Фото тижня:
«Зуби дракона», табір військовополонених та кипіння моря
Інтерв’ю та публікації:
Законодавство
Микита Потураєв, голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики
Ми отримали драфт проєкту закону 8371 «Про захист національної та громадської безпеки, прав і свобод людини у сфері діяльності релігійних організацій» після того, як його ухвалив комітет, його редакції ще немає на сайті парламенту. Але ми були не єдині з журналістів, хто отримав цю версію, деякі вже почали її критикувати. Цей проєкт закону «маринується» в парламентських надрах понад рік і Укрінформ вже обговорював його на майданчику нашого агентства.
Проєкт будь-якого закону практично завжди об’єктом критики з боку різних таборів. Так само як і нинішній почали вивчати під мікроскопом та критикувати люди із дуже різною мотивацією і рівнем обізнаності в проблемі. У чомусь вони мають рацію. Але український політичний досвід показує, що часто начебто «сирі» закони, прийняті тоді, коли відтягувати було не можна - і дотягувалися, і виписувалися, і «вистрілювали». Взяти хоча б Конституцію з її «конституційною ніччю», або закон про книжковий імпорт, або — дубляж українською.
Ми обговорюємо наступну версію закону з очільником парламентського комітету Микитою Потураєвим.
Наслідки окупації ЗАЕС
Герман Галущенко, міністр енергетики України
Ядерний наглядовий орган ООН закликав Росію до термінового виведення всього несанкціонованого персоналу, включно з військовими, із ЗАЕС та до негайного повернення станції під повний контроль України.
Але наскільки дієвими є ці резолюції МАГАТЕ? Чи є в агентства важелі для їх виконання і що вони значать для України та російського агресора?
І взагалі, чи відповідає цей міжнародний орган, який не вжив жодних обмежувальних заходів проти Росії та її ядерної держкорпорації Росатом, реаліям сучасності і чи здатний він до дієвого реагування на виклики сьогодення?
Власний кореспондент Укрінформу задав ці та інші питання на полях Ради керуючих МАГАТЕ у Відні очільнику української делегації, міністру енергетики Герману Галущенку. В інтерв’ю агентству міністр також прокоментував можливість запуску росіянами окупованої ЗАЕС та наслідки окупації станції для світової атомної енергетики і розкрив деталі щодо намірів України побудувати ще чотири блоки на Хмельницькій АЕС та відповів на питання, чи продовжуватиме Україна контракт на транзит російського газу.
Розвиток протимінної діяльності
Влад Козак, засновник БФ «Фундація Поступ»
Майже третина території України, понад 170 тисяч квадратних кілометрів, – потенційно забруднена вибухонебезпечними предметами. Завдання – максимально швидко обстежити ці землі, за потреби – розмінувати й повернути у господарське використання. Щоби по війні цей процес не розтягнувся на десятки років, маємо вже тепер, використовуючи світовий досвід та власні напрацювання, думати над пришвидшенням усіх етапів гуманітарного розмінування – нетехнічного й технічного обстеження і очищення територій.
У десятки разів прискорити нетехнічне обстеження перед виходом у поля саперів і техніки з розмінування, а також поліпшити якість виявлення вибухонебезпечних предметів покликана розробка українсько-польського Благодійного фонду «Фундація Поступ» – аеромагнітна система «MinesEye».
Про перебіг випробування системи, її вдосконалення та перспективи масового використання операторами протимінної діяльності Укрінформу розповів засновник фонду Влад Козак.
Воєнні злочини
Сотні хімічних атак проти ЗСУ: як Росія уникає відповідальності
Від початку повномасштабної війни агресор уже більш як тисячу разів застосував проти наших військових на фронті хімічну зброю. У лютому цього року – більш як 300 разів. Лише на Запорізькому напрямку протягом 4-10 березня було зафіксовано близько 60-ти подібних випадків. Хімічну зброю ворог скидає, переважно, за допомогою дронів.
“Загальна кількість скидів хімічних боєприпасів постійно зростає. Проти минулого місяця їх застосування зросло майже удвічі», - повідомив в ефірі телемарафону «Єдині новини» уже ексначальник відділу зв’язків з громадськістю ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій.
Наскільки захищені від цієї «хімії» наші військові, як з цього приводу діє Україна в юридичній площині, а головне – чи є шанс добитися, щоб воєнні злочинці відповіли за скоєне?
Світ
Найбільші навчання з часів Холодної війни: НАТО готується стримувати потенційну агресію Росії
У першому півріччі цього року в Європі та на Атлантиці тривають безпрецедентні за масштабами й кількістю задіяного особового складу й техніки військові маневри НАТО «Steadfast Defender» («Стійкий захисник»).
Війська країн НАТО вперше після розпаду СРСР намагаються здійснювати реальні, а не на папері, масштабні військові маневри поблизу кордонів потенційного противника, а Росія, зв’язана війною в Україні, не може на це адекватно відповісти. Однак чи не мають ці маневри своїх недоліків і як тут може стати в пригоді Україна?
Топ відео:
Війна
Гість чотирнадцятої програми Костянтина і Влади Ліберових – Дмитро Курилович з позивним «Дронго».
У цьому випуску говорили про таке:
Мотивацію воювати в українців і у ворога
Новостворений батальйон спецпризначення «Грім»
Виїзд за кордон для військових
Чому не повинно бути ухилянтів
Найфаховіші підрозділи в армії
Чому військовим нині потрібна демобілізація, а не ротація
Відновлення після поранень та адреналінову залежність
Терористична атака
Вирва прямо під вікнами. Як виглядає Святошинський район після обстрілу
Під ранок 21 березня росія здійснила масовану ракетну атаку на Україну. Більшість ракет була спрямована на Київ. Українська ППО знищила 31 ціль, а саме 29 Х-101/Х-555/Х-55 і 2 балістичні ракети з території рф. У Святошинському районі уламки ракети впали на подвір'я, де утворилася вирва. У будинках навколо вибуховою хвилею повибивало вікна, місцеві жителі зранку прибирають залишки скла, неподалік працює пункт першої допомоги. Відомо про шістьох постраждалих, одного з яких було направлено до лікарні.
Так звані “вибори”
“Мертві душі”, “чарівні ручки” і тотальний контроль - в росії розпочались триденні вибори президента
Перепризначення путіна: росіяни “обирають” собі старого президента. Про казуси у перші дні “волевиявлення”, особливості голосування на тимчасово окупованих територіях України та чи визнає результати російських виборів Захід - дивіться у нашому відео.
Новини, які можуть вплинути на події в країні:
Війна
Гуменюк: Російська залізниця, «альтернативна» Керченському мосту - законна ціль ЗСУ
Заява російського диктатора Володимира Путіна про будівництво залізниці до окупованого Криму через Донбас свідчить про те, що Керченському мосту росіяни вже не довіряють, але й ця залізниця буде законною ціллю для Сил оборони України.
Економіка
Війна змушує Україну прискорюватися в галузі енергоефективності - Фаренюк
«Війна змушує нас значно прискорюватися, значно швидше рухатися вперед та запозичувати найкращі здобутки, практики та впроваджувати їх прямо зараз і у великих обсягах. Перед нами стоять дуже великі виклики щодо зниження енергоспоживання як в житловому, так і громадському секторі», - сказав директор Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк.
Політика
Із 1 квітня гумдопомогу на кордоні реєструватимуть лише у цифровому форматі - Мінсоцполітики
До кінця березня реєструвати ввезену через митний кордон гуманітарну допомогу дозволено як у паперовому, так і у цифровому форматі. Із 1 квітня продовження перехідного періоду не передбачено.
До зустрічі наступної п’ятниці!