Економічний блок
Енергетика
ЗАЕС опинилася на одній лінії живлення після артобстрілу з району станції - МАГАТЕ
Одна з ліній, яка забезпечує зовнішнє енергопостачання на Запорізькій АЕС, відключилася у четвер після того, як з району окупованої росіянами станції було зафіксовано постріли вихідного артилерійського вогню.
На одному з атомних енергоблоків розпочали плановий ремонт - Укренерго
«Виведено в плановий ремонт один енергоблок на атомній станції. Сонячна погода сприяє роботі електростанцій на ВДЕ», - про це повідомляє НЕК "Укренерго" у Фейсбуці.
Фінанси
Міжнародні резерви України за березень зросли на 18% і становлять $43,76 мільярда
До $400 мільйонів: у Нацбанку оцінили втрати імпорту в лютому через блокаду кордонів
В управління АРМА передали ще понад ₴23 мільйони з рахунків компаній, власниками яких є росіяни
Нафта дорожчає на тлі посилення геополітичної напруги
На Одещині планують вирощувати бавовну
У «Дії» за січень-березень зареєструвалася рекордна кількість ФОПів
Укрзалізниця планує презентувати 18 нових міжнародних контейнерних маршрутів
ВАКС оголосив вирок Онищенку у «газовій справі»
Аналітика
Земельний ринок під час війни: ніхто не скуповує землю за безцінь
Виповнилося чотири роки з часу ухвалення Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», який дав старт реформуванню земельних відносин. Незважаючи на те, що зміни припали на пандемічні та воєнні роки, цю реформу вважають однією з найбільш успішних для нашої країни. Хоча і критиків відкриття ринку землі вистачає. Після відмови перенести – з огляду на війну – початок другого етапу реформи, що передбачає право купівлі сільгоспземель для юридичних осіб, критично налаштованих українців побільшало. Але це не псує загальних оцінок: попри побоювання, що передували початку продажів, які, нагадаємо, стартували 1 липня 2021-го, ринок землі в Україні набуває дедалі більш цивілізованих обрисів, а масового «обезземелення» наших співвітчизників не сталося.
Санкції
Україна пропонує запровадити заборону авіатранзиту до Росії та Білорусі
Україна пропонує запровадити нові санкції у вигляді заборони авіатранзиту до Російської Федерації та Білорусі, що покликані обмежити економічний потенціал агресора.
Інтерв’ю
Ігор Безкаравайний, заступник міністра економіки
«Ми не можемо розраховувати, що квадратний метр української землі, розмінування якого обійдеться у $5 (або $50 тис. за 1 га), окупиться в найближчому майбутньому. Якщо гектар української землі оцінюють у $1-2 тис., а вартість його розмінування - в десятки разів більша, з точки зору власника угідь просто не буде сенсу їх очищувати. Тому намагаємося знайти баланс між швидкістю, якістю та економічною доцільністю, бо ж і штучно обвалити ціну та пожертвувати якістю не можемо. Очищення має вестися швидко, але ціна при цьому не може бути «космічною», - заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
Детальніше про майбутню програму, а також про пошук грошей для повоєнного розмінування, виробництво вітчизняної техніки, використання для очищення територій можливостей ШІ та інших новітніх технологій – у розмові із заступником міністра економіки України Ігорем Безкаравайним.