Укрінформ. Дев'ята вечора
Укрінформ пропонує добірку головних новин за день, оперативні відеосюжети, а також публікації на актуальні теми
У Британії розпочався саміт Європейської політичної спільноти
Четвертий саміт Європейської політичної спільноти розглянув три головні теми: захист демократії, регулювання міграції та вдосконалення взаємодії в енергетичній сфері. Участь у ньому взяли 47 голів держав і урядів: 27 країн-членів Євросоюзу та 20 інших країн континенту. Президент України Володимир Зеленський взяв участь у зібранні, на полях якого також провів низку двосторонніх зустрічей.
Російські аеродроми, з яких злітають бомбардувальники, треба знищити — Зеленський
«Чим менше у нас буде обмежень для використання зброї, тим більше Росія буде рухатися у напрямку миру. З російських аеродромів злітають літаки, які бомблять наших дітей, громадян. Всі ці аеродроми необхідно знищити. Це означатиме не лише знищення певних цілей, а й здатності Росії продовжувати цю війну», — розповів глава Української держави Володимир Зеленський, закликавши західних лідерів надати дозвіл використовувати їхню зброю для ліквідації військових об’єктів на території держави-агресора.
Топ
Європарламент обрав Урсулу фон дер Ляєн президентом Єврокомісії
Депутати новообраного Європейського парламенту сьогодні, під час першої пленарної сесії у Страсбурзі, за результатами таємного голосування більшістю голосів обрали Урсулу фон дер Ляєн наступним президентом Європейської комісії на період 2024-2029 років.
Україна уклала безпекову угоду зі Словенією, а також із Чехією
Уряд готує збільшення податків на ₴140 мільярдів. Також КМУ пропонує збільшити видатки бюджету більш як на ₴500 мільярдів
ВР підтримала право уряду призупиняти виплати за зовнішнім держборгом
На двох енергооб'єктах сталися аварії: у 11 областях збільшили обмеження світла
Суд відправив Червінського під домашній арешт у справі про хабарництво
Британія додала до санкційного списку ще 11 суден за перевезення нафти з РФ
Війна
Дрони СБУ уразили російську базу берегової охорони на озері Донузлав - джерело
Від початку доби на фронті - 73 зіткнення, найбільше - на Покровському напрямку
Сили оборони відійшли від позицій в Урожайному - ОСУВ «Хортиця»
«Сили оборони через те, що ворог зруйнував в Урожайному майже все, відійшли на інші позиції. Було ухвалено рішення. Для збереження життя і здоров'я наших військовослужбовців, які тримали там оборону», — повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання «Хортиця» Назар Волошин.
Російська армія вдарила по чотирьох населених пунктах Донеччини, є загиблі та поранені
Кремль готує російську громадськість до тривалої війни ще на десятиліття - ISW
Росія переховує кораблі у Новоросійську, але дрони Sea Baby діставатимуть і туди - ВМС
У Генштабі пояснили, як відбувається рекрутинг добровольців за письмовими згодами командирів
Перші ролі волонтерів для допомоги фронту
Олекса Кравчук, режисер, десантник і волонтер: «Побратими вже третій рік воюють – і не втомилися відстоювати Україну»
Директора львівського театру «І люди, і ляльки» Олексу Кравчука військові називають «Святим Миколаєм». Він став добровольцем на початку повномасштабної війни. А впродовж останнього часу, демобілізувавшись, опікується як волонтер ротою снайперів 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади, в якій служив.
Укрінформ спілкується з Олексою Кравчуком про необхідність доносити всім через мистецтво українську історію. Бо, скажімо, назва вистави «Ось та Ась» лялькового театру багатьом ні про що не говорить, навіть якщо вказано автора цієї казки – Степана Васильченка. А мова там про козака і «совєсть масковскую» та те, як москаль має «вчити українців». Не пропрацювавши ретельно всією країною таких сторінок колонізаторської практики Росії у минулому – маємо уже одинадцятий рік відбиватися від знахабнілого воєнного злочинця «Ася», яким стала вся РФ. ЧИТАТИ ДАЛІ
Фактчек
Росія за 10 років не підтвердила жодної власної версії загибелі MH17: дайджест пропаганди за 17 липня
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав фейки та наративи пропаганди за 17 липня 2024 року.
МН-17: Як Москва плуталася в авіадиспетчерах і не тільки
Чому вчить історія «Косовського вовка»
Рашистський годинник Охлобистіна стане музейним експонатом
Яким буде «русский мир» наприкінці ХХІ століття
Королівські шеврони й радянська «Гвоздика»
Лінія фронту королівської бригади
Як артилеристи 24 ОМБр ім. короля Данила під Часовим Яром нищать росіян та їхню техніку
Часів Яр, містечко на Донеччині, перетворювалося на руїни двічі. Перший раз – коли потрапило під окупацію німецьких військ у 1941 році. Друга хвиля руйнування припала на 9 липня 2022 року. Через війну населення міста з 14 тисяч зменшилося до 540. Від квітня, коли російські війська розпочали штурм міста, Часів Яр є однією з найгарячіших точок на карті бойових дій. Наразі місто повністю зруйноване. Попри щоденні атаки росіян, оборону міста далі тримають бійці 24 ОМБр імені короля Данила. Укрінформ поїхав до одного з розрахунків бригади, щоби побачити, як артилеристи протистоять окупантам.
Боротьба за збереження культури
Стирання української національної ідентичності як інструмент війни
26 червня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) 105 голосами прийняла резолюцію «Протидія стиранню культурної ідентичності під час війни та миру», авторства народної депутатки України Євгенії Кравчук.
Документ містить безпрецедентні положення щодо підтримки української культури та збереження української ідентичності. Зокрема, резолюція засуджує систематичну державну політику русифікації, що здійснюється рф із 2014 року на окупованих територіях України, включно із запереченням української культурної ідентичності, мови, літератури та історії. У документі чітко закріплено, що навмисне знищення культурної спадщини та стирання культурної ідентичності в Україні є воєнними злочинами, злочинами проти людяності та свідчать про конкретний геноцидний намір знищити українську національну ідентичність. ЧИТАТИ ДАЛІ
Саміт НАТО наближає перемогу
Заявлена безпекова допомога: на що її вистачить
Сьогодні у програмі «Блог Ігоря Долгова» проаналізуємо, як рішення саміту будуть допомагати Україні на фронті. Нам чітко сказали, що про членство будемо говорити після перемоги, коли складуться передумови, буде консенсус і Україна буде готова. Отже, спочатку треба перемогти. Олександр ХАРА, дипломат, експерт Центру оборонних стратегій - гість сьогоднішньої програми.
Основні тези програми:
🔹Якою має бути роль представництва «Укроборонпрому» в США?
🔸Чому ми не ведемо атакувальні дії? І чи залежить це від НАТО?
🔹Потреба у 128 винищувачах. Ми розуміємо, що зараз стільки не буде. Наскільки це вплине на ситуацію?
🔸Програми Індо-Тихоокеанських партнерів НАТО на підтримку України. Які це можуть бути програми?
Герої не вмирають, доки пам'ять про них жива…
Пам’яті командира роти Василя Паламарчука (позивний «Адвокат»)
Був переконаний, що Перемога наша буде тоді, коли РФ розвалиться як суб'єкт державності
Василь Паламарчук, адвокат і письменник, командир роти 206-го окремого батальйону територіальної оборони загинув 3 липня 2024 року під час виконання бойового завдання на східному напрямку. ЧИТАТИ ДАЛІ