорядження та уніформи для МО РФ (ВКС РФ, СВ РФ, ВМФ РФ).
Кіберкорпус ГУР МО здійснив чергову атаку на банківський сектор РФ, який забезпечує агресію російських військ проти України. Під кіберудар потрапили, зокрема, Альфа-банк, банк «Открытие», а також телекомунікаційний оператор «Ростелеком».
Дрони СБУ, а також ССО атакували склади з КАБами, стоянки літаків СУ-35 і СУ-34, а також місця зберігання авіаційного пального на військовому аеродромі «Борисоглєбськ» у Воронезькій області РФ.
Сили оборони вночі 04 жовтня завдали удару по російській базі зберігання пально-мастильних матеріалів «Аннанєфтєпродукт» у Воронезькій області – Генштаб.
Сили оборони України уразили ракетами Storm Shadow та реактивними снарядами GMLRS три командних пункти російських військ.
На Донеччині 5 жовтня після удару російської ППО впав ворожий літак, який пускав КАБи по контрольованій Україною території. За даними Defense Express у районі Костянтинівки Донецької області міг упасти не російський військовий літак, а найновіший ударний БПЛА С-70 «Охотнік».
Через ракетний удар 03 жовтня на окупованій Росією території поблизу Донецька загинуло понад 20 військових, серед них було шість офіцерів з Північної Кореї.
ЗСУ завдали успішного удару балістичними ракетами ATACMS по російській радіолокаційній станції «Небо-М». Її знищення суттєво знижує здатність армії РФ виявляти, відстежувати і перехоплювати аеродинамічні та балістичні цілі.
ВТРАТИ ВОРОГА
УКРАЇНА: ВТРАТИ
Військові злочини
Щонайменше 177 українських військовополонених загинули в російському полоні з початку повномасштабної агресії Росії проти України.
Прокуратура розпочала досудове розслідування щодо опублікованої 1 жовтня інформації про ймовірний розстріл окупантами РФ 16 українських військовослужбовців.
На території агрегатного заводу у Вовчанську на Харківщині влітку 2024 року окупанти стратили чотирьох українських військових.
Внаслідок обстрілів російськими окупантами з 30 вересня по 06 жовтня Донецької, Херсонської, Запорізької, Сумської, Харківської областей 33 людей загинули, 128 отримали поранення.
Через масований ворожий обстріл, північ Донецької області залишиться без водопостачання на невизначений період.
На Херсонщині більш як 30 тисяч цивільних обʼєктів пошкоджені чи вщент знищені. Найбільше постраждав житловий сектор – майже 95% від загальної кількості руйнувань. Ворожими снарядами понівечені 27,6 тис. приватних осель і 1,2 тис. багатоповерхівок.
ВІДЕОСЮЖЕТИ
Суспільство перестало реагувати на військових і почало жити своє життя, – “Лелека”
До Дня захисників і захисниць Укрінформ опублікував цикл інтерв’ю з військовими. Відповіді на 6 питань, які сьогодні на часі, змушують неабияк замислитись. Віктор “Лелека” Лахно – один з 72 учасників авіапрориву до заблокованого Маріуполя про сенси цього дня.
ФОТО
03 жовтня 2024 року. Наслідки влучання російської керованої авіабомби в житловий будинок у Харкові. Фото: В’ячеслав Мадієвський, Укрінформ
ПОЛІТИЧНІ РІШЕННЯ
Ситуація на фронті та підготовка до «Рамштайну» стали ключовими темами доповідей цього тижня Президенту Володимиру Зеленському від міністра оборони Рустема Умєрова, головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського та начальника Генштабу ЗСУ Анатолія Баргилевича. Глава ГУР МОУ Буданов доповів Президенту Зеленському про наміри російських військ до кінця поточного року.
Кабінет міністрів
дозволив командирам частин призивати добровольців без участі ТЦК;
ухвалив рішення про звільнення Станіслава Гайдера з посади заступника міністра оборони України, а також Людмили Дараган з посади державного секретаря МОУ;
розподілив 2 млрд 548 млн гривень гранту від Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) на програми екстреного відновлення в енергетичній, безпековій та інфраструктурній сферах;
змінив термін явки громадян на військову службу під час мобілізації, скоротивши його до семи-десяти діб залежно від місця проживання.
Міністерство оборони
України зосереджується на виробництві ракет та дронів і планує оголосили про велику ракетну програму: До кінця цього року в Україні планують виготовити 1,5 млн дронів.
за 9 місяців 2024 року кодифікувало і допустило до експлуатації в Силах оборони понад 900 зразків озброєння і військової техніки, зокрема понад 600 вітчизняного виробництва.
АТ «Українська оборонна промисловість» у ході Другого міжнародного форуму оборонних індустрій (DFNC2) підписало документи про співпрацю із зброярськими компаніями зі США, Франції та Польщі.
З повною версію військового огляду за тиждень можна ознайомитися за лінком.
Також пропонуємо до вашої уваги ранковий випуск новин. Підписуйтесь на безкоштовну щоденну розсилку