Укрінформ. Дев'ята вечора
Укрінформ пропонує добірку головних новин за день, оперативні відеосюжети, а також публікації на актуальні теми
Команда із загиблих
На Олімпіаді у Парижі представили «цифрову» українську збірну
У «цифрову» олімпійську збірну увійшли боксер Максим Галінічев, який загинув у боях на Луганщині у 2023 році, а також Анастасія Гончарова (велоспорт), Федір Єпіфанов (фехтувальник), Олександр Пєлєшенко (важкоатлет), Нікіта Засядько (плавець) та Микола Жидков (футболіст), які також стали жертвами війни.
Топ
Спецпризначенці ГУР завдали удару по російській базі у Сирії - ЗМІ
Хакери ГУР тиждень атакували фінсектор та урядові ресурси РФ і здобули конфіденційні дані - джерело
Штати забезпечать передані Україні F-16 власними ракетами - WSJ
Росія проводить третій раунд навчань із застосування тактичної ядерної зброї
Зеленський назвав важливим результатом знищення 89 російських дронів цієї ночі
ЗСУ контролюють Торецьк: у МВА спростували фейк росіян про захоплення міста
У Покрові збудують протирадіаційне укриття майже за ₴148 мільйонів
Фактчек
Котенок скаржиться на «жаб’ячі стрибки»: дайджест пропаганди за 30 липня
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав фейки та наративи пропаганди за 30 липня 2024 року.
Як окупанти зменшують статистику втрат
Чому шкода «школярку з Луганська»
«Сакральний» Херсонес став кітчевим «Діснейлендом»
Москва й Тегеран не зійшлися у ставленні до Трампа
Липень-2024
«Cезон дурнів» у Раді Безпеки ООН
Цьогорічний липень став, за даними Організації Об’єднаних Націй, найспекотнішим місяцем за всі роки спостережень, а ще він виявився чи не найбезглуздішим у діяльності самої ООН. У Раді Безпеки цього місяця головувала Росія, яка намагалася використати цей статус для демонстрації своєї значимості на міжнародній арені та просування традиційної брехні про всіх і вся, а найбільше – про Україну.
Інтерв’ю
Александер Шалленберг, міністр закордонних справ Австрії
Заклики до України поступитися частиною території заради миру є неприпустимими
Шалленберг визнав, що треба було раніше відреагувати більш жорстко на російську агресію. Зокрема, як зазначив глава МЗС Австрії, "перші промови Путіна, ще у Мюнхені в 2007 і 2008 роках, містили його імперіалістичні думки", і тому "нам треба було набагато раніше відреагувати рішучіше та встановити червоні лінії".
Ми всі думали, що Володимир Путін, російський режим, не зробить нічого абсолютно ірраціонального, нічого, що завдасть самій Росії такої шкоди. Але вони це зробили. І це важливий урок для майбутніх кризових ситуацій: ніколи не можна бути впевненим, що інша сторона діятиме раціонально. Мабуть, нашою інтелектуальною помилкою було те, що ми часто не звертали уваги, попри дуже чіткі знаки.
Воїн світла
Втратити все, окрім людяності: історія волонтера з Миколаївщини
У Благодатному Дмитро жив із мамою. Мали затишний будинок, господарство, багато домашніх улюбленців. Навесні 2022-го селище фактично зрівняли із землею російські військові. Дмитро публікував у соцмережах дописи та збирав для односельців одяг, предмети гігієни тощо. Адже розумів, що люди, як і він, лишилися з порожніми руками. Уже після деокупації Миколаївщини хлопець підірвався на міні, через що втратив зір на лівому оці. Та він не покидає тих, хто опинився у скруті, і тепер допомагає не лише благодатчанам. Свою історію Дмитро Єлісеєнко розповів кореспондентам Укрінформу.
Смерть бранця
Водій із полку «Азов» помер у російському полоні
Інформацію про смерть військовополоненого оприлюднили під час засідання Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону, який розглядає сфабриковану справу проти Іщенка та ще 23 «азовців». Документів, які підтверджують смерть підсудного, СІЗО суду ще не надало. Відповідно, точна дата і причина смерті також невідомі.