Фото тижня:
Удар по Дніпру, фотолітопис війни та буяння сакур
Інтерв’ю і публікації:
Україна і Світ
Марія Мезенцева, голова постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ
Питання, пов’язані з війною Росії проти України, традиційно стали одними з основних під час сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, яка відбулася з 15 до 19 квітня у Страсбурзі (Франція). Раніше Асамблея вже ухвалила низку важливих резолюцій, які створюють механізми притягнення Росії до відповідальності. Варто згадати хоча б започаткування Реєстру збитків. Про те, які важливі рішення були ухвалені під час весняної сесії ПАРЄ, Укрінформ запитав у голови постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи Марії Мезенцевої.
Резонансне питання
Ярослав Старущенко, заступник директора Національного військового меморіального кладовища
Днями у студії Укрінформу в прямому ефірі з Василем Самохваловим зачепили тему, яку жваво обговорюють у соціальних мережах, на телебаченні й у всіх медіа, – будівництво Національного військового меморіального кладовища під Києвом. Ярослав Старущенко, заступник директора держустанови «Національне військове меморіальне кладовище», детально пояснив, чому украй важко порозумітися з мешканцями села, поблизу якого заплановане кладовище, чи дійсно комплекс шкодитиме їхньому побуту й навколишньому середовищу, чи можливо було розташувати цвинтар у Києві та хто й за яких умов отримає право бути вшанованим на ньому.
Лещенко запитує
Юлія Паєвська (Тайра), парамедикиня
У студії Укрінформу на ефірі в Сергія Лещенка побувала Юлія Паєвська з позивним «Тайра» – легендарна українська військовослужбовиця, парамедикиня, волонтерка і колишня військовополонена, а нині командир підрозділу «Янголи Тайри». З людиною, що бачила пекло війни і російського полону, говорили про людські страхи, американські пріоритети, російські токсичні наративи, українську мобілізацію та, зрештою, майбутню перемогу.
«Промисловий безвіз» з ЄС
Віталій Кіндратів, заступник міністра економіки
Україна готується до підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (ACAA), так званого «промислового безвізу», з ЄС. Йдеться про взаємне визнання сертифікатів, виданих обома сторонами. Тож нашим експортерам більше не доведеться витрачати час і гроші на повторну сертифікацію своєї продукції для її продажу в Європі. На першому етапі «промисловий безвіз» діятиме для трьох пріоритетних секторів: машини, низьковольтне обладнання та електромагнітна сумісність. Надалі ж його дію можуть розширити – загалом на 27 секторів промисловості. За оцінками експертів, укладення Угоди АССА сприятиме зменшенню експортних витрат на постачання відповідної продукції на 4,9%, а витрат на її імпорт – на 2,3%.
Про перспективи підписання Угоди АССА і завдання, які для цього потрібно виконати, – у бліц-інтерв’ю заступника Міністра економіки України Віталія Кіндратіва.
Допомога США
Є позитивне рішення Сенату США, допомога буде: яку зброю чекає Україна і як це вплине на війну
Які наслідки цієї, здавалось, "безкінечної" — 7 місяців — затримки допомоги та чого ми можемо досягти з новими поставками
“Настільки вплинула затримка? Та дуже сильно вплинула. Блокуючи допомогу, Трамп і його прихильники завдали Україні найбільшу шкоду взагалі з усіх, крім, звісно, персонально Путіна. Вони зробили йому такий подарунок, на який він навіть не міг сподіватися. За найоптимістичними планами росіян, Трамп мав спершу стати президентом, а вже потім заблокувати нам допомогу. Проте, Трамп прихитрився це зробити рівно на рік раніше. І це блокування тривало сім місяців. Фактично, Трамп винний у смерті не одної тисячі наших бійців. І це я вже не кажу про втрату Авдоса”, - коментує Укрінформу колишній командир взводу батальйону "Айдар", військовий Євген Дикий.
Українська діаспора
Марта Барандій, бельгійська українка, кандидат на виборах до Європарламенту від Фландрії
Якщо говорити про українців, які найбільш упізнані у Брюсселі, то Марта Барандій, засновниця громадської організації «Promote Ukraine», безумовно, буде серед таких людей. Її можна бачити на мітингах та демонстраціях під українськими прапорами, на пунктах збору гуманітарної допомоги для України, на офіційних заходах в європейських інституціях, серед волонтерів та просто під час спілкування з українцями, яких російська війна відірвала від рідних домівок та змусила шукати притулок у Бельгії.
Доля склалася так, що Марта Барандій спочатку навчалася за кордоном, стажувалася в Європейському парламенті, створила родину та прийняла бельгійське громадянство. Але не втратила зв'язок із Батьківщиною. Вона створила бельгійську громадську організацію «Promote Ukraine», яка, особливо після початку повномасштабної російської агресії, перетворилася на громадський голос України у Брюсселі та в інших бельгійських містах.
Тепер Марта Барандій припинила громадську діяльність. На час, поки займатиметься діяльністю політичною. Ця українка, чи не вперше в історії, стала номером першим у партійному списку фламандської партії на виборах до Європарламенту, що відбудуться у червні поточного року. Як це сталося, з якими ідеями вона йде на вибори, як оцінює свої шанси та чи захищатиме далі Україну, Марта Барандій розповіла Укрінформу.
Топ відео:
«Станція Краматорськ»
Азовець «Фрост»: «Мене мали стратити в російському полоні»
Гість 19-ї програми Костянтина і Влади Ліберових – Микола «Фрост» Кущ. У свої 25-ть Микола має за спиною великий досвід служби у війську – він захищає Україну з 18 років.
У цьому випуску:
Служба та робота на передовій
Оборона Маріуполя
Злочини росіян проти цивільних українців
Відновлення після російського полону
Як відбувається підготовка бійців «Азову»
Як протистояти ворожій пропаганді
Патріотичне виховання та важливість вивчення історії у школі
Прощання
Дмитра Капранова провели в останню путь зірковим складом та оплесками
У Михайлівському соборі попрощалися з письменником та громадським діячем Дмитром Капрановим. Він помер у віці 56 років. Його брат-близнюк - Віталій Капранов - повідомив, що причиною смерті стала хвороба серця. Попрощатися з Дмитром Капрановим прийшли митці та письменники. Коля Серьга, Олег Скрипка, Євген Нищук та Іван Малкович розповіли в коментарі Укрінформу про те, яким запам'ятався для них Дмитро та як він боровся за все українське.
Російські обстріли
Ціллю російських атак є вся інфраструктура Одещини, - Харлов
Одеса під постійними ударами російської армії, ворог цілить в об’єкти інфраструктури ракетами і безпілотниками, випробовує енергетичну систему, тероризує цивільних. Про ситуацію на півдні, як працює зерновий коридор і аграрії області та функціонування портів - розповів Олександр Харлов, перший заступник керівника Одеської ОВА в ексклюзивному коментарі “Укрінформу”.
Новини, які можуть вплинути на події в країні:
Тимчасово окуповані території
Загарбники вивозять тварин із заповідника «Асканія-Нова»
Комітет ВР закликає використовувати мобільні споруди для нових пунктів перетину кордону
СБУ повідомила про підозру псевдожурналістам з окупованого Донецька
У Криму ситуація з водою погіршується щороку - експерт
Війна
Атака дронів у восьми областях Росії є спільною операцією українських спецслужб - джерело
Замість Гуменюк: керівником пресцентру Сил оборони Півдня призначили Плетенчука
Червоний Хрест ще не відповів Україні, скільки разів намагавася відвідати її полонених
Заступника Шойгу заарештували через спецоперацію ГУР - джерело
Мобілізація і не тільки: Юсов розповів, на що спрямує РФ свої інформатаки
Регіони
Прикордонна Сумщина: Ми - наче тир для росіян, вони випробовують на нас нову зброю і тактику
Аварія на ЧАЕС: японські меценати більш як 30 років допомагають Житомирщині
Прокурори Вінниччини передали Силам оборони понад ₴5,3 мільйона
Блокада кордону
Блокування кордону: у пункті пропуску «Рава-Руська» черга з 350 вантажівок
Економіка
Підприємці виграють суди у 50-95% випадків - бізнес-омбудсмен
Нафтогаз зацікавлений інвестувати у розвиток «зеленої» енергетики
Суспільство
У палаці Терещенків на Житомирщини створили артцентр
В Україні видали понад 106 тисяч «зелених» номерних знаків для транспорту
До зустрічі наступної п’ятниці!