Сенат США ухвалив законопроєкт із допомогою Україні, Ізраїлю й Тайваню
У вівторок демократична більшість у Сенаті провела розгляд пакета із зовнішньою допомогою, ухваленого минулого тижня Палатою представників, за пришвидшеною процедурою. Документ був внесений до верхньої палати як законопроєкт H.R.815 зі змінами, який уже був проголосований Сенатом у лютому. Зміни в нинішньому варіанті стосувалися, головним чином змісту так званого «четвертого» законопроєкту з пакета, прийнятого Палатою представників. Йдеться, зокрема, про вилучення заморожених активів РФ, введення додаткових санкцій проти Росії й Ірану, запровадження обмежень для китайського додатку TikTok тощо.
Байден привітав ухвалення Конгресом зовнішньої допомоги й пообіцяв підписати закон у середу
У заяві глави Білого дому йдеться, що це зміцнить національну безпеку США та надішле світові меседж американського лідерства: «Ми рішуче виступаємо за демократію та свободу, проти тиранії й гноблення».
Байден зазначив, що підпише законопроєкт та виступить зі зверненням до американської нації, щойно документ надійде до Білого дому в середу, «щоби ми могли почати надсилати зброю та обладнання в Україну вже цього тижня».
У Білому домі розповіли, як США розподілятимуть військову допомогу для України
США виділять одразу пакети для задоволення негайних оборонних потреб ЗСУ, а потім зосередяться на забезпеченні довгострокової стратегії Києва щодо відсічі агресії РФ.
США опрацьовують можливості, щоб Україна отримала пакет допомоги якнайшвидше - Пентагон
«Завдяки таким організаціям, як Група сприяння безпеці в Україні, а також нашим зусиллям із міжнародними союзниками та партнерами, ми створили дуже потужну логістичну мережу, щоби забезпечити доставку допомоги в Україну», - підкреслив речник Пентагону генерал Патрік Райдер.
Зеленський і Шмигаль подякували Сенату США за ухвалення пакета допомоги Україні
Це голосування зміцнює роль Америки як маяка демократії та лідера вільного світу, наголосив Президент України та висловив вдячність усім американцям, які продовжують підтримувати Україну й усвідомлюють, що історичне значення цього законопроєкту виходить за межі політики.
«Сенат схвалив $61 мільярд для України! Законопроєкт про пакет допомоги підтримали обидві палати Конгресу. Тепер документ попрямує на підпис до президента США», - написав Шмигаль у соцмережі X, додавши, що під час спілкування із сенаторами в США, зокрема з лідером демократичної більшості Чаком Шумером і лідером республіканців Мітчем МакКоннеллом, отримав запевнення у беззаперечній підтримці України.
Війна
На фронті минулої доби - 101 бойове зіткнення
Армія РФ втратила в Україні вже 461 940 військових
Росіяни вдарили двома ракетами С-300 по житловому комплексу в Харкові, є поранені
Кислиця: ООН має досить доказів використання сексуального насильства Росією як знаряддя війни і тортур
Надходження від активів РФ на 90% мають використовуватися на зброю для України - Боррель
У світі
Британія направить до Польщі винищувачі Typhoon і 16 тисяч військових
У Липецькій і Смоленській областях РФ заявили про атаку безпілотників, горить НПЗ
У Москві та інших містах РФ скасували ходу «Безсмертного полку» на 9 травня
У Росії проти священника УГКЦ відкрили справу через ікону із Бандерою та Шухевичем
Проросійський закон про «іноагентів» може зупинити рух Грузії до ЄС - депутати Європарламенту
Три мільйони дітей на Гаїті потребують гуманітарної допомоги - ООН
Азія торік найбільше постраждала від кліматичних катастроф - ООН
Суд над Трампом: ексвидавець таблоїда розповів суду деталі підкупу порнозірки
Вилучення збірника архівних документів
Як атакують академічну свободу та українську історію на прикладі однієї брудної кампанії?
22 січня 2024 року American Library Association (ALA) номінувала англомовний збірник документів «Enemy Archives. Soviet Counterinsurgency Operations and the Ukrainian Nationalist Movement – Selections from the Secret Police Archives» за редакцією професора Любомира Луцюка та Володимира В’ятровича в список найкращих історичних матеріалів 2023 року.
Ця праця на основі документів Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії та радянських органів держбезпеки висвітлює складний період української історії: боротьби українців за незалежну державу в 1920-50 роках та жорстоку антипартизанську війну, яку вела радянська влада в 1940-50 роках, що супроводжувалась масовими воєнними злочинами проти українців. Збірник документів має на меті донести до англомовної аудиторії раніше невідомі сторінки української історії.
17 березня 2024 року стало відомо, що Американська Бібліотечна Асоціація вилучила цю працю зі списку найкращих історичних матеріалів 2023 року. Приводом була публікація в журналі The Nation авторства Льва Голінкіна під назвою «Чому Американська Бібліотечна Асоціація відбілює історію українських нацистів?». Ця публікація активно поширювалась частиною західного академічного середовища, яке послідовно просуває тезу про «український нацизм». ALA не надала в своїй заяві пояснень причин вилучення «Ворожих архівів», але є висока ймовірність, що саме внаслідок розголосу статті Голінкіна вона вирішила прибрати цей збірник документів зі списку найкращих історичних матеріалів.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проаналізував маніпуляції в тексті Льва Голінкіна і пояснює, чому це атака не лише проти української історії, а й проти академічної свободи, яка має бути базовим поняттям для науки. ЧИТАТИ ДАЛІ
Герої серед нас
Андрій «Бродяга» Ткачук: «Не є чимось героїчним втопитися в Тисі…»
Андрій Ткачук відомий як Бродяга. Він давно став легендою спорту. Чемпіон України з трейлу, рекордсмен України з бігу на 24 і 48 годин, бронзовий призер Чемпіонату світу з бігу на 24 години. Та сьогодні ми поговоримо з Бродягою-воїном, який став на захист України в 2014-му і без вагань 24 лютого 2022 року вже був у строю.