Огляд «Війна в Україні за тиждень»
Пропонуємо до вашої уваги огляд основних подій, які стосуються воєнних дій в Україні, з 11 по 17 листопада
НАЙМАСОВАНІША РАКЕТНА АТАКА
У ніч на 17 листопада російські окупанти здійснили масований комбінований удар по об’єктах енергетичного сектору України ракетами різних типів повітряного, наземного та морського базування, а також ударними БпЛА типу «Shahed». Повітряні Сили знищили 144 із 210 повітряних цілей противника
Представники низки світових держав, політики та дипломати виступили із засудженням масованої атаки Росії по Україні. Детальніше за посиланням.
Ворог атакував об’єкти генераціі та передачі електроенергіі по всій Україні – Герман Галущенко, міністр енергетики. За даними ДТЕК серйозно пошкоджено обладнання теплоелектростанцій.
Під час масованого повітряного удару Росії по енергетичній інфраструктурі України зазнали пошкодження кілька підстанцій, від яких залежить зовнішнє живлення українських АЕС. Останні через обстріли були змушені скоротити виробництво електроенергії – МАГАТЕ.
Дніпропетровщина
у Дніпрі 1 людина поранена, пошкоджені багатоповерхівки, навчальний заклад, автівка.
Унаслідок ворожого обстрілу депо на Дніпропетровщині загинули 2 залізничники, 3 людей поранені.
У Кривому Розі руйнувань зазнав обʼєкт інфраструктури, пошкодження фіксуються також у житловому секторі та двох школах.
Полтавщинна
У Кременчуцькому районі 1 людина постраждала, внаслідок падіння уламків російської ракети пошкоджень зазнало скління шести багатоповерхівок.
Запорізька область
Унаслідок удару РФ по Запоріжжю постраждали двоє людей
Ворог цілив по обʼєктах критичної інфраструктури.
Миколаївщина
У Миколаєві внаслідок атаки безпілотниками загинули 2 людини, 7 отримали поранення. Пошкоджено приватні будинки, багатоповерхівку, торговий центр, об’єкт інфраструктури.
Київ і область
У Печерському районі Києва горіла покрівля 5-ти поверхового будинку, 1 людина постраждала.
Падіння уламків зафіксували у Голосіївському та Дніпровському районах.
в області є пошкодження на території чотирьох районів, постраждала 1 людина.
Одещина
2 людини загинуло, 1 отримала поранення, постраждала енергетична інфраструктура, є перебої в постачанні тепла й води.
Вінниччина:
Є влучання в обʼєкти енергетичної інфраструктури.
вщент зруйнована база академічного веслування Ладижинської ДЮСШ №2.
Волинь:
В області постраждала енергетична інфраструктура.
Закарпаття:
зафіксовано падіння уламків ракет та БпЛА у лісових масивах Мукачівського та Рахівського районів.
Львівщина:
У Червоноградському районі через падіння уламків ракети загинула 1 людина, 3 поранені; пошкоджено магістральну трубу теплопостачання та цивільну інфраструктуру.
Івано-Франківщина
Постраждав об’єкт критичної інфраструктури, у Бурштині припинено теплопостачання.
Рівненщина:
ворог завдав удару по критичній інфраструктурі, частина міста без світла та без води.
Тернопільщина
в одному з населених пунктів області уламки ракети пошкодили скління декількох квартир, мешканці не постраждали.
Під час масованих дронових атак проти України росіяни почали застосовувати смертоносні термобаричні безпілотники разом із великою кількістю дронів-приманок, що не містять вибухівки.
ДОПОМОГА: СОЮЗНИКИ І ПАРТНЕРИ
Президент США Джо Байден вперше дозволив Україні використовувати далекобійні ракети ATACMS по території Росії.
Про це повідомляє The New York Times із посиланням на американських чиновників. За словами співрозмовників, ймовірно, ця зброя спочатку буде застосована проти російських і північнокорейських військ для захисту українських сил в Курській області, що на заході Росії.
З квітня цього року, після ухвалення Конгресом додаткового фінансування для України, і до жовтня США зі своїх складів поставили в Україну 83% від обіцяних боєприпасів, 67% обіцяних засобів ППО та 60% вогневих потужностей.
Сполучені Штати офіційно відкрили нову базу протиповітряної оборони на півночі Польщі.
Єврокомісія схвалила фінансування п'яти оборонних проєктів. Кожен з них отримає по 60 млн євро. Більшість проєктів включають закупівлю оборонної продукції для України, зокрема систем ППО та ПРО та боєприпасів.
Канцлер ФРН Олаф Шольц провів телефонну розмову Путіним, під час якої засудив війну, яку Росія веде проти України. Позиція Путіна щодо війни в Україні не змінилася.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважає, що розмова Олафа Шольца з Путіним створює ризик повернутися до переговорів у «жахливому нормандському форматі».
Франція може передати Україні шість винищувачів Mirage 2000-5F, а не три, як повідомлялося раніше. Перша партія очікується у першому кварталі 2025 року, але точні терміни невідомі.
Чеська компанія SТV Group передала для Сил оборони України протитанкові гранатомети на суму понад 700 тисяч євро.
Перша група добровольців зі складу Українського легіону підписала контракти із Збройними силами України. Процедура підписання контрактів відбулася в рекрутинговому центрі, розгорнутому при генконсульстві України в Любліні.
БОЙОВІ ДІЇ
За останні тижні Північна Корея передала Росії близько 50 самохідних гаубиць M1989 калібру 170 мм і 20 модернізованих реактивних систем залпового вогню 240 мм.
Бійці Нацгвардії виявили та знищили російський зенітно-ракетний комплекс БУК-М1, вартість якого сягає 100 млн доларів.
Воїни 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ за два дні штурмів знищили 28 одиниць техніки та понад 100 загарбників у Курській області РФ.
11 листопада ворог впритул підійшов до Курахового на. Втім місто повністю перебуває під контролем Сил оборони, зокрема 46-ї бригади ДШВ.
12 листопада:
У Курській області РФ Сили оборони відбили потужний штурм ворога, знищивши батальйон російських вояків і 10 одиниць бронетехніки.
На Покровському і Курахівському напрямках ситуація залишається складною, ворог не полишає спроб просуватись углиб у Донецькій області. На цих напрямках все частіше можна помітити бронемашини типу «Тайфун» та «Ахмат».
На Півдні ворог штурмує на Времівському напрямку – у бік Великої Новосілки. На Оріховському напрямку ворог застосовує так звану тактику просочування.
13 листопада:
Російські окупанти у формі зразка ЗСУ здійснили спробу прорвати нашу оборону на Куп’янському напрямку. Загалом ворог задіяв близько 15 одиниць техніки. Українські захисники зупинили ворога, знищили всю його бронетехніку та ліквідували значну частину живої сили.
Через високі втрати в живій силі російське командування перекидає в Курську область 76-ту десантно-штурмову дивізію.
На Времівському напрямку тривають російські штурми, окупанти намагаються вклинитись в нашу оборону. Сили оборони України проводять стабілізаційні дії, щоб, по-перше, зупинити, а по-друге, не допустити подібних вклинень.
На Сіверському напрямку бійці Національної гвардії відбили масштабний штурм російських загарбників. Нацгвардійці знищили бронетехніку противника, не віддавши жодної позиції. Окупанти зазнали великих втрат.
На Куп’янському напрямку бійці бригади Гвардії наступу «Помста» за допомогою дронів знищили 15 одиниць військового автотранспорту та чотири склади боєкомплекту армії РФ.
14 листопада:
У Вовчанську бої тривають по всьому місту та прилеглих територіях, українські захисники контролюють ситуацію. Ворог намагається рухатись у бік населених пунктів Стариця та Липці, аби наблизитись до Харкова, але цей напрямок надійно контролюється українськими захисниками.
15 листопада:
Ворог не заходив у Грем'яч на Чернігівщині. Виявлено російський триколор, який був встановлений ворожою ДРГ на зруйнованому мосту через річку Судість. Його ЗСУ зняли, але міст російські диверсанти не перетинали і в місто Грем'яч не заходили.
Спецпризначенці вивели з оточення 16 військових трьох різних підрозділів Сил оборони у Курській області. Успішну спецоперацію провели оператори 73-го морського центру спеціальних операцій імені кошового отамана Антіна Головатого.
У Торецьку йдуть важкі міські бої, ворог стягує сили на Сіверському напрямку.
Станом на 17 листопада на півночі України не фіксується створення масштабного угруповання для здійснення наступальних дій.
***
Атаки по Росії
У Московській області на аеродромі «Клін-5» вночі 10 листопада спалили російський штурмовий гелікоптер Мі-24.
У ніч на 12 листопада підрозділи Сил безпілотних систем та Сил спеціальних операцій ЗСУ, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали вогневого ураження по складу пально-мастильних матеріалів «Осколнєфтєснаб», що біля міста Старий Оскол Бєлгородської області РФ.
У ніч на 13 листопада три безпілотники атакували нафтосховище компанії «Комбинат Утес Росрезерва» у Пензенській області РФ, пошкоджено один із резервуарів – ASTRA.
16 листопада у розвідці Великої Британії припустили про суттєве «занепокоєння російських політичних і військових лідерів» через те, що українські безпілотники безперешкодно уразили два фрегати типу «Гепард» у порту Каспійськ.
17 листопада11 невідомі безпілотні літальні апарати атакували в Росії Іжевський електромеханічний завод «Купол». Там Росія виробляє зенітно-ракетний комплекс «Тор», а також радіолокаційні системи.
Підрив у Севастополі автомобіля начальника штабу 41-ї бригади ракетних кораблів та катерів Чорномороського флоту РФ Валерія Транковського – успішна спецоперація СБУ. Внаслідок вибуху окупанту відірвало ноги, він помер від втрати крові.
ВТРАТИ ВОРОГА
12 листопада Сили оборони знешкодили рекордну кількість російських окупантів – 1 950 та бойових броньованих машин ворога – 81.
УКРАЇНА: ВТРАТИ
У жовтні в Україні загинуло щонайменше 183 цивільні особи і 903 отримали поранення через атаки Росії, 45% загиблих були старші 60 років, дев'ятеро дітей загинули і 49 отримали поранення.
Станом на ранок 12 листопада, за офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 589 дітей загинули та понад 1681 отримали поранення різного ступеня тяжкості.
На Харківщині досі не ідентифіковано 75 загиблих унаслідок збройної агресії РФ, більшість із них – з масового поховання в ізюмському лісі.
За період окупації Криму 370 людей стали політичними в’язнями, або піддаються переслідуванням за так званими «кримінальними справами». З них 228 – представники кримськотатарського народу.
ВІДЕОСЮЖЕТИ
Вадим Кодачигов про війну дронами, необхідність експорту зброї та наші високотехнологічні БпЛА
ФОТО
Наслідки російського обстрілу будівлі Донбаського державного педагогічного університету, Слов’янськ, Донецька область, 14 листопада 2024 року. Фото: Дмитро Смол’єнко, Укрінформ
ПОЛІТИЧНІ РІШЕННЯ
Міністерство закордонних справ
обурене звинуваченнями на адресу України з боку комісара з політичних питань, миру та безпеки Економічного співтовариства країн Західної Африки (ЕКОВАС) Абдуля Фатау Мусаха;
наголошує, що наша держава не розробляє ядерну зброю і не має наміру нею володіти.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації
у підрозділах Сил оборони дистанційно-керований модуль «Пернач» вітчизняного виробництва;
у підрозділах Сил оборони повнопривідний бронеавтомобіль підвищеної прохідності «Зубр».
Кабінет міністрів
Уряд ухвалив постанову, яка запроваджує реальний і прозорий механізм переведень для бійців між військовими частинами;
оновлює критерії бронювання. Усі бронювання з 1 грудня відбуватимуться через «Дію»;
запровадив додаткові виплати військовим, які беруть участь у бойових діях на території РФ, а також тим, хто отримав поранення і перебуває на лікуванні.
Міноборони підписало стратегічний контракт із компанією ICEYE – лідером у галузі супутників з високоточним фільмуванням земної поверхні (SAR-супутників). Завдяки цьому контракту наші військові отримають доступ до високоточних космічних знімків із повним покриттям території бойових дій.
З 1 листопада навчальні центри всіх складових ЗСУ перейшли на програму проведення базової загальновійськової підготовки з терміном навчання 1,5 місяця замість 30 днів, як було раніше.
З повною версію військового огляду за тиждень можна ознайомитися за лінком.
Також пропонуємо до вашої уваги ранковий випуск новин. Підписуйтесь на безкоштовну щоденну розсилку