“УКРІНФОРМ”: ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА ТИЖДЕНЬ. ЛИСТ № 3
Вітаємо! Щовівторка ви маєте можливість отримувати звіт про роботу інформаційного агентства України “Укрінформ”.
В останні дні минулого року та на початку 2024 на YouTube-каналі “Укрінформу” стартували чергова відеопрограма - “Про війну”. Читачів сайту найбільше цікавили теми, щодо ракетного терору РФ та реакція на це світової спільноти.
За період з 29 грудня 2023 року по 4 січня 2024, на україномовній версії сайту “Укрінформу” опубліковано 1 588 новин.
В останні дні 2023 - на початку нового року, читачів “Укрінформу” найбільше цікавили теми щодо ракетних атак Росії у новорічні свята, а також реакції світу на терор РФ.
Ці новини увійшли у лідери за показниками щодо переглядів:
Радбез ООН збереться на термінове засідання через ракетну атаку РФ на Україну.
Кислиця розповів Радбезу ООН деталі ракетного удару Росії по Україні.
Росіяни завдали удару по Конотопу: троє травмованих, пошкоджено житловий будинок
Ракетна атака на Київ: ППО збила всі дрони, понад 60 ракет Х-101/Х555/Х-55 та 10 “Кинджалів”.
Серед публікацій найбільше читали статтю про символи ідентичності на сторінках закордонного паспорта України, про що вони означають - “Глянь у паспорт – відчуєш, хто ти”.
Опубліковано також низку інтерв’ю, зокрема:
“Сергій Бут, голова правління АТ “Прозорро.Продажі”: Система електронних торгів повністю готова до першого аукціону з великої приватизації в цьому році”. Про ризики, пов’язані з Великою війною, інвестиційний клімат в Україні та пожвавлення активності у державній системі електронних торгів.
“Наталія Гусак, голова Національної служби здоров’я України: Обсяг медпослуг у 2024 році не скорочуватиметься навіть попри війну”. Про одну з головних програм держави – Програма медичних гарантій, про проблеми медичної галузі, допомогу та про нові пакети ПМГ-2024.
Загальна відвідуваність україномовного та іншомовних версій сайту за відповідний період: користувачів - понад 1,8 млн, переглядів - понад 4 млн (це понад 580 тис щодоби), кількість взаємодій із сайтом - понад 10,2 млн. (понад 1,4 щодоби).
Регіональна кореспонденська мережа випустила 487 новини. З них, найбільше читали:
Опубліковано також низку матеріалів регіональних кореспондентів щодо громадської допомоги українським військовим:
На Львівщині хлопчик-переселенець наколядував ₴16 тисяч на дрон для ЗСУ.
На Кіровоградщині учні спецшколи виготовляють для поранених воїнів ЗСУ адаптивний одяг.
Донеччина передала ще 12 автомобілів українським військовим.
Поліцейський з Вінниччини виготовив 20 буржуйок та 1500 окопних свічок для захисників.
Чернівецька гімназія відправила на фронт майже 50 тисяч окопних свічок.
Волонтери з Луганщини торік надали допомогу військовим на ₴1 мільйон.
На Вінниччині налагодили виготовлення мобільних лазне-пральних комплексів для ЗСУ.
Зірка іспанського футболу Артем Довбик регулярно допомагає ЗСУ.
Закордонна редакція “Укрінформу” випустила 928 новин. Це, у середньому, 132 щодоби повідомлення щодоби. Англомовна версія сайту агенції мала минулого тижня охоплення понад 665 тисяч.
Загальні показники щодо охоплення у соціальних мережах “Укрінформа” - Facebook, Х, Telegram, Instagram та Threads - за минулий тиждень - 11,25 млн. Приріст підписників за 7 днів - близько 32 %.
Найпопулярніші дописи на Фейсбуці:
YouTube-канал UkriformTV продовжує активно розвиватися. Кількість підписників станом на 5 січня 2024 - 832 тисяч. Переглядів відео на YouTube-каналі за тиждень – 4,5 млн. Це, у середньому, - понад 640 тисяч щодоби.
Топ-3 за переглядами відео матеріалів:
"Я не хочу, щоб мої діти потім пішли на війну” - (уривок з програми “Станція Краматорськ”).
Минулого тижня у рамках проєкту “Влада inside” вийшло інтерв’ю гендиректора “Укрінформу” Олексія Мацуки з т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростиславом Карандєєвим.
У розмові йшлося про повернення в Україну “Скіфського золота”, знесення пам’ятників російським та радянським особам, створення Державного реєстру нерухомих пам’яток України – єПам’ятка та інше.Очільник МКІП також висловився про роботу “Укрінформу”. За словами Карандєєва, діяльність Укрінформу є нині надважливою, зокрема, щодо протидії російській дезінформації.
“Сьогодні інформаційна діяльність в Україні має два напрямки. Перший – донести правду, а по-друге – спростувати неправду, спростувати фейки. Коли ми долучаємо до роботи в системі державних інформаційних агентств, до роботи в системі державних організацій – людей високого професійного рівня, які знають, як боротися з фейковою інформацією. Які знають, як правильно підготувати спростування і викрити ті неправдиві меседжі. Тому покладаємося на професіоналізм людей, які такі, як ви, які працюють в Укрінформі”, - наголосив Карандєєв.
У програмі “Лещенко запитує” - колишній журналіст-розслідувач Сергій Лещенко обговорив з першим заступником голови ВР України Олександром Корнієнком актуальні на сьогодні політичні проблеми України.
Також минулого тижня “Укрінформ” разом із Центром протидії дезінформації запустила черговий новий проєкт “Про війну”. Ведучі програми - заступник керівника Центру протидії дезінформації при РНБО, лейтенант ЗСУ Андрій Коваленко та офіцер управління 12 бригади “Азов” Нацгвардії Дмитро «Дипломат».
Мета проєкту – долати дезінформаційні кампанії росіян, а також відверто обговорювати всі найважливіші проблеми суспільства, пов’язані з війною, і розповідати правду про армію. Перший випуск проєкту вийшов 3 січня на майданчиках Укрінформу та Центру протидії дезінформації.
Щодня головна редакція “Укрінформа” - “Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки” здійснює моніторинг російської пропаганди та фактчекінг російських вкидів, що стає основою для інформаційних текстових та відео продуктів. У фокусі уваги Центра за відповідний період були наступні теми - чи готова Європа до нового Берлінського муру, Небензею у сталінські часи вже б займалося ВЧК-ОГПУ, “Budanov in a coma,” “New Jerusalem,” and “HAMAS obtaining Ukrainian weapons”: Top 10 spins by Russian propaganda in 2023 та інші.
“Укрінформ” продовжує допомагати українським захисникам. У грудні агенція оголосила чергову благодійну лотерею - збір на три квадрокоптери DJI MAVIC-3 для 72 ОМБр ім. Чорних Запорожців.
На цю ініціативу “Укрінформу” відгукнулися волонтери зі швейцарської організації "Ukrainehilfe" Торстен та Ксенія Прієве. Перед Новим роком вони привезли в Україну три дрони Mavic-3 для 72 ОМБРГ "Чорні запорожці". Детальніше читайте у матеріалі “Дрони для «Чорних запорожців»: швейцарські волонтери відгукнулися на збір”.
Шановні читачі, ми удосконалили безоплатну розсилку ексклюзивних матеріалів "Укрінформу" по п'ятницях. За цим посиланням тепер дізнайтесь швидко про інформаційні ТОП-тренди країни.
Підписуйтесь на розсилку про "Укрінформ":
вівторок - звіт агентства за тиждень,
п'ятниця - наші ексклюзиви.
Більше інформації - у менеджера з комунікацій “Укрінформа“ Наталії Максименко 0673348619, pr@ukrinform.com