Фото тижня:
Одеські трагедії, брифінг на руїнах і мистецтво недосконалості
Інтерв’ю та публікації:
Економіка
Данило Гетманцев, голова фінансового комітету ВР
Міністерство фінансів подає на розгляд уряду пропозиції для мобілізації додаткових надходжень до цьогорічного держбюджету. Як відомо, одна з вимог наших міжнародних партнерів – збільшення власних доходів щонайменше на 0,5% ВВП. За розрахунками Мінфіну, запропоновані кроки дозволять Україні додатково заробити цьогоріч 44,2 млрд гривень. Ідеться про збільшення надходжень від військових, акцизних зборів та запровадження щомісячної сплати авансових внесків із ПДВ підприємствами, які торгують пальним. Прокоментувати ці пропозиції, а також інші питання роботи парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Укрінформ попросив голову комітету Данила Гетманцева.
Світ
Том Кітінг, британський експерт
Том Кітінг є директором Центру досліджень фінансової злочинності та безпеки при Королівському об'єднаному інституті оборонних досліджень (RUSI) у Лондоні.
RUSI – це найстаріший у світі та провідний аналітичний центр у сфері оборони та безпеки Великої Британії. Сам експерт називає його «федерацію дослідницьких програм». Загалом їх дев’ять.
Окрім того, Кітінг є радником з питань незаконного фінансування у Комітеті із закордонних справ британського парламенту та має неабиякий досвід як інвестиційний банкір.
Отже, на економічних санкціях співбесідник Укрінформу розуміється дуже добре. Деякими зі своїх висновків, прогнозів і пропозицій експерт поділився в цьому інтерв’ю.
Україна і світ
Віктор Гетьманчук, голова Ради директорів Канадсько-української фундації
Укрінформ поговорив із головою Ради директорів Канадсько-української фундації Віктором Гетьманчуком, який минулого року отримав від генерал-губернатора Орден Канади “за тривалу відданість і лідерство в українській громаді й поза нею”. Він поділився своїми думками про сучасний волонтерський рух, інтерес до України, проблеми й здобутки Фундації, стосунки між різними поколіннями діаспори та багато іншого.
Волонтери
Волонтери-«зброярі»: Мрію, щоб по нашій «гарматі» прилетів російський «Ланцет»
На Закарпатті волонтери роблять муляжі найпопулярнішої на фронті гармати Д-20, за допомогою яких ЗСУ вводять в оману росіян
Виготовляють ці муляжі два десятки волонтерів із ГО “Рух підтримки закарпатських військових-Виноградів”. Крім гаубиць, вони роблять макети “Стугни”: надіслали вже дві сотні у підрозділи по всій лінії фронту, від Харківщини до Херсонщини. Гармати ж запустили у виробництво щойно. Днями на фронт поїхали перші дві, одна з них – для рідної закарпатцям 128-ї гірсько-штурмової бригади. Назвали їх хлопці "Босорканями" – на закарпатському діалекті це означає "відьма, чаклунка".
Гармату виготовляють із підручних матеріалів, але пофарбована “Босорканя” повністю імітує реальну зброю: її неможливо відрізнити від справжньої не те що з камери дрона, а навіть дивлячись на неї з відстані кількох метрів.
Детальніше про виробництво обманок для ворога – в репортажі кореспондентки Укрінформу.
Донецьк: український опір
«Спротив на Донбасі був. Не менш небезпечний і героїчний, аніж в інших регіонах»
Березень для багатьох донеччан, які змушені були покинути рідне місто ще у 2014 році, – місяць спогадів. Саме тоді, 10 років тому, місцеві мешканці показали, що Донецьк є українським, що в ньому є спротив, що люди готові виходити на вулиці та демонструвати свою позицію. Навіть, коли це небезпечно. «Новини Донбасу» вирішили згадати мітинги «За Україну», на які виходили до 10 тисяч людей.
Топ відео:
Війна
Ведучі проєкту: лейтенант, керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко та офіцер управління 12 бригади «Азов» НГУ Дмитро «Дипломат».
У новому випуску про таке:
Чого прагне росія, просуваючи «пропаганду страху»
Військовий Ігор Шолтис про те, чому путін на чолі рф - це добре для України
Що робити для наближення розвалу росії
Про Христину Соловій, Машу Єфросиніну й Олександра Усика
Про рівність у питаннях мобілізації та чи можуть депутати воювати
Як вшановувати пам'ять українських героїв
Гаррі Шульц та ТОПові патріотичні репери України
Чи на часі мовне питання в армії
Українська незламність
На Тернопільщині дружини військовослужбовців навчаються на трактористок
Вже 7 жінок отримали водійське посвідчення категорії А -1. Тож, допоки їх чоловіки захищають Україну на фронті, вони зможуть самостійно обробляти землю. 36-річна Вікторія Буричка із села Плоске Кременецького району навчилася кермувати трактором. ЇЇ чоловік на фронті вже майже два роки. Родина має велике господарство, а також 4 гектари землі. Вікторія мріє про те, щоб придбати трактор і самотужки обробляти своє поле. А ще, щоб чоловік повернувся додому і вони господарювали разом.
Інклюзивність
У Києві для ветеранів працює безкоштовне інклюзивне таксі
У Києві запустили пілотний проєкт "Безкоштовного інклюзивного транспорту для військових". Скористатися таксі можуть ветерани, які не можуть самостійно пересуватися, а також ті, хто можуть пересуватися, але потребують більше часу або допомоги.
Новини, які можуть вплинути на події в країні:
Війна
СБУ вночі атакувала дронами три нафтопереробних заводи у Росії - джерело
«Ми системно реалізуємо детально прораховану стратегію зі зменшення економічного потенціалу РФ. Наше завдання - позбавити ворога ресурсів і зменшити потік нафтових грошей та палива, які РФ направляє безпосередньо на війну, на вбивства наших громадян», - додає джерело.
Жертви окупації
На Київщині після деокупації виявили тіла майже 1,6 тисячі людей - поліція
На території Київської області після деокупації працівники поліції виявили 1590 тіл загиблих, з яких 208 належать військовим і правоохоронцям.
Міжнародна допомога
У Бундестазі відбуваються дебати щодо передачі Україні ракет Taurus
«Підготовка та передача важкого озброєння Німеччиною та іншими державами-союзниками дозволила Україні протистояти російській агресії в героїчній оборонній битві та запобігти подальшим широкомасштабним досягненням російських агресорів», - йдеться у заяві депутатів консервативного блоку.
До зустрічі наступної п’ятниці!