Фото тижня:
Роковини війни, кам'яна баба з фронту і кольоровий костел. Життя під час війни фіксують фотокореспонденти Укрінформу.
Інтерв’ю:
Світ
Ольга Діброва, Посол України у Фінляндії
Політична турбулентність у європейських країнах, пов’язана з виборами різного рівня, у Фінляндії має свої, важливі для України, особливості. Формування після минулорічних парламентських виборів найбільш правого уряду в країні від часів Другої світової війни й обрання президентом Александера Стубба після двох шестирічних термінів його попередника Саулі Нііністьо не вплинули на однозначну підтримку України фінським політикумом та суспільством.
Посол України у Фінляндії Ольга Діброва переконана, що так буде й надалі. В інтерв’ю Укрінформу вона розповіла про ставлення фінів до власної безпеки після вступу до НАТО, їх реакцію на загрози з боку Росії, патріотичне виховання у Фінляндії та чому фіни стежать за виразом її обличчя під час публічних виступів.
Транспорт
Євген Лященко, голова правління АТ «Укрзалізниця»
Починаючи з 2022 року, Укрзалізниця проводить переобладнання старих вагонів у медичні – для евакуації поранених бійців ЗСУ. Залізничники, військові медики, волонтери та благодійники здійснюють це спільними зусиллями. Голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко розповів Укрінформу, як саме проводиться переобладнання, скільки це коштує та скільки часу займає створення шпиталів на рейках.
Економіка
Андрій Пащук, т.в.о. директора Бюро економічної безпеки
Верховна Рада повернула на доопрацювання до Кабміну резонансний законопроєкт про перезавантаження Бюро економічної безпеки. Документ розкритикували представники багатьох бізнес-асоціацій та низка парламентаріїв з різних фракцій. Негативно висловилися з приводу деяких його положень і міжнародні партнери України.
За даними джерел Укрінформу, під час консультацій одне з ключових протиріч між урядовим та альтернативними закопропроєктами – щодо переатестації чинних співробітників Бюро – вже знято. Дискусії довкола іншого “каменя спотикання” – тривають.
В самому Бюро економічної безпеки запевняють: у суперечку не втручаються й готові виконувати будь-яке рішення. Паралельно ініціюють низку законодавчих змін поза межами цього документа – зокрема, щодо додаткових інструментів, які допоможуть інституції працювати ефективніше. Про це та інше Укрінформу розповів т.в.о. директора БЕБ Андрій Пащук.
Енергетика
Володимир Кудрицький, голова правління НЕК «Укренерго»
Від 1 березня Україна експортуватиме ще більше електроенергії за кордон, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. Про відновлення енергосистеми після масованих ракетних ударів, співпрацю із західними партнерами, профіцит і дефіцит у системі він розповів ведучій Укрінформу Карині Луніній.
Україна і світ
Іван Рябчий, керівник представництва Українського інституту у Франції
Представництво Українського інституту у Франції, в Парижі, відкрили 4 місяці тому. Його керівником став відомий перекладач, видавець і громадський діяч Іван Рябчий. В інтерв’ю Укрінформу він розповів про просування української культури у Франції, особливості місцевої ментальності, «хароших рускіх» у Парижі та свою нову роль.
Топ відео:
Війна
Гість дванадцятої програми Костянтина і Влади Ліберових – Гамлет Авагян із позивним «Гамлет», молодший лейтенант, командир підрозділу Р.У.Г. у складі 59 ОМПБр. «Гамлет» вірменин, але Україна вже давно стала для нього другою батьківщиною.
Брав участь в АТО з 2015 року, з 2016-го служить у ЗСУ за контрактом. До повномасштабної війни мешкав із родиною в Маріуполі.
У цьому випуску говорили про таке:
- Мотивація іноземців брати участь у війні на боці України
- Секрети успішного штурму та низьких втрат
- Скільки потрібно часу, щоб стати штурмовиком
- Якому роду військ найважче на фронті
- Як у Вірменії ставляться до України
- У чому головний промах російських пропагандистів
- Чого зараз не вистачає українцям, щоб здобути перемогу.
Вороже ІПСО
Кремль хоче дестабілізувати ситуацію всередині України і послабити супротив окупантам, - ГУР
Росія розпочала в Україні спецоперацію — «Майдан-3», повідомили в ГУР. Її кульмінація планується на березень-травень. Наміри Кремля — дестабілізувати українське суспільство та поширити зневіру у Перемогу. Як розпізнати ворожу ІПСО та наскільки серйозну загрозу вона несе – усі подробиці дивіться у нашому відео.
Відбудова
Підірваний росіянами дитсадок на Київщині відновлюють з нуля
Дитячий садочок в селі Богданівка на Київщині росіяни підірвали під час відступу з півночі України. Там росіяни зберігали зброю. З місця руїн рятувальники вже дістали півтори тисячі снарядів. Нині місцеву малечу розвозять у навчальні заклади сусідніх населених пунктів. І наявність дитсадка - необхідність. Товариство Червоного Хреста України разом із компанією Кока-Кола, завод якої знаходиться неподалік Богданівки, взялися за відбудову дитячого садочку з нуля. З сучасним обладнанням та потужним укриттям на 500 людей.
Новини, які можуть вплинути на події в країні:
Правосуддя
ВАКС почне розгляд справи Князєва 14 березня
Вищий антикорупційний суд призначив на 14 березня розгляд справи колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва, якому інкримінують отримання хабаря.
Війна
Український дрон атакував нафтобазу у Бєлгородській області - ГУР
Атаку на нафтобазу АТ «Бєлгороднєфтєпродукт» у Бєлгородській області (РФ) здійснило Головне управління розвідки МОУ, застосувавши дрон українського виробництва.
Політика
Заборона пов'язаних з РФ релігійних організацій: Потураєв пояснив, як виявлятимуть зв'язки
«Сьогодні наш комітет дійсно рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні законопроєкт щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, пов‘язаних з Російською Федерацією. Варто акцентувати, що цей законопроєкт не про заборону діяльності релігійних організацій, а про заборону їхніх зв’язків з країною-агресором», - сказав народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.
До зустрічі наступної п’ятниці!