ВІДБУДОВА УКРАЇНИ 2024
Екологічні збитки російської агресії - як змусити Росію заплатити? Новий транш МВФ - чи посилить він стійкість економіки? Україна і Фінляндія планують разом розбудовувати укриття.
Черговий транш МВФ - це визнання стійкості економіки України
Міжнародний валютний фонд прийняв рішення виділити Україні черговий транш у розмірі $1,1 мільярда в рамках Програми розширеного фінансування (EFF).
Це рішення є визнанням стійкості економіки нашої країни і важливим меседжем для партнерів.
Програма EFF є найрезультативнішою для України у контексті кількості успішних переглядів. Це демонструє спроможність і готовність України впроваджувати зміни навіть за умов повномасштабної війни, - прокоментував міністр фінансів Сергій Марченко.
Водночас експерти Міжнародного валютного фонду оновили прогноз щодо закінчення війни Росії в Україні, згідно з яким війна у кращому випадку триватиме до кінця 2025 року.
ІНТЕРВ’Ю УКРІНФОРМ
Війна з РФ завдала Україні екологічних збитків на понад 2,6 трильйона гривень
Повномасштабне вторгнення Росії завдало чи не найбільшої шкоди саме довкіллю України. На вересень 2024 року зафіксовано понад 6 тисяч екозлочинів, а завдана шкода оцінюється вже у 2,6–2,7 трлн гривень. Про перспективи юридичної фіксації актів російського екоциду, отримання компенсації за вчинені руйнації та плани відновлення екосистем в інтервʼю Укрінформу розповіла новопризначена міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.
Шкода, завдана довкіллю, є однією з найбільших у грошовому еквіваленті.
20% природоохоронних територій України – під окупацією або в зоні бойових дій.
Офіс Генпрокурора розслідує 209 кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів проти довкілля, 14 з них – з попередньою правовою кваліфікацією «екоцид».
За перше півріччя 2024 р. за фактом порушення вимог водоохоронного законодавства нараховано збитків на понад 21 млн грн.
Керівник Агентства відновлення назвав пріоритети роботи на наступний рік
Цього року має розпочатися реорганізація Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, яка покликана зробити його роботу більш спроможною в реалізації національних проєктів.
НОВИНИ ВІДБУДОВИ
Руйнування культурної спадщини України: Конгрес місцевих влад Ради Європи ухвалив резолюцію
Україна хоче, щоб швейцарські компанії долучалися до відбудови - Шмигаль
Норвегія виділить €250 мільйонів на відновлення енергооб’єктів України
Покровськ став членом Європейського альянсу міст та регіонів для відбудови України
Замість зруйнованого на початку вторгнення РФ: у Чернігові добудували міст через Десну
Для жителів Бучанської громади за підтримки Угорщини звели сучасну адмінбудівлю
У селі Синяк Бучанської міської територіальної громади на Київщині відбулася церемонія передачі новобудови, спорудженої за фінансової підтримки уряду Угорщини, у якій розміщуватимуться амбулаторія, поштове відділення та Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).
«Коли сюди прийшла біда на початку 2022 року, ми відчули, що наш обов'язок приїхати сюди і допомагати тим, чим можемо… Перша розмова про спорудження цього об'єкта відбулася 2,5 роки тому. І от зараз ми можемо передати громаді новий заклад європейського рівня», - сказав заступник міністра закордонних справ Угорщини Левенте Мадяр.
Україна і Фінляндія створили коаліцію з розбудови системи укриттів
Разом із Фінляндією започатковуємо коаліцію цивільного захисту для розбудови в Україні системи сучасних укриттів. Сьогодні в місті Гельсінкі ознайомилися з укриттям цивільного захисту Merihaka, - Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
ВІДНОВЛЕННЯ ОСВІТИ
В Івано-Франківську відновили пошкоджений російською ракетою університетський корпус
Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відновили корпус, який найбільше був пошкоджений через удар російської ракети. Вдалося повністю замінити близько 300 вікон, перекрити понад 3 тис. кВ м даху, провести внутрішні роботи та облаштувати територію будівлі. Одночасно в університеті завершують ремонтні роботи спортивної інфраструктури.
ВІДТВОРЕННЯ СПАДЩИНИ
Гуцульський сердак: голка, нитка і щира молитва
Відшити сердак не кожен зможе, тому й досі таких майстрів можна перерахувати на пальцях рук.
Це вид старовинного сукняного верхнього одягу, який носили чоловіки та жінки на Гуцульщині. Найбільша принада та цінність сердака — в оздобленні, вишивці. Це — багато технік, переплетених у візерунках, які складають кривульки, спіралі та косички на верхньому одязі.
ВІДЕО УКРІНФОРМ
Що знають пересічні іноземці про русифікацію України?
У Берліні відкрилась перша міжнародна виставка про українського поета і борця за свободу та проти політики Росії Василя Стуса.
РЕПОРТАЖ УКРІНФОРМ
Створити класну історію про Україну - зрозумілу і світу, й українцям
Про що йдеться в мультимедійному проєкті «Хроніки Сили»? Розповідаємо деталі створення українського фентезі-всесвіту.
До «Хронік сили» увійдуть комікси, художня книга, анімаційний та художній серіали, а також комп’ютерна рольова гра, присвячені різним періодам української історії: від скіфів, вікінгів, Рюриковичів, козаків, Руїни, до сучасності.
СОЦМЕРЕЖІ УКРІНФОРМ
Навіщо відбудовувати мости під час війни?
Укрінформ разом з Агентством відновлення пояснює, чому відбудова важлива вже зараз та що відновлюють першочергово. Гортайте картки, і дізнавайтеся про відбудову більше.
Слідкуйте за відновленням України з нами - щовівторка ми збираємо усі головні новини, фото та відео відбудови. Підпишіться на нашу щотижневу розсилку Відбудова 2024, щоб дізнаватися усі новини відновлення України першими.
Якщо вам сподобалося, порекомендуйте нас друзям, щоб спільнота зацікавлених людей зростала. Наступний лист з новинами відбудови України очікуйте 29 жовтня.