Ексклюзивні матеріали Укрінформу
Пропонуємо до вашої уваги розсилку, де зібрані авторські публікації, ексклюзивні коментарі, інтерв’ю від журналістів агентства, а також наші фото та відеосюжети.
Фото тижня:
До благодійного забігу Run4Victory на підтримку 13-ї бригади Національної гвардії України “Хартія” долучився робот-пес, який щойно повернувся з бойових завдань. Київ, 28 жовтня 2024 року.
Інтерв’ю
В Україні повинна діяти військова інституція та має бути контрактна армія — Володимир Максимів
У новому випуску проєкту Укрінформ “Командири нашої перемоги” людина, яка пройшла полон та єдиний зі своєї групи, хто вижив в Іловайському пеклі. З початком великої війни прийняв і цей виклик. Володимир Максимів з позивним “Макс” про поділився роздумами, якщо треба змінити в українській армії.
Зустріч генсека з особою, яка має ордер на арешт МКС, допускається лише у виняткових випадках
Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників. Представники генсека пояснюють його візит «важливістю» заходу, оскільки країни цієї організації представляють половину населення Землі. Крім того, стверджують, що Гутерреш у розмові з Путіним нібито висловив свою позицію стосовно російської агресії.
Наскільки правомірним був вояж очільника Організації Об’єднаних Націй до країни-агресора та його зустріч з воєнним злочинцем? Розмовляємо про це з постпредом України при ООН Сергієм Кислицею.
Членство України в ЄС і НАТО змінить усю архітектуру європейської безпеки
Андрюс Кубілюс номінований на посаду єврокомісара з оборони й космосу в новому складі Єврокомісії. Триває розгляд його кандидатури. Але він вже разом із однодумцями підготував стратегічний документ «Європа, що захищає, виступає за справжній мир та будує Європейський оборонний союз».
Про зміст цього документа, а також бачення головних напрямів розвитку європейської системи оборони й безпеки Андрюс Кубілюс розповів на зустрічі з кореспондентом Укрінформу.
Байден буде президентом США до 20 січня, тож сподіваємося, що він таки запросить Україну в НАТО
5 листопада, у США обиратимуть нового президента. За результатами виборів в Америці стежить увесь світ. Україна – не виключення. Чого чекати від перемоги Трампа? Чи дійсно існують серйозні ризики й небезпеки? А якщо переможе Гарріс? Питань багато. Про все це, і не тільки, Укрінформ поговорив із Валерієм Чалим, дипломатом, послом України у Сполучених Штатах Америки у 2015-2019 роках.
Треба зробити все можливе, щоб програма єВідновлення не була заморожена
Голова Комітету з питань організації державної влади, регіонального розвитку, місцевого самоврядування та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга народу» Олена Шуляк розповідає нюанси державної підтримки для осіб без житла в інтерв’ю Укрінформу.
Люди недооцінюють, чим може обернутися ця війна, якщо її не зупинити
Нідерландські волонтери Френкі ван Гінтум та Кун ван Остен безкоштовно годують людей в Україні. Ще нідерландці взялися допомагати українським військовим, сприяти цивільним з евакуацією, створили у Дніпрі тимчасовий прихисток для мирних жителів, вивезених із гарячих точок. Вони також влаштовують відпочинок за кордоном для українських дітей, а ще борються з російською пропагандою та фейками. Більше про світобачення цих сміливих іноземців в нашій розмові.
Український ветеранський фонд розпочав свою роботу в 2022 році. Установа надає фінансову підтримку українським ветеранам та ветеранкам на розвиток власної справи, а також громадським обʼєднанням – на втілення проєктів для ветеранів. За час роботи УВФ вже профінансував майже 900 ініціатив на понад 430 мільйонів гривень. Про головні проєкти Фонду, ветеранське підприємництво та проблеми, з якими стикаються українські ветерани, поговорили з виконуючою обов’язки виконавчого директора УВФ Ніною Роговець.
Російські державні ЗМІ намагаються захопити медіагрупи в Аргентині
Російські пропагандисти, націлені на іноземні аудиторії, в тому числі у Південній Америці, називають українців «нацистами», але для Кремля нацистом є кожен, хто не підтримує Росію, - членкиня Палати депутатів Національного конгресу Аргентини Лілія Лемойне. Читати
Публікації
Укрінформ ініціюємо важливу дискусію між людьми, чия думка є авторитетною в Україні
Поштовхом для дискусії стала заява Президента Володимира Зеленського про те, що українців планують залучити до роботи над внутрішнім Планом перемоги. Але як конкретно це відбуватиметься, в якому форматі і коли – поки невідомо.
У будь-якому разі ми хочемо вже зараз помізкувати на цю важливу тему. Особливо враховуючи низку викликів і ризиків, які постали (або невдовзі постануть) перед нашою державою. Читати
Вибори в Грузії: чи змириться народ з такими результатами?
Монетка могла впасти проросійським «орлом» вверх або ж – виграшною для опозиції «решкою». Але не відбулося ні того, ні іншого. Монетка стала на ребро, на якому певний час – невідомо скільки – стоятиме.
Поствиборча ситуація в Грузії більше схожа на чорно-білу шахову партію, ніж на «кольорову революцію», до якої готувалися в Кремлі та «Грузинській мрії».
Ні опозиція, ні президент не визнають результати виборів. Схоже, Грузія занурюється у кризу – політичну і протестну. Ймовірність силової розв'язки – висока. Політтехнолог Олег Постернак вважає, що РФ підбурюватиме Іванішвілі до радикальних дій проти народу і опозиції, щоб змусити ЄС поставити європерспективу Грузії на “стоп”.
Дипломат Ігор Долгов вважає, що й грузинська опозиція говорить «скрєпами» РФ.
Америка додасть санкцій: на кого і як вони можуть натиснути
Судячи з останніх подій, виникає питання – чи дійсно вже дійшло до посилення контролю і чи впораються Штати з роллю світового поліцейського.
Роспроп ширить відеофейки на англомовну аудиторію про репресії проти військових і цивільних в Україні
«Хижаки» з репутацією
- Є такий стереотип, що поліція взагалі не воює. Це не так. Дуже багато поліцейських віддають своє здоров’я та життя, захищаючи країну. Поліцейські – це люди, які перебувають на службі й у мирному житті, і якщо ми не підемо захищати країну, то хто ж тоді? – говорить Олександр.
У поліції Олександр служить з 2015 року. На війні спочатку був оператором FPV-дронів, а зараз відповідає за те, щоб дрони долетіли до цілі і політ був максимально результативним.
Українці втомилися від війни, але незмінно налаштовані на перемогу
У будь-якому суспільстві, яке вступає у війну, неважливо воно знаходиться в позиції нападника чи жертви нападу, – відбувається екстремальна реакція єднання. Цей ефект називають «гуртування довкола прапора». І триває воно в середньому 2 роки, потім вщухає і люди повертаються до звичного формату життя.
Що може мотивувати українців на ще більшу єдність? Поки у нас немає даних соціології, відповіді на ці надважливі питання Укрінформ шукав разом зі спеціалістами.
По тисячі кожному: чи буде мультиплікативний ефект для економіки
У ЗМІ й соцмережах продовжують обговорювати ініціативу Президента Володимира Зеленського. Є прихильники, є противники. А що думають фахівці?Читати
Куди ми рухаємось у сфері мовної політики. Ми за двомовність? Чи за одномовність? Якщо двомовність, то про які мови йдеться? Чому так важливо спілкуватися саме українською? Читати
Скампавея, струг, байдак: У Миколаєві презентували моделі козацьких суден
- На жаль, ми мало знаємо про розвиток тогочасного українського суднобудування, бо в Російській імперії термін «козацький човен» був викреслений звідусіль. Деякі з човнів називали кременчуцькими, бо їх там будували. Головна причина – Катерина ІІ після ліквідації Запорозької Січі наказала ніде не згадувати про запорожців, – розповідає дослідниця Олена Пучинян.
Як бійці Третьої штурмової з волонтерами рятують половецьких баб на Донеччині
Кам'яні скульптури евакуюють навіть із зони бойових дій та віддають на тимчасове зберігання до музеїв. Читати
У конкурсній програмі Ризького міжнародного фестивалю були два українських фільми. І обидва перемогли!
Українське кіно перемогло, бо дає відповіді на важливі запитання. Читати репортаж з Риги.
Зимовий час: який графік життя насправді підходить українцям
Переводити годинники – шкодити біоритмам, залишити стабільний час, як зараз – терпіти збитки, а встановити літній – з Москвою співпадати. Який варіант буде правильним? Читати
Новини:
Війна
Дозвіл бити західною зброєю на 200 кілометрів змінив би ситуацію - ексгенерал НАТО
Те, за що критикують План перемоги, є його силою — Тарасюк
У МЗС Польщі сподіваються, що НАТО дозволить збивати російські ракети над Україною
Стриманість партнерів України щодо Плану перемоги лише заохочує РФ до агресії
Міжнародне навчання за підтримки благодійників з Канади пройшли 138 українських саперів
Росія мусить відшкодувати Україні завдані війною збитки — Фріланд
Сибіга пояснив, чому варто запросити Росію на другий Саміт миру
Посол Маркарова: Мета України - конфіскувати всі заморожені суверенні активи РФ
Політика
Україна передала в ООН документ про приєднання до Римського статуту
Членство в НАТО для України є складним, але можливим - президент AFPC
Китай і Росія не мають базових передумов, щоб створити альтернативи долару і євро — експерт
Ціль виступу Фіцо на росТБ не росіяни, а українці – експерт
Сікорський: Потреба Росії покладатися на КНДР не свідчить про її статус великої держави
Запрошення України до НАТО зараз є абсолютно прийнятним і необхідним – Жовква
Економіка
Удари по енергетиці зменшили приріст ВВП України - німецький економіст
У Нідерландах відбувся міжнародний форум зі сталого розвитку (ексклюзивні коментарі)
В Україні майже вдвічі зросли закупівельні ціни на гречку
На Полтавщині щорічно виробляють понад 3 тисячі тонн меду
Закон і порядок
Суспільство
У Запоріжжі волонтери роблять «буржуйки» для військових
Візит митрополита: від Пагорба Слави - до Хусту
Документалістка Ольга Журба: Художнє кіно дає інші, в чомусь більші можливості
Симфонічний оркестр «INSO-Львів» перебуває з гастрольним туром у Нідерландах
До зустрічі наступної п’ятниці!