Ексклюзивні матеріали Укрінформу
Пропонуємо до вашої уваги розсилку, де зібрані авторські публікації, ексклюзивні коментарі, інтерв’ю від журналістів агентства, а також наші фото та відеосюжети.
Фото тижня:
Військовослужбовець 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ (позивний "Гуцул"), який проходить бойове злагодження, 12 вересня 2024 року.
Інтерв’ю
Богдан Кушнір за позивним «Гриз» у 20-ти річному віці долучився до «Азову». Він пройшов бої за Іловайськ, брав участь у Широкинській операції. Без вагань відповів і на виклик 24 лютого 2022 року. Нині Богдан заступник командира штурмового полку «Сафарі» бригади «Лють».
Зараз воює у Торецьку, де ворог щогодини штурмує десятками піхотинців. Про це він розповідає у новому випуску проєкту «Командири нашої перемоги».
Наша бригада найбільшу кількість техніки і піхоти знищила завдяки «Бредлі» - Віктор Хамець («Рево»), боєць 47-ї бригади «Маґура»
Герой нинішнього випуску програми «Станція Краматорськ» – спільного проєкту Укрінформу та Центру протидії дезінформації при РНБО – Віктор Хамець із позивним «Рево», боєць 47-ї бригади «Маґура», розвідник, водій-механік БМП «Бредлі». Воював у 2014-15 роках контрактником, звільнився після поранення за станом здоров’я. З початком повномасштабного вторгнення записався до лав ТРО у Полтаві, звідки заново почав свій військовий шлях.
«Рево» – жива легенда, водій машини піхоти «Бредлі», який вивіз із поля бою десятки важкопоранених під щільним вогнем противника, по замінованих дорогах. Для цього бійця немає значення, чи їхати на передову на захищеній БМП «Бредлі», чи на звичайному пікапі. Він сам собі ставить завдання й успішно виконує їх. Читайте у нашому інтерв’ю
У Байдена є шанс увійти в історію тим, хто допоміг перемогти Путіна
Сьогодні в програмі “Блог Ігоря Долгова” говоримо про зустріч Президента України з Президентом США Джо Байденом та чи принесе мир План Перемоги від Зеленського. Чи увійде Джо Байден в історію тим, хто допоміг перемогти Путіна. Гість програми Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів Центру Разумкова.
Володимир Єльченко, український дипломат: РФ перетворила засідання Радбезу ООН на шоу Скабеєвої і Соловйова
Кількість українців у Молдові становить близько 300 тисяч - це 10% населення країни
Нещодавно Дмитро Лекарцев, голова Національного конгресу українців у Молдові, був призначений представником Уповноваженого ВРУ з прав людини в Республіці Молдові.
“Це велика честь і відповідальність для мене. Зі свого боку, ми будемо робити все можливе, щоб кожен українець в Молдові відчував себе захищеним та знав, куди йому звертатися, якщо його права на території Молдови будуть порушені”.
Академія СБУ налаштована готувати таких фахівців, які будуть спроможні масово проводити спеціальні операції
Академія СБУ залишається єдиним навчальним закладом, де готують унікальних спеціалістів з державної безпеки.
Ректор Андрій Черняк каже, що вступна кампанія-2024 є найкращою в історії закладу. Загалом, збільшення кількості абітурієнтів на 25–30% щороку є свідченням патріотичної спрямованості молоді. Читати далі
Він не втомлюється щотижня інспектувати місто на велосипеді, возити на фронт допомогу та підтримувати громадські ініціативи. Серед останніх – запровадження в Івано-Франківську «мовних інспекторів». Мова йде про мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа.
Укрінформ поцікавився, чи справді в Івано-Франківську каратимуть за російську мову, як тилове місто готується до непростої зими та допомагає в обороні країни. Читати
Публікації
Ядерний шантаж Росії? Вибори у США для України важливіші
За останній тиждень Путін намагався двічі залякати Україну та Захід своєю «ядерною дубиною». Вперше – 22 вересня, коли РФ «успішно» випробувала балістичну міжконтинентальну ракету «Сармат», яка не злетіла, а здетонувала прямо в шахті, знищивши полігон. Вдруге – 25 вересня. Читати далі
Візит Зеленського до США: Між Білим домом і Вежею Трампа
Візит Президента України до США, який тривав майже тиждень, безсумнівно, був непростим та водночас важливим. Як сказав сам Володимир Зеленський, «вирушаємо додому після всіх потрібних перемовин».
Українська сторона представила свій План перемоги всім ключовим гравцям в Америці. Тепер, як очікується, пункти цього плану опрацьовуватимуться на рівні команд задля його реалізації. Наступним важливим кроком на цьому шляху має стати зустріч у форматі «Рамштайн», яка відбудеться за два тижні в Німеччині.
Випробування «американськими гірками» Зеленському та його команді вдалося гідно подолати, тож загалом оцінка візиту позитивна
26 і 27 вересня – можна назвати днями карколомних емоційних гойдалок, передусім, в Україні. Спершу Трамп відмовляється зустрічатися з Зеленським і в притаманному для себе стилі робить дуже некрасиві «словесні випади» на адресу України. Згодом у процес включається спікер Конгресу Джонсон, який вимагає звільнити нашого посла в США Оксану Маркарову за те, що вона «якось не так» організувала візит на зброярню в Пенсильванії, начебто підігравши демократам на виборах. Якщо відверто, то у тих, хто спостерігав за цим з України, настрій був «чорний». Здавалося гірше вже нікуди. Подробиць того, як українській делегації вдалося переламати цей негативний тренд, ми зараз не дізнаємось. Але що скажуть експерти? Читати далі
Чи стане Австрія проросійською?
Результати парламентських виборів в Австрії минулої неділі не стали великою несподіванкою: перше місце прогнозовано посіла крайня права Австрійська партія свободи (FPÖ).
Отже, уперше в історії Республіки Австрії перемогла праворадикальна партія, коріння якої сягає повоєнного часу, і першими керівниками якої були колишні нацисти з СС (SS). І це – тривожний дзвіночок для австрійського суспільства, а також погана новина для України.
Кремль: бийте, але лише своїми дронами. Держдеп: а США не проти
Як розуміти заяву Держдепу? А головне – що конкретно мається на увазі під фразою «своєю зброєю»: лише власного, тобто українського виробництва, чи як? Хіба зброя, яку нам передають західні партнери, не стає автоматично нашою?
Рахувати ресурси РФ і прогнозувати, наскільки їх вистачить, ми намагаємося просто з перших тижнів повномасштабного вторгнення – від цього залежить виживання нашої держави. Та виходить – чи ті наші розрахунки ґрунтуються здебільшого на ілюзіях, чи підтримка союзників РФ настільки сильна, що ніякі санкції не страшні, ну або ж міжнародні економічні санкції – в принципі інструмент швидше самозаспокоєння для тих, хто їх накладає, ніж реальних обмежень можливостей агресора.
А можливо, щоб нарешті спрацювали санкції і в Росії скінчилися ракети? Читати
Виробництво озброєнь в Україні наростили втроє, а за деякими напрямами – в десятки разів. На часі – нова ракетна програма
Ми нарешті зрозуміли: аби не залежати повністю від партнерів, країна має сама виробляти якнайширшу номенклатуру якнайсучаснішої військової техніки та озброєнь. Причому тут і зараз.
Дякуємо героям
До Дня захисників і захисниць Укрінформ зібрав історії українських сімей, де на боротьбу проти російських окупантів разом вийшли батьки і діти, брати і сестри, ближчі й дальші родичі. Перешкодою їхньому прагненню боронити свою землю не стали ні вік, ні стан здоров'я, ні гарантована законом можливість уникнути служби.
Пропонуємо ознайомитися з проникливими історіями, які не схожі одна на одну, але їх поєднує одна мета - зберегти Україну. ЧИТАТИ “Гуртом з батьком легше ворога бити”.
Топ відео:
Репортаж
Мейкер-фест: від виробництва дронів до переробки пляшок зі скла
Організаторам фестивалю вдалося зібрати понад десяток мейкерів. Люди, які друкують «бомбочки» на 3D-принтерах, збирають дрони та БПЛА.
Ветеран, що звільнився з лав ЗСУ після поранення і тепер точить ножі.
Бізнесмен, який започаткував соціальний проєкт технічної освіти для дітей від 8 років і далі.
Художник, що створює мистецькі вироби з використаних пляшок та старих вікон.
Рекрутер, який до війни переймався відродженням Боржавської вузькоколійки і створив електродрезину, – нею можна переміщуватися, якщо не їздять потяги.
Вони розповіли Укрінформу, як нині, у ХХІ столітті, де за людей все виконують машини, важливо вміти робити щось своїми руками. Деталі – в матеріалі.
Наша історія
«Пильним і терпеливим радіослухачам у Європі час до часу щастить зловити пізнім вечором або вночі передачу підпільної радіостанції УПА на хвилі 41-43 метри, часом на хвилях між 450-550 метрів, а дехто твердить, що й на хвилях київської радіостанції (1200-5 м)...», – писала австрійська преса 1945 року.
До 1 жовтня – Покрови, Дня УПА розповідаємо про унікальне явище підпільної української радіостанції та історію тих, хто не мовчав. Читати
Спадок
Криволуцька затірка - козацька страва з Лиманщини
Сьогоднішні дослідники вважають, що і рецепт страви з борошна, яка тепер має назву «Криволуцька затірка», сягає тих давніх часів, коли козаки зберігали в мішечках висушену затірку з борошна та яєць і додавали її у свої кулеші. Читати далі
Сильні духом
Історія однієї сім’ї, яка могла трапитися лише в Україні під час війни
- Віталій народився на День добровольця, 14 березня, а загинув 1 жовтня – на День захисника. Він народжений бути добровольцем, – розповідає про коханого чоловіка Ярослава. Він завжди казав не «якщо я повернуся», а саме «коли я повернуся». Але так сталося, що це все відбувалося без нього. Звісно, наші діти долучилися до «Пласту». І я також. Виходить, що ми тепер втілюємо його мрію. Тож для нас буде дуже символічно, якщо діти присягатимуть саме на татовому прапорі.
Розпочався третій навчальний рік у повномасштабний період російсько-української війни
Укрінформ аналізує, що впливало на бажання абітурієнтів-2024 здобути вищу освіту й чим їхня мотивація відрізнялася від вибору вступників попередніх років. Називаємо, які спеціальності найбільше обрали нинішні першокурсники та магістри, і чи співпадають вони із пріоритетами держзамовлення. Ще підказуємо, коли отримають обіцяні Міністерством освіти і н ауки України гранти ті, хто склав НМТ (національний мультитест) із результатами не нижче 150 балів за предмет. Читати
Новини:
Війна
Деякі F-16 вже доставлені для підготовки українських пілотів у Румунії - ВПС Нідерландів
Міністр оборони Нідерландів: Можемо поділитися з Україною багатьма технологіями у сфері БПЛ
Прогнозів щодо деокупації Криму на сьогодні робити не можна - аналітик
Заяви окупантів про завершення інтеграційних процесів на ТОТ Херсонщини є фейком - облрада
Політика
Голова мережі ПАРЄ з питань українських дітей: Маємо об’єднати зусилля всіх країн для тиску на РФ
Полонені журналісти вперше згадуються у резолюції ПАРЄ як окрема категорія – депутатка
МЗС Польщі: Перша розмова Сікорського з новим генсеком НАТО стосуватиметься України
Економіка
Укртрансбезпека торік стягнула рекордні ₴600 мільйонів штрафів
На Миколаївщині цьогоріч зібрали динь та кавунів на 20% більше, ніж торік
На Буковині зареєстрували 28 нових бізнесів від ветеранів за програмою єРобота
Архітектори представили проєкт відновлення кварталу в Ізюмі на Харківщині
Закон і порядок
Завершене друге службове розслідування стосовно «зливів» у НАБУ - Кривонос
Директор НАБУ після звільнення Углави визначається з кандидатурою свого першого заступника
Аудитори перевірять у НАБУ підрозділ детективів під прикриттям - Кривонос
Суспільство
Україна евакуювала з Лівану частину сімей польських дипломатів - МЗС Польщі
Заступник голови ЦВК пояснив, чому ухвалили постанову про облік виборчих дільниць
Нацполіція вже отримала 751 ДНК-профіль від українців за кордоном
На Кіровоградщині ветерани та їхні родини цьогоріч отримали майже ₴75 мільйонів компенсації на житло
До зустрічі наступної п’ятниці!