Ексклюзивні матеріали Укрінформу
Нам потрібен не план миру, нам потрібен план перемоги. Часи змінюються - Росія ні. Одна з найтрагічніших сторінок лемківських земель – депортація українців. Чехи не забули придушення "Празької весни".
Фото тижня:
Життя під час війни фіксують фотокореспонденти Укрінформу. Що потрапило в об’єктиви цього тижня: щемливі прощання, зустрічі олімпійців та кістки мамонта.
Інтерв’ю
Відновити Охматдит якомога швидше - критичне завдання для нас
Укрінформ спілкувався з міністром охорони здоров'я України Віктором Ляшком про працю медиків в екстрених умовах, зокрема в зоні бойових дій. Але передовсім обговорили ситуацію щодо Охматдиту й те, як міністерство надалі контролюватиме відновлення дитячої лікарні. Читати далі
Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики України
Ми не «міністерство виплат», ми - міністерство, яке формує стійкість кожної людини
Наступного року виплати ВПО залишаться для вразливих категорій осіб, для людей пенсійного віку, для людей з інвалідністю та для тих, у кого маленький дохід.
Кожна людина має отримати відшкодування втрат, зокрема моральних, яких завдала Росія.
Пенсія має покрити не менше ніж 60% від доходу людини. Це добре заміщення на рівні стандартів ЄС і всіх розвинених країн.
В Україні близько 67 тисяч дітей зі статусом сироти або позбавлених піклування. Тільки 5,5 тисяч — проживають в інтернатних закладах.
Розпочато пілотний проєкт із соціального супроводу, який здійснюють патронатні служби у військових батальйонах. Це вже поширено у 12 батальйонах.
Повне інтерв’ю читайте на сайті.
Володимир Огризко, міністр закордонних справ України (2007-2009 роки)
Серпень – сезон відпусток у Європі та США (з поправкою на виборчу кампанію, що триває без перерви). Саме час підбити проміжні підсумки політичного сезону весна–літо 2024. Що було істотного, що запам'яталося, чим це важливо для України, для перемоги, чого нам чекати? Питання дуже серйозні, і їх обговорити, зрозуміти, що відбувається, допоможе Володимир Огризко, міністр закордонних справ України у 2007–2009 роках.
На його думку, усе зміниться тоді, коли путінський режим зазнає краху, хоч цього дуже не хочуть наші американські та європейські партнери. Читати далі
Сергій Ткачук, голова Держпродспоживслужби
Скарги на якість українського зерна стосуються менше 1% обсягів його експорту
Сьогодні Україна представлена на світовому ринку 200 позиціями продуктів тваринного та рослинного походження. І до кінця року цей перелік має ще збільшитися, як і розширитися географія нашого продовольчого експорту.
Тож які складнощі виникають у наших виробників під час виходу на новий ринок, які заходи підтримки наших експортерів є в арсеналі держави, та чи були обґрунтованими претензії до українського зерна з боку Польщі торік, Укрінформ розпитав Сергія Ткачука, очільника Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яка, окрім іншого, здійснює державний ветеринарно-санітарний та фітосанітарний контроль за продуктами, що йдуть на експорт.
Музейний реєстр – це цифрова фортеця та зручний інструмент для управління музейними фондами, що належать Україні
З початку повномасштабної війни, коли окупанти почали масово вивозити та привласнювати предмети нашої культурної спадщини, стало зрозуміло, наскільки катастрофічна відсутність офіційного електронного реєстру всього музейного фонду держави.
Заступниця міністра культури та інформаційної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар, яка курує створення реєстру, детально розповіла Укрінформу, як відбувається процес його заповнення та яка його основна мета.
Публікації:
Як живе Суджа – місто, яке нині контролюють українські військові
Кореспонденти Укрінформу побували у російському містечку Суджа, яке розташоване приблизно за 10 кілометрів від кордону з Сумською областю. Читати далі
Ще один знаковий день у історії України
РПЦ заборонено - віряни УПЦ МП можуть не хвилюватися
Нагадаємо історичне тло, на якому розгорталося обговорення законодавчої заборони МП. Весна 2022 року. Патріарх Кирило вже публічно нагородив начальника Росгвардії іконою відразу ж після того, як відкрилися звірства в Бучі. Українське духовенство вже пройшло тортури в окупації, а СБУ вже дістало з-під сукна справи про численні випадки багаторічної співпраці духовенства МП із російськими спецслужбами. Десь в цей час відбувся перший обмін військовополоненими, і Україні вдалося обміняти священника-колобаранта на 28 полонених бійців ЗСУ. Суспільство обурене.
І щоб зняти побоювання вірян УПЦ МП і щоб відповісти на запитання, винесений у підзаголовок матеріалу щодо національної безпеки, читайте матеріал Ярослави Міщенко.
Боєць, який брав участь у миротворчих операціях, ніколи не міг подумати, що захищатиме свою країну
Снайпер, який брав участь в українській миротворчій місії в Іраку, що називають наймасштабнішою за всю історію незалежності нашої країни, тепер боронить рідну землю на Запорізькому напрямку. Він має лише одне здорове око, бо колись отримав серйозну травму. Та, попри це, навіть не думав заховатись чи «відкосити» від служби. Ба більше, не раз оббивав пороги військкомату. У 2014 році до війська його не взяли, сказали, що «непридатний», але у 2022-му він спочатку допомагав як волонтер, а з 24 квітня все ж потрапив на фронт як військовий. Читати далі
Чи залишиться гривня ефективним інструментом збереження заощаджень
Що нижче опускається курс національної валюти, то більше у ЗМІ й соцмережах з’являється застережень, що гривня втрачає привабливість як інструмент збереження та примноження капіталів.
Кореспондент Укрінформу підготував огляд ключових факторів впливу на девальвацію гривні. Ознайомитися
«Залишати рідну землю - найстрашніше, що може бути» - 88-річний лемко
На Тернопільщині вперше після початку повномасштабної війни відбувся фестиваль лемківської культури «Ватра нескорених». Захід приурочили до 80-х роковин депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя, Любачівщини. Під час заходу провели благодійний аукціон і збирали кошти для 36 бригади морської піхоти ЗСУ.
Кореспондентка Укрінформу на фестивалі «Ватра нескорених» зібрала історії людей, яких силоміць вигнали з домівок у 1944-1951 роках.
Як шістдесятниці мистецтвом протидіяли тоталітаризму
Чи знайомі Вам такі імена: Любов Панченко, Стефанія Шабатура, Людмила Семикіна? Це коло Василя Стуса, В’ячеслава Чорновола, Алли Горської, які діями протистояли радянській владі й перемогли її. Журналістка Укрінформу відвідала виставку, щоб розкрити ці імена. Читати далі
Репортаж
Лиманська громада: Життя на лінії вогню
У Лиманській громаді на Донеччині пошкоджено і зруйновано 85-90% житлових будівель, але тут досі мешкає майже дев'ять тисяч людей.
Про те, яка тепер ситуація у громаді, як розв’язують найголовніші питання для населення, як проходить евакуація, та про багато іншого Укрінформ розпитав голову Лиманської міської військової адміністрації Олександра Журавльова.
- У нас постійні обстріли. У прифронтових населених пунктах, а це Торське, Ямполівка, Терни, щодня по 20–30 прильотів від артилерійських, мінометних, танкових ударів. За три тижні ворог запустив по Лиману, Торському, Зарічному понад 30 КАБів. Між Ямполем і Лиманом б'ють зі «Смерчів», – каже Журавльов.
Глава МВА запевнив, що в Лимані вирішують різні питання, які виникають у людей: тут працюють ЦНАП, різні мобільні бригади. Усім, хто тут залишився, роздають за графіком гуманітарку: продуктові набори, «гігієну». У місті ще працюють дві аптеки.
Остання осінь «Празької весни»: хроніка окупації та опору
У ніч проти 21 серпня 1968 року війська держав Варшавського договору почали вторгнення в Чехословаччину, придушивши «Празьку весну». Сьогодні Чехія є демократичною державою, яка добре пам’ятає історію та усвідомлює сутність кремлівського режиму.
«Празька весна», період політичної лібералізації та демократизації в Чехословацькій Соціалістичній Республіці, була недовгою, лише кілька місяців. Але за цей час чехи встигли вдихнути повітря свободи. Це так налякало кремлівських можновладців, що вони чітко зрозуміли, що допустити «контрреволюцію» не можна ні в якому разі. Налякалися й сателіти СРСР, які побачили загрозу для своїх режимів. Категорично не погоджувалося з новими «вітрами» і праве консервативне крило чеських комуністів. Саме вони написали лист-звернення до радянського керівництва з проханням надати «інтернаціональну допомогу» («Брежнєв, введи війська!»), що і сформувало остаточно плани вторгнення, які обговорювалися ще з весни.
Топ відео:
Ратифікація Римського статуту дасть Україні важелі для притягнення до відповідальності рф - Лісний
Моді прагне нейтралізувати негативний імідж після свого візиту до росії - Джигун
Кешбек від держави: до 3 тис. грн щомісяця можуть отримувати українці — Свириденко
Новини:
Війна
Експерт: Заяви Білорусі про розгортання авіації і ППО біля кордону з Україною - це ІПСО
Україна хоче вийти з нав’язаної РФ війни на виснаження - австрійський полковник про Курську операцію
Путіну не можна давати жодних хибних сигналів щодо підтримки України - німецький експерт
Нацбезпека
Ратифікація Римського статуту потрібна для ефективнішого покарання Путіна - Мережко
Потураєв пояснив процедуру заборони УПЦ МП після ухвалення закону
Економіка
Свириденко представила інструменти для підготовки до опалювального сезону
Урожай зернових та олійних цьогоріч очікується меншим на 12% - Висоцький
Суспільство
На Закарпатті після вимушеної перерви через війну відновили «Чендей-фест»
У місті Лиман пробурили 25 свердловин, ще 34 будуть у селах - МВА
На Миколаївщині коштом громад працевлаштували сімох помічників ветерана
Початок зйомок фільму «Режисер» в Одесі затримується - кіностудія
Суд обирає запобіжний захід очільнику АМКУ - прокуратура просить арешт із заставою
Суд на два місяці продовжив запобіжний захід митрополиту Павлу Лебедю - адвокат
До зустрічі наступної п’ятниці!