#GrainFromUkraine
До Судану доправили чергову партію українського зерна
«Цього тижня ініціатива «Зерно з України», наші суданські партнери та Всесвітня продовольча програма ООН доправили чергову партію українського зерна до Судану, що дасть змогу щомісяця надавати допомогу 2 мільйонам людей, які стикаються з гострим голодом і відсутністю продовольчої безпеки», – повідомив Президент.
Річниця катастрофи
Чорнобильська АЕС: Наукове життя та безпека відновлюються
Через 38 років після аварії і за два роки з деокупації життя Чорнобильської зони відчуження входить у нормальну наукову та безпекову колію
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року досі є однією з найстрашніших сторінок в історії атомної енергетики. Одна із двох аварій на АЕС, яка отримала найвищий ступінь тяжкості за Міжнародною шкалою ядерних подій (другою є аварія на Фукусімській АЕС у 2011 році). Переселення десятків тисяч людей, важкі хвороби місцевих жителів та ліквідаторів, спричинені опроміненням, радіаційне забруднення територій – це лише частина наслідків катастрофи. А до всього – російська окупація та визволення у 2022 році. Як зараз функціонує ЧАЕС, чи оговталася від російської окупації на початку повномасштабного вторгнення зона відчуження та яке майбутнє готується для неї – у матеріалі Укрінформу. ЧИТАТИ ДАЛІ
В Україні оголосили підозру заступнику гендиректора Росатома за розграбування ЧАЕС
За даними слідства, підозрюваний з 24 лютого по 31 березня 2022 року перебував на території Чорнобильської АЕС під час захоплення станції представниками ЗС РФ і підрозділами росгвардії. Діючи за попередньою змовою зі співробітниками ДК «Росатом», підозрюваний вчинив мародерство. Він наказав демонтувати цінне обладнання та інше майно, завантажити його до військової техніки та вивезти на територію Білорусі. Інше майно, яке не могло бути вивезено, наказав знищити. Завдані збитки оцінюються у 1,038 млрд гривень.
Фахівці з ядерної безпеки удосконалюють системи радіаційного контролю у Зоні відчуження
У Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ) зазначили, що Європейська комісія розширила один із проєктів допомоги Україні, що стосується модернізації системи радіаційно-екологічного моніторингу навколишнього середовища навколо комплексу виробництв «Вектор» і ПЗРВ «Буряківка» та системи радіаційно-дозиметричного контролю в межах Чорнобильської зони відчуження.
Нацбанк вводить в обіг пам’ятну монету «Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний»
Інше
За міністра Сольського внесли заставу - ВАКС
Колаборантам закриють доступ до роботи на стратегічних підприємствах - ЗАКОН
Аби закрити лазівки, санкції треба застосовувати на весь фінсектор РФ - Пишний
БЕБ направило до суду справу щодо одного з керівників правління Укртатнафти
Україна синхронізувала спільні кроки з учасниками CEF щодо розвитку транспортного сполучення
Через руйнування енергоінфраструктури Україна втратить до 2% ВВП - експерт
Нафта продовжує помірно дорожчати