Ексклюзивні матеріали Укрінформу
Навіщо РФ вбиває дітей, пропонуючи «мирні плани». Один день з життя незламного «Охматдиту». Очима тих, хто пережив пекло - унікальні кадри з фільму «Кринки»
Фото тижня:
Життя під час війни фіксують фотокореспонденти Укрінформу.
Інтерв’ю:
“Спочатку нічого не зрозумів: лежу на підлозі біля операційного столу, а щойно оперував”, - Олег Голубченко, дитячий хірург Охматдиту
Укрінформ поспілкувався з хірургом, який оперував п'ятимісячну дитину, коли російська ракета прилетіла просто у дитячу лікарню Охматдит. Фотографія цього мужнього молодого лікаря в закривавленому білому халаті розійшлася мережами. Ми маємо знати наших героїв-медиків, які рятують наше майбутнє попри всі небезпеки і загрози. Про перервану ворогом, проте успішно завершену складну операцію – з перших вуст від дитячого щелепно-лицьового хірурга відділення реконструктивно-пластичної мікрохірургії лікарні Охматдит Олега Голубченка читайте в нашому матеріалі.
Олег Сенцов, український режисер, боєць ЗСУ
Карловарський кінофестиваль, вже 58-й за рахунком, завершується 6 липня. Участь у престижному фестивалі, який належить до категорії А, є сама по собі «знаком якості» для стрічок, що на ньому представлені. Тут відбулася прем’єра «Реала» – роботи українського режисера, а нині лейтенанта ЗСУ, який боронить Батьківщину на «нулі», Олега Сенцова.
Кореспондентка Укрінформу зустрілася з режисером на полях кінофестивалю. Говорили про те, як з’явився цей «не фільм», як на нього відреагували глядачі та що Сенцов подарував президенту Чехії. Сенцов також відверто розповів, що думає про перспективи війни та мобілізацію, причини неуспіху контрнаступу та що його підтримує у важкі часи.
Геннадій Труханов, мер Одеси
Історичний центр Одеси вже рік, як внесений до охоронної зони ЮНЕСКО. Місто розробляє концепцію співпраці з міжнародною організацією для створення комплексної системи управління об’єктом всесвітньої спадщини. В Одесі також відмовляються від російських топонімів, згадки історичних постатей імперського минулого. А ще місто приймає туристів, відкриває пляжі, волонтерить та готується до складної зими. На ці та інші теми кореспонденти Укрінформу поспілкувалися з мером Одеси Геннадієм Трухановим.
Денніс Френсіс, голова Генеральної асамблеї ООН
Генеральна асамблея – це дорадчий і представницький орган ООН, де в Росії немає права вето. Тут рішення є рекомендаційними, але вони показують думку світу щодо війни проти України. Понад два роки тому 141 країна-член ухвалила резолюцію із закликом негайно, повністю і беззастережно вивести війська за наші міжнародно визнані кордони. Проти проголосували 5 країн.
Щороку Генеральна асамблея обирає голову, який керує дискусіями на засіданнях та слідкує за дотриманням правил. Нині це Денніс Френсіc, дипломат із Тринідаду і Тобаго. Цього тижня він відвідав Україну. Це був перший за 30 років візит голови ГА ООН. Укрінформ поспілкувався із паном Френсісом про цілі його поїздки, зухвалість російської агресії та важелі впливу на агресора.
Публікації:
Тло саміту НАТО-2024: навіщо РФ вбиває дітей, пропонуючи «мирні плани»
08.07.24. Київ, Кривий Ріг, Дніпро, Краматорськ, Покровськ… Унаслідок чергового акту ракетного терору Росії загинули майже три десятки осіб, зокрема – четверо діточок. Більше двохсот українців отримали поранення різного ступеня тяжкості, за життя багатьох досі боряться лікарі.
Будь-яка тверезомисляча людина поставить питання: навіщо РФ, яка, між іншим, у липні розпочала головування в Радбезі ООН, підняла цей градус, чому так вчинила, ба більше, ще й у переддень саміту НАТО? Очевидно, що йдеться про якусь демонстрацію. Але демонстрацію чого саме? Як це узгоджується з «епідемією мирних планів» останніх кількох тижнів, що сприймалася, як відволікаючий маневр ворога, який намагався, навпаки, відволікти лідерів НАТО від рішень про жорстку відповідь руйнівникові світового порядку? Бо тепер уже головне… Чи пробудить кров українських хворих дітей наших партнерів від летаргічного сну, чи вплине якимось чином цей позамежний злочин на рішення саміту НАТО?
Один день з життя незламного «Охматдиту»
Майже сто дітей буквально з операційних та реанімацій було екстрено переведено в інші медичні заклади, 8 малюків – поранено. Здавалося, що в перші години після трагедії весь Київ з’їхався й зійшовся на допомогу дітям та лікарям – вода, їжа, гроші, робочі руки, слова підтримки. «Охматдит» став величезним «вуликом» взаємодопомоги, підтримки та незламності. Зараз завали майже розібрані, волонтери та всі служби міста злагоджено роблять свою справу, невтомно ведуться відновлювальні роботи.
Укрінформ поспілкувався з найпершими свідками того страшного ранку – лікарями, які невтомно робили і продовжують робити свою справу – відновлюють лікарню, щоб і надалі рятувати життя маленьких українців.
Репортаж:
Про палац на Житомирщині, де побував Симон Петлюра, а тепер навчаються ветеринари
Ентузіасти популяризують маєток Прушинських-Оржевських ХІХ століття, що в селі Нова Чортория Житомирської області
Цим палацом із автентичними інтер’єрами туристичні агенції періодично влаштовують екскурсії. Аби про нього дізналося більше людей, минулими вихідними тут провели день відкритих дверей.
Про те, як в одному маєтку гармонійно поєдналися різні архітектурні стилі, про трагічну долю його останніх власників, а також як до Нової Чорториї причетний Симон Петлюра, читайте на Укрінформі.
Топ відео:
Підготовка до деокупації. Як пройшли навчання Нацгвардії з Нацполіцією
Кринки. Унікальні кадри з передової очима тих, хто пережив пекло
Якщо пункти теплозабезпечення будуть пошкоджені, нові ТЕЦ допоможуть пройти зиму, – Омельченко
Новини:
Війна
Рада керуючих МАГАТЕ розгляне атаку на «Охматдит» на позачерговому засіданні
ОБСЄ проведе спецзасідання у зв’язку з терористичною атакою Росії на «Охматдит»
У Силах оборони спростували, що росіяни захопили Яснобродівку на Донеччині
Оборона
Оборонна індустрія України переходить від отримання допомоги Заходу до спільного бізнесу - Камишін
Укроборонпром відкрив представництво у Вашингтоні
В Укроборонпромі підтвердили плани щодо відбудови літака «Мрія»
Політика
Аслунд чекає від НАТО спільних оборонних планів з Україною для її інтеграції з Альянсом
В адміністрації США пояснили, чим займатиметься представник НАТО в Києві
Росія влаштувала в ООН ланч з котлетою по-київськи в меню
Каллас може реформувати Європейську службу зовнішніх справ - експерт
Робота і безпека: посольство представить німецькій владі результати опитування українців
Покарання Росії за вчинені злочини є неминучим - постпред України при ОЗХЗ
Економіка
Громадська організація з Німеччини допомагає Укрзалізниці облаштувати медичні вагони
Методика визначення країни походження зерна буде готова до кінця серпня - Мінагрополітики
Україні та ЄС варто шукати нову модель взаємодії в аграрній галузі - Висоцький
Україна може виробляти з відходів до 10 мільярдів кубометрів біогазу на рік - Висоцький
Світ
У Франції російський корабель не пустили на морський фестиваль
Суспільство
З 17 липня військовий квиток на кордоні перевірятимуть у всіх чоловіків - Демченко
НАЗК розпочало моніторинг способу життя заступника директора ДБР Удовиченка
Кількість користувачів «Дії» вже перевищила 20,5 мільйона
Культура
До реєстру нерухомих пам’яток можуть внести ще близько 70 тисяч об'єктів
На Донеччині випускатимуть безкоштовну газету - МКІП
Вівчарська традиція вимірювання молока перед вигоном на полонини цьогоріч внесена до переліку національної спадщини
В Острозі археологи виявили матеріали трипільської культури та вал ХІ століття
До зустрічі наступної п’ятниці!