Фото тижня:
Церемонія прощання із Ольгою та Григорієм Путятіними, їхніми трьома дітьми, які загинули внаслідок атаки безпілотників. Харків, 12 лютого 2024 року.
Інтерв’ю і публікації:
Війна
Олексій Данілов, секретар Ради національної безпеки і оборони України
Війна змінилася – хто опанує нові технології, той виграє. І це буде Україна.
"Що стосується постачання Україні допомоги країнами-партнерами. У демократичних державах мають відбуватися демократичні процедури. Наразі вони відбуваються. Звичайно, ми би хотіли, щоб вони дуже швидко рухались, але це елемент демократії – поступове проходження всіх процедур, необхідних для отримання допомоги", – наголосив Данілов під час розмови з журналісткою агентства.
Санкції
Електроніка західного виробництва у російській зброї: що знаходять експерти
РФ далі обходить санкції щодо технологій, це дає їй змогу виготовляти зброю та атакувати Україну. Основний високотехнологічний складник ракет і дронів, без якого вони би не могли існувати, виробляють не в Росії, а зокрема, у США, Німеччині, Нідерландах та інших країнах.
Ситуація на кордоні
“Зернова” блокада кордону: Україна – заручниця політичних процесів у Польщі та ЄС
Польські фермери тепер блокують рух не лише вантажівок, але й не пропускають військові вантажі для ЗСУ, гуманітарну допомогу та намагаються блокувати залізницю. Мітингувальники також ускладнюють рух рейсових автобусів. Але вершиною цинізму стало висипане ними зерно – вдруге за останні кілька днів – зібране під обстрілами на замінованих полях руками онуків тих, хто пережив три Голодомори. Це удар по найболючішому для всіх українців.
Небесні “ластівки”
Юрій Ігнат, речник Повітряних сил ЗСУ
За два роки повномасштабної російсько-української війни Повітряні сили України пройшли серйозний шлях розвитку та вдосконалення. Які зміни відбулись за цей період, чи здатна Росія захистити свою територію від ударів з боку України, як триває підготовка до отримання винищувачів F-16, скільки РФ має бойових літаків, чи впливають політичні процеси в Сполучених Штатах Америки на забезпечення потреб Повітряних сил – про це та інше в інтерв’ю Укрінформу розповів речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат.
Міжнародна підтримка
Ганна Гопко, українська громадська діячка і політикиня
Під час Мюнхенської безпекової конференції Україна підписала безпекові угоди з Німеччиною та Францією. Раніше аналогічний документ був підписаний із Великою Британією.
УКРАЇНА ПЛАНУЄ ПІДПИСАТИ БЕЗПЕКОВІ УГОДИ ІЗ ПОНАД 20 ДЕРЖАВАМИ
Як оцінює ці угоди, наскільки вони ефективні для України, - розповіла в розмові з кореспондентом Укрінформу голова Комітету у закордонних справах Верховної Ради восьмого скликання.
Топ відео:
Війна
Гість десятої програми Костянтина і Влади Ліберових “Станція Краматорськ” – Ілля Ільяшенко з позивним «Смурф», захисник Маріуполя, військовослужбовець 23 загону морської охорони Держприкордонслужби.
У цьому випуску говорили про:
Початок повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року
Оборону Маріуполя та ведення бойових дій в облозі
Російський полон та реабілітацію
Взаємини між цивільними і військовими
Мобілізацію та мотивацію служити
Вплив російських ІПСО
Що для українців означає перемога у війні
Україна і світ
Чи почули Зеленського у Мюнхені? Результати безпекової конференції
Президент Володимир Зеленський у суботу, 17 лютого, виступив на Мюнхенській безпековій конференції. Учасники конференції Зеленського зустріли і провели оплесками. Президент також провів на полях конференції низку двосторонніх зустрічей. Про усі новини з Мюнхена – в ексклюзивному сюжеті Укрінформу.
Пам’ятаємо
20 лютого 2014 року було найкривавішим днем революції. Цього дня загинули 48 активістів. І тепер через 10 років українці знову на інститутській, аби вшанувати героїв.
За офіційними даними, на Майдані постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули. Загалом за 10 років судами було винесено 41 обвинувальний вирок стосовно 49 осіб. І тільки восени 23-го року прокурори передали до суду справи проти тодішнього керівництва держави, зокрема екс-президента Януковича та керівників органів безпеки. Тих, хто приймав рішення про розстріли протестувальників. Для рідних героїв небесної сотні зараз це головне — дочекатися вироків винних.
Новини, які можуть вплинути на події в країні:
Нацбезпека
Коли голосуватимуть за законопроєкт про мобілізацію: у комітеті ВР назвали три варіанти
Швидкість голосування за законопроєкт про мобілізацію залежатиме від того, скільки правок до нього розглядатиме парламент. Велика кількість змін до законопроєкту спонукатиме владу до комунікації з народними депутатами. Про це в коментарі Укрінформу сказав народний депутат, секретар Комітету ВР з питань національної безпеки та розвідки Роман Костенко.
Окупація
ПЦУ намагається привертати максимальну увагу до дій РПЦ на окупованих територіях
На окупованих територіях "влада" спільно з представниками структур РПЦ вилучають у місцевих священників установчі документи релігійних організацій, погрожують за відмову прийняти російське громадянство та перереєструвати громаду за російським законодавством в структурі РПЦ.
Антикорупція
НАБУ за місяць оголосить конкурс на 100 нових посад - Кривонос
Кривонос розповів, що бюро внесло зміни до конкурсної процедури, відповідно яких буде проводитися онлайн-трансляція під час співбесід членів конкурсної комісії з претендентами на посади керівників підрозділів.
До зустрічі наступної п’ятниці!