ВІДБУДОВА УКРАЇНИ 2024
Коли Україна отримає перший транш від заморожених активів Росії, про що говорили на першій медіаконференції з відбудови, та як живе і відновлюється Миколаїв
Спрямувати на користь Україні кошти Центробанку РФ легше, ніж гроші російських олігархів
Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу висловив директор Центру досліджень фінансової злочинності та безпеки при Королівському об'єднаному інституті оборонних досліджень (RUSI) у Лондоні Том Кітінг.
У кліринговому центрі Euroclear в Бельгії зберігаються левова частка з 300 мільярдів доларів активів російського Центробанку, які були заморожені. Але досі немає згоди щодо використання цих грошей на користь України, хоча чимало юристів обґрунтовують легітимність такого кроку.
Експерт такі побоювання не поділяє і вважає, що є досить чіткий юридичний аргумент: війна в Україні — незаконна, і є хештег «Росія повинна заплатити». Активи приватних осіб - це інша історія, там потрібно знайти законні підстави для конфіскації в кожному конкретному випадку. Однією з таких підстав може бути спроба обійти санкції. Більше деталей читайте на сайті Укрінформ.
Перша медіаконференція з відновлення
На Recovery Media Conference зібралися представники медіа, державних органів, регіонів й міжнародні партнери з метою посилення медійного висвітлення процесу відновлення.
Марина Денисюк - старша проєктна менеджерка напрямку Відновлення Офісу реформ Кабінету Міністрів України говорила про важливість співпраці із західною аудиторією, яка, власне, фінансує відновлення, але так само і з внутрішньою, аби пояснити всі загальні процеси, які відбуваються на національному рівні.
Мустафа Найєм, голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, говорив про виконану роботу із захисту електричних підстанцій. Так, встановлений спеціальний захист першого рівня від уламків для 103 підстанцій по всій країні, а також проведено подібну роботу другого рівня від ударів дронів на майже 22 обʼєктах по всій країні. Наразі триває розробка та втілення проєкту захисту третього рівня - від ракетних ударів.
“Це унікальний і перший у світі проєкт подібного рівня. Експериментальний етап вже завершено, тепер ми шукаємо фінансування і починаємо безпосереднє будівництво”.
РЕПОРТАЖ УКРІНФОРМ
Миколаїв: життя без питної води та із заблокованими портами
До великої війни у Миколаєві проживало близько пів мільйона мешканців, з яких у 2022 році виїхало більше половини. Проте більшість повернулися до своїх домівок, до того ж – місто прихистило близько 50 тисяч внутрішньо-переміщених осіб. Укрінформ розповідає, як живе прифронтовий Миколаїв через два роки після повномасштабного вторгнення
Прісна вода у кранах миколаївців зникла 12 квітня 2022 року через перебитий загарбниками водогін Дніпро-Миколаїв. Окупанти стріляли по водогону навмисне. Вони очікували, що залишать місто без живильної вологи і змусять здатися. Але прорахувалися.
За останні майже два роки не було жодного дня, щоб усе місто одночасно мало хоча б технічну воду. Гуманітарні організації, комунальні підприємства, бізнес облаштували в місті близько 200 точок безкоштовної роздачі води.
У місті потроху триває процес відновлення. Значну допомогу надають міжнародні партнери та благодійні фонди. Втім відбудова гальмується через безпекові ризики: лінія фронту досі пролягає достатньо близько від південних околиць міста
Щодо житла, то нині його відновлюють, переважно, за особисті кошти та за допомогою програми єВідновлення. У межах цієї програми мешканці міста, житло яких було повністю зруйноване у результаті обстрілів, придбали 51 квартиру та п’ять приватних будинків.
ФОТОРЕПОРТАЖ УКРІНФОРМ
У Бородянці завдяки допомозі уряду Литви завершили відновлення ліцею
Учбовий заклад був майже повністю зруйнований російськими окупантами на початку повномасштабного вторгнення.
ІНВЕСТИЦІЇ У ВІДБУДОВУ
Австрійський бізнес зацікавлений вкладати гроші у відновлення України
Закарпатська область та австрійська федеральна земля Тіроль уклали рамкову угоду про відбудову, яка передбачає співпрацю у сферах охорони здоров'я, науки й освіти, економіки та сільського господарства.
У Миколаєві за підтримки Данії стартує проєкт із розвитку громади
У рамках проєкту передбачається надання 45 грантів по 15 тисяч доларів кожен. Гранти надаватиме DanChurchAid. Наразі розпочинається перший етап проєкту, він передбачає інформування та навчання організацій, які отримуватимуть фінансування, визначення найбільш актуальних потреб громади. Другий етап, у рамках якого запланована власне реалізація конкурсних ідей, стартує у квітні.
Чернігів залучає найбільшу приватну інвестицію в забудову
Данія збудує 410 квартир та дитячий садок на 200 місць для родин, які втратили житло внаслідок війни. Наступного тижня має відбутися оголошення тендеру на дизайн 7 будинків.
Стежте за новинами про відбудову - підпишіться на нашу щотижневу розсилку. Щопонеділка ви будете отримувати усі головні тексти, фото та відео про відновлення України. Якщо вам сподобалось, порекомендуйте нас друзям, щоб спільнота зацікавлених людей зростала.
Наступний лист з новинами про відбудову України очікуйте 25 березня.