Ексклюзивні матеріали Укрінформу
Пропонуємо до вашої уваги розсилку, де зібрані авторські публікації, ексклюзивні коментарі, інтерв’ю від журналістів агентства, а також наші фото та відеосюжети.
Фото тижня:
Інтерв’ю
Ігорю Халусу довелося взяти під командування роту з підрозділу, де загинув попередній командир, якого любили і поважали бійці. Та вже перші надскладні бойові операції розставили все на свої місця – острів Козацький, а за ним – Кринки. У новому проєкті Укрінформу «Командири нашої перемоги» офіцер розповість про те:
Чи вдалося ЗСУ повністю виконати завдання у Кринках?
Чи можна було провести військову операцію краще?
Що потрібно змінити командуванню під час планування бойових завдань на передовій?
Нам цікавіше колупатися в голові Трампа чи Путіна, ніж наводити лад у своїй
Соціальний і військовий психолог Олег Покальчук радить насамперед спуститися з глобального рівня проблем на індивідуальний і визначитися з тим, на що ми можемо впливати, а на що ні.
А якщо ви шукаєте підтримки вашої стійкості не в зміцненні власної суб’єктності, а в тому, щоб Міжнародний кримінальний суд заарештував Путіна в Монголії, чого він, здається, ніколи в житті не робив, за винятком Піночета, то вам треба щось міняти.
Україні потрібно зараз надати гігантський маневр, бо такої можливості для краху Росії більше не буде
Від початку війни в Україні Ксав’є Тительман коментує перебіг подій на різних каналах французького телебачення, а також веде власний канал на Youtube – @XavierTytelman.
На відміну від інших, він не просто аналізує дані з відкритих джерел, а розповідає про те, що бачив на власні очі. Він регулярно відвідує різні ділянки лінії фронту в Україні та має власну «мережу» з франкомовних бійців української армії. Тож мало хто з французьких фахівців настільки відчуває та розуміє українську війну. Читати далі
Китай завжди переслідує свої власні інтереси і ніяких більше
Хто є Китай зараз? Чи миротворець? Чи помічник? Чи навпаки – помічник не наш, а Російської Федерації? Чи він лідер Глобального Півдня?
Допоможе нам у цьому розібратися Ігор Литвин, посол України в Китайській Народній Республіці у 1999-2001 роках, постійний голова Українсько-Китайської Ділової ради вже більш як 15 років.
Українська економіка встояла в умовах війни не в останню чергу завдяки стабільній роботі банківської системи
Рівень довіри українців до банків, за винятком хіба що перших тижнів масштабної російської агресії, залишається доволі високим, обсяги вкладів після відтоку в 2022 році відновлюються. Банки та небанківські фінустанови демонструють прибутковість, продовжуючи кредитувати громадян та бізнес, поступово нарощуючи обсяги кредитування.
Про ключові виклики для фінансового сектору і про те, як удається долати проблеми, – в інтерв’ю президента Асоціації українських банків (АУБ) Андрія Дубаса.
Культура формує той ґрунт, в якому «отруєні зерна» не проростають - Миколай Сєрга, співак, засновник «Культурного десанту»
Своїх предстаників «Культурний десант» постійно відправляє на навчання, де вони здобувають знання та досвід роботи в групах контрольованого стресу, дії в конфліктах, набувають знань із керування групою під час концертів. Завантажуємо їх і різними психологічними тренінгами, аби могли ефективніше працювати в складних умовах. Складні умови в нашому випадку – це дуже змінений стан свідомості глядачів та слухачів, їхнє виснаження. А інакше не може бути на фронті. Тому наша основна мета – не розвага, а збереження цінності та людяності, підняття морального дух воїнів.
Програму Civil Society Lawfare створили, щоб притягнути до відповідальності за злочини представників великого російського бізнесу, олігархів
Укрінформ поспілкувався з британським юристом Джейсоном МакК’ю, який вирішив боротися із суб’єктами російської воєнної машини. Оскільки, на його думку, ніхто з представників російського приватного сектору, які допомагають Кремлю вести війну, не буде притягнутий до відповідальності в МКС
Ініціатива доместикації, яку він наразі просуває, полягає у розгляді британськими судами справ про компенсації українцям, що стали жертвами війни, при цьому націлюючись на гроші російського приватного сектору – суб’єктів, що фінансують війну. Саме у юрисдикціях союзників України, зокрема у Британії, він бачить перспективу реального стягнення російських активів на користь України, адже рішення виключно українських судів ризикують залишитися «пірровою перемогою».
У Херсонській МВА написали, що російські дрони буквально полюють на цивільних. Звучать навіть припущення, що ворожі військові так тренуються
Із начальником Херсонської ОВА Олександром Прокудіним говоримо про те, як армія РФ влаштовує полювання на цивільних у Херсоні, про інтенсивність обстрілів, про відновлення деокупованих територій, зокрема, чому стали на паузу проєкт «Пліч-о-пліч» та урядовий експеримент у селі Посад-Покровське. Читати
Одеська область, попри суперечки, активно позбувається радянських та імперських топонімів
- Із вашим розпорядженням про перейменування не згодна міськрада. Чи є комунікація з цього приводу, чи ви лише “обмінялися” дописами в соцмережах із мером Трухановим?
- А навіщо? Наказ підписаний, немає про що комунікувати. Це моя робота, я її зробив. Назад повернутися неможливо, закінчився термін дії закону. Я не боюся брати на себе відповідальність. А вони вже нехай самі собі розбираються: для них важливий Пушкін, чи хлопець, який за день збив три ворожих літаки.
На цю та інші теми кореспондентка Укрінформу поспілкувалася з начальником Одеської ОВА Олегом Кіпером.
Епідемії вірусу Західного Нілу не буде, - Євген Дубровський, лікар-інфекціоніст
До кінця ХХ сторіччя вірус Західного Нілу не виходив за межі африканського континенту, але кліматичні зміни, на жаль, відкрили йому шляхи до розповсюдження по всій планеті. Зараз його фіксують і у Південній Європі, і в Індії, і в Австрії, і у Північній Америці. Спалахи в світі завжди трапляються наприкінці літа та на початку осені. Не оминув екзотичний «гість» і Україну, з початку року у нас вже лабораторно підтверджено 50 випадків захворювання.
За роз’ясненнями, як вірус потрапив на наш континент, які загрози несе, та як його розпізнати, ми звернулися до лікаря-інфекціоніста Євгена Дубровського.
Публікації
Президентські дебати в США: Гарріс помстилася Трампу за поразку Байдена
У команді Трампа розглядали дебати як можливість переломити нинішню динаміку перегонів, що після висунення Камали Гарріс замість Джо Байдена вислизала з рук республіканців. Якби Трамп повторив успіх попередніх дебатів, які, власне, змусили Байдена вийти з перегонів, то, вочевидь, він зміг би легко повернути підтримку більшості виборців, особливо у вирішальних штатах. Однак, схоже, в штабі демократів підготувалися більш ґрунтовно, ніж очікував сам Трамп.
Ракети Fath-360: перехоплювати зможемо, але краще – знищувати пускові
Москва або вже отримала, або от-от отримає від Тегерана 200 балістичних ракет Fath-360
Укрінформ пояснює: що відомо про Fath-360, їхню вартість, скільки пускових установок разом з ракетами отримала РФ, а також – як зможемо протидіяти цій новій загрозі?
Підсумки «Рамштайну-24»: ППО, гаубиці, ракети... Але це далеко не все
Наскільки змінила особиста присутність Зеленського робочу атмосферу засідання, чи посилила переговорну позицію української команди? А головне – чи почули там його заклики щодо ключових потреб нашої держави, зокрема, в питанні надання дозволу на використання далекобійного озброєння для ударів углиб території РФ? Читати
Канада: Чи залишиться партія Трюдо при владі?
Ліберальна партія, очолювана Джастіном Трюдо, перебуває при владі у Канаді вже майже девʼять років, здобувши перемогу на трьох виборах поспіль. Протягом цієї епохи партія та її незмінний лідер мала як сплески популярності, так і періоди спаду. Однак ще ніколи вона не була настільки близькою до втрати “правлячого” статусу, як зараз, після раптового розпаду урядової коаліції.
До столиці Піднебесної завітали більше 50-ти лідерів держав Африки, регіональних африканських та міжнародних організацій, включно з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем.
Цей саміт лідери Китаю назвали найбільшою дипломатичною подією року в КНР і мали на те всі підстави. Бо:
54 країни Африки - це чверть складу ООН, тож їхня лояльність стає вирішальною в ухваленні прокитайських чи антикитайських рішень. Пекін розраховує за допомогою впливу в Африці змінити світовий порядок.
Розширення присутності Китаю в Африці свідчитиме, що вплив Росії у регіоні зменшився, тож вона зазнала чергової стратегічної поразки.
Як Китай освоює ще один «традиційний регіон впливу Росії». Дізнатися
Росія нервує через далекобійну зброю та примітивізує картину виборів у США
Наративи роспропу змінилися. Через велику тривогу, та що там – через переляк Кремля у зв’язку з можливим рішенням надати ЗСУ право завдавати удари по військових цілях углиб Росії. В таких умовах і в такому психологічному стані вже не до нюансів – пропаганда спрощує все до простих пояснень, за кого вболівати, а кому слати прокльони.
Репортаж
Захист захисників: нескінченні кілометри маскувальних сіток і тисячі «кікімор»
Волонтери не припиняють працювати, щоб наші оборонці та їхня техніка були непомітними для ворога.
«Зараз головне – маскувальні сітки. Їх багато не буває, бо це розхідний матеріал, – каже Мар’яна Степанова. – Коли пряме влучання трапляється по техніці, то від такого захисту не лишається сліду. Будь-яке загорання знищує сітки». «Музейні бджілки» на тепер зробили їх – 483.
Читати розмови з волонтерами кількох громадських ініціатив.
Докопатися до істини: запорізький історик досліджує затонуле судно-драгу
Про те, що в одному з районів Запоріжжя у Дніпрі “ховається” якась велика знахідка, місцеві рибалки знали давно. Щоправда, ходили чутки, що під водою лежить вагон чи щось типу того. Знахідку частково було розкрито минулого року, після того, як російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. Читати
«Мельпомена Таврії»: особливості фестивалю в часи Великої війни
Один із найстаріших українських міжнародних театральних фестивалів «Мельпомена Таврії» (трохи довшу історію має тільки львівський «Золотий лев») цього року розпочне свою програму 7 вересня показом трьох вистав у Херсоні та Миколаєві. Закриття – 16-го вересня на київській сцені Національного драматичного театру імені Івана Франка. Всього заплановано 30 показів постановок у трьох містах. Переважно – у Миколаєві, а не в Херсоні як це було до повномасштабної війни.
Що таке нагорода “Національна легенда України” та чому вона об'єднує націю
Укрінформ вирішив розповісти про те, що являє собою нагорода “Національна легенда України”, за які заслуги її вручають і хто її отримав цього року. Читати
Топ відео:
Передвиборчі дебати у США: які тези лунали?
16 медеваків українським військовим передали благодійники з Нової Зеландії
Отруєні річки: коли забруднена вода дійде до Києва?
Новини:
Війна
Ситуація з контрнаступом росіян у Курській області є цілком прогнозованою - експерт
Гроссі - про атаки РФ на українські електропідстанції: МАГАТЕ уважніше стежитиме за ситуацією
Для військових запустили гарячу лінію - зможуть анонімно повідомляти про порушення законів
Політика
У канадському парламенті закликають розслідувати російські операції впливу
Віцепрезидентка Бундестагу: Маємо забезпечити належну підтримку України наступного року
У спецслужбі Австрії не коментують можливий обхід санкцій проти РФ вітчизняним авіавиробником
Суспільство
Лідер башкирського національного руху пояснив, як у регіонах РФ вербують солдатів
У Росії муфтії стали звичайними чиновниками, що підтримують імперські інтереси Москви – експертка
Регіони
До харківських вишів вступило вдвічі менше першокурсників, ніж до повномасштабного вторгнення РФ
На Полтавщині ветерани отримали майже 15 мільйонів на розвиток бізнес-проєктів
Без світла й газу: у Липцях на Харківщині залишаються менш як 20 жителів
Житло для переселенців: на Полтавщині задіють неуспадковані приміщення - є 100 будинків
На Донеччині овочево-баштанні культури та картопля зібрані на 51% площ - ОВА
Діаспора
Культура
У Google розповіли про оновлений розділ «Україна поруч» у проєкті Arts & Culture
Софія Андрухович представить у Франкфурті третю частину своєї трилогії
Закон і порядок
До зустрічі наступної п’ятниці!