Огляд «Війна в Україні за тиждень»
Пропонуємо до вашої уваги огляд основних подій, які стосуються воєнних дій в Україні, з 29 липня по 04 серпня.
СОЮЗНИКИ І ПАРТНЕРИ
В Україну прибула перша партія винищувачів F-16.
Зеленський презентував винищувачі F-16 в українському небі, наголосивши на початку нового етапу у розвитку ПС.
Сполучені Штати погодилися обладнати ракетами американського виробництва винищувачі F-16, які Україна отримає від європейських союзників.
Зеленський доручив підготувати зустріч в рамках Ради Україна-НАТО щодо залучення країн-сусідів до збиття російських ракет.
БОЙОВІ ДІЇ
За даними Генштабу, протягом тижня на фронті сталося 967 бойових зіткнень.
Сили оборони 3 серпня вразили в порту Севастополя підводний човен чорноморського флоту РФ «Ростов-на-Дону». В результаті влучання човен затонув на місці. Також підтверджено, що 2.08 підрозділами ракетних військ, у взаємодії з підрозділами Військово-морських сил Збройних Сил України суттєво пошкоджено 4 пускові установки ЗРК «Тріумф».
Сили оборони України завдали удару по аеродрому Морозовськ у Ростовській області РФ, влучили у склади з боєприпасами, де зберігалися, зокрема, і керовані авіаційні бомби, також зруйнували ППО та авіаційну техніку. На аеродромі Морозовськ в Росії супутники NASA зафіксували масштабні осередки пожеж.
Внаслідок атаки на російський аеродром «Оленья» в Мурманській області 27 линя були пошкоджені 2 стратегічні бомбардувальники-ракетоносці Ту-22М3.
Національна гвардія України упродовж минулого тижня знищила на фронті 16 російських танків, 22 одиниці бронетехніки, 16 засобів РЕБ та 105 бліндажів із загарбниками.
Спецпризначенці ГУР Міноборони 25 липня завдали нищівного удару по російській базі Кувейрес у Сирії після зустрічі Путіна з Асадом. База також використовувалася для навчання та транспортування іноземних найманців на війну проти України.
Сили оборони 31 липня уразили російський склад зберігання озброєння і військової техніки біля Курська.
Українські безпілотники вразили нафтобазу «Губкінська» у Бєлгородській області, спричинивши пожежу на її території
У результаті операції ГУР МОУ за допомогою БПЛА 3 серпня було уражено склад паливно-мастильних матеріалів на території комбінату «Атлас» Управління Федеральної агенції державних резервів РФ у Ростовській області, забезпечує постачання ПММ в інтересах військових частин та підрозділів РФ, які дислокуються на ТОТ Донецької та Луганської областей
ВІЙНА: ВТРАТИ ВОРОГА
Загальні бойові втрати російської армії в Україні за тиждень становлять:
8 220 загарбників
633 танки
160 бойових броньованих машин
340 артилерійських систем
11 РСЗВ
5 засобів ППО
332 БПЛА оперативно-тактичного рівня
7 крилатих ракет
434 одиниці автомобільної техніки й автоцистерн
63 одиниці спеціальної техніки РФ.
Втрати російських загарбників в Україні за липень становлять 35680 військових та 6320 одиниць озброєння та військової техніки.
Кіберфахівці ГУР Міноборони протягом тижня атакували фінансовий сектор і урядові ресурси Росії і здобули великий масив конфіденційних даних.
Уранці 29 липня кіберфахівці ГУР Міноборони атакували Центробанк РФ. Ресурси Центробанку Росії працюють або зі значними перебоями, або взагалі недоступні для користувачів. У самій фінансовій установі визнають факт кіберудару та зазначають, що інтенсивність атаки зростає.
Силами оборони України була уражена ворожа нафтобаза «Логістичний центр №43» в населеному пункті Вози, Курська область РФ.
Українські ІТ-спеціалісти із BO «Team» 30 липня атакували російську групу компаній «Комбайновий завод Ростсельмаш», внаслідок чого виведено з ладу більше 110 серверів і близько 2500 комп’ютерів працівників компанії
УКРАЇНА: ВТРАТИ
В Україні з лютого 2022 року ООН зафіксувала понад 32,1 тисячі жертв серед цивільного населення, включно з загиблими та пораненими.
Станом на 01 серпня в Україні (і з початку повномасштабної війни були – ред.) поранені 1489 дітей, зниклими безвісти вважаються 1937 дітей, розшуканими – 30 604 дітей.
Внаслідок обстрілів російськими окупантами Донецької, Херсонської, Запорізької, Сумської, Миколаївської, Дніпропетровської, Харківської областей 13 людей загинуло, 55 отримали поранення.
***
Масована атака «Шахедів» 31 липня
Сили протиповітряної оборони знищили ракету Х-59 та всі 89 ударних БПЛА.
Внаслідок атаки пошкоджено 13 будинків у чотирьох районах Київщини, загорівся житловий будинок. Постраждалих серед населення немає.
У Києві майже 11 500 людей перечікували тривогу, що тривала понад сім годин, на підземних станціях столичного метрополітену.
***
Правоохоронці розпочали досудове розслідування щодо вбивства росіянами українського захисника та розчленування його тіла. Правоохоронці перевіряють поширену в соцмережах інформацію про вбивство українського військового та його розчленування представниками збройних сил Росії. Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до правоохоронних органів, а також до ООН і Міжнародного комітету Червоного Хреста щодо чергового випадку страти росіянами українського військовополоненого.
У російському полоні в СІЗО Ростова-на-Дону 31 липня помер український захисник Олександр Іщенко, який служив водієм у полку «Азов» і потрапив у полон у Маріуполі. Уповноважений ВРУ із прав людини Дмитро Лубінець звернувся із негайним листом до уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової щодо смерті у російському полоні захисника Маріуполя Олександра Іщенка.
На рідну землю вдалося повернути тіла 250 загиблих українських захисників. Передача тіл загиблих військових здійснюється відповідно до норм Женевських конвенцій.
На війні в Україні загинув грузинський боєць Бондо Гагнідзе, який отримав смертельне поранення під час боїв у Луганській області. На фронті загинув відомий чернівчанин, депутат міської ради Дмитро Сірман.
ВІДЕОСЮЖЕТИ
Україна нарешті отримала першу партію літаків F-16 від західних партнерів. Перші шість винищувачів вже охороняють українське небо. У свою чергу, американські партнери пообіцяли надати ракети до них. Яким саме озброєнням оснастять винищувачі, скільки авіапілотів та технічного персоналу потрібно, скільки пройшли навчання за кордоном і готові до роботи з F-16 в Україні – Укрінформу розповів авіаційний експерт Богдан Долінце.
Палає увесь фронт. Москва готує собі комфортні умови для перемовин, - речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.
ФОТО
Укрінформ провів пів дня у Центрі підготовки до Нацспротиву комунальної організації «Муніципальна охорона»
ПОЛІТИЧНІ РІШЕННЯ
Президент підписав закон, який дозволяє уряду призупинити виплати за зовнішнім державним боргом до 1 жовтня 2024 року.
Зеленський: Питання потенційної відмови від українських територій в обмін на гарантії безпеки неможливо вирішити без волі українського народу, бо це суперечить українській Конституції. До того ж, такий варіант буде перемогою для Путіна.
Більшість країн висловлюють думку, що Російська Федерація має бути представлена на другому Саміті миру.
Спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер представила план із п'яти умов, які мають забезпечити успішне економічне відновлення України.
Кабінет міністрів:
Спростив постачання товарів військового призначення через митний кордон України; передбачено їхнє безперешкодне переміщення через усі відкриті пункти пропуску;
Отримав 3,3 млрд грн чистого прибутку, який Кабмін направить до резервного фонду
Ухвалив рішення, за яким Україна зможе залучити 50 млн євро підтримки від ЄС на ремонт та розвиток портової інфраструктури;
Перерозподілив раніше виділені з резервного фонду державного бюджету 146,93 млн грн на фортифікації у Запорізькій області.
З повною версію військового огляду за тиждень можна ознайомитися за лінком.
Також пропонуємо до вашої уваги ранковий випуск новин. Підписуйтесь на безкоштовну щоденну розсилку нижче