Діалоги влади та суспільства: в “Укрінформі” державні органи звітують про роботу у 2023 році
Українське національне інформаційне агентство “Укрінформ” надає можливість міністерствам, відомствам, іншим центральним органам влади прозвітувати про свою діяльність у найсучасніших пресзалах.
Щороку до 25 лютого поточного року центральні органи виконавчої влади готують публічний звіт про підсумки діяльності за попередній рік. Мета такого звіту – належне інформування громадськості про підсумки діяльності, забезпечення належної прозорості та підзвітності відповідного органу виконавчої влади.
Основним завданням українського національного інформаційного агентства “Укрінформ” є висвітлення державної політики і суспільного життя в Україні. Агенція пропонує свої медійні майданчики діалогу між владою та громадськістю та надає можливість керівникам міністерств та інших центральних органам виконавчої влади безоплатно провести щорічний виступ з публічним звітом про підсумки діяльності відповідного органу виконавчої влади на базі пресцентру Укрінформу.
У період з січня по березень 2024 року в “Укрінформі” запланували провести заходи щодо звітування діяльності, загалом, 13 органів виконавчої влади та міністерств.
Про результати своєї діяльності у 2023 році на медіамайданчиках “Укрінформу” вже прозвітували:
в.о. голова Держатомрегулювання–головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег КОРІКОВ на брифінгу "Результати 2023 року у сфері ядерної безпеки в Україні";
міністерка Міністерства соціальної політики України Оксана ЖОЛНОВИЧ та її заступники під час презентації щодо результатів роботи за рік;
голова Національної служби здоров’я України Наталія ГУСАК та її заступники на пресконференції щодо діяльності у 2023 році та планів на поточний.
Генеральний директор Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ” Олексій МАЦУКА: “Нашому суспільству - владі та громадянському суспільству - життєво необхідно вести відкритий, чесний та сталий діалог. Ефективна комунікація завжди запобігає розвитку конфліктів. Це надважливо саме зараз - під час війни. Громадяни мають розуміти, чим займаються у тих чи тих органах державної влади, на що витрачаються значні бюджетні кошти. Відповідно міністерства та відомства повинні доповідати суспільству про свою діяльність, її результати, процеси реформування у галузі тощо. Тож пропонуємо керівникам міністерств, інших центральних органам виконавчої влади безоплатно провести щорічний публічний звіт на медійних платформах нашої інформагенції”.
Окрім того, “Укрінформ” запустив власну відеопрограму “Влада Inside”, мета якої контролювати те, як вирішуються складні питання економіки та суспільства в Україні. Журналісти вивчають, як працюють владні механізми прийняття рішень та наскільки суспільство може контролювати реалізацію державних ініціатив.
Свіжі випуски доступні на каналі Ukrinform TV: http://surl.li/psyfq
***
Пресцентр єдиного Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ” забезпечує проведення - технічний та інформаційний супровід - пресконференцій, «круглих столів», брифінгів, презентацій, семінарів та їх найширшу інформаційну підтримку.
“Укрінформ” має 2 комфортабельні пресзали, що оснащені сучасною технікою. Заходи з пресзалів транслюються онлайн на каналі YouTube в якості HD та на сайті агентства. Обмежень для кількості спікерів та журналістів немає.
У пакеті послуг: ZOOM, використання технічних та мультимедійних пристроїв для демонстрації фото-, відеоматеріалів, високошвидкісний WI-FI, анонсування заходів, запрошення представників засобів масової інформації та їх реєстрація, виготовлення табличок для спікерів, забезпечення спікерів водою, розміщення текстової та фото- інформації з заходу на сайті агентства та інші додаткові послуги (кабіна для синхронного перекладу, кава-брейк).
“Укрінформ” обладнано допоміжними технічними засобами для людей з обмеженими фізичними можливостями. Автономна автостоянка дає можливість безперешкодно паркувати транспорт віп-спікерів, або безперешкодно доставляти допоміжні матеріали та засоби для ефективного проведення заходів.Заходи для органів виконавчої влади, за участі міністрів або їхніх заступників, проводяться безоплатно.
У квітні 2022 року в Києві з’явився новий потужний комунікаційний майданчик «Медіацентр Україна – Укрінформ». Він став результатом об’єднання зусиль і досвіду держави, громадянського суспільства і комунікаційників. “Медіацентр Україна – Укрінформ” – це майданчик №1 за кількістю щоденних подій і спікерів, швидкістю реагування на актуальні теми, охопленню іноземних медіа для донесення оперативних, актуальних, а головне – достовірних новин про війну в Україні.
Результати роботи Медіацентру Україна – Укрінформ:
Понад 1 000 брифінгів, панельних дискусій та обговорень, в яких взяли участь більш ніж 3 500 українських та іноземних спікерів.
Понад 4 000 журналістів з усіх куточків світу, які отримують новини.
Понад 31 000 новин, опублікованих закордонними і українськими журналістами за результатами подій Медіацентру.
У рамках “Медіацентру Україна – Укрінформ” працює Продюсерський центр, який допомагає іноземним журналістам і фіксерам із пошуком актуальних тем та контактів, вирішенням організаційних питань під час перебування в Україні. Також працює “Фотобанк”, де журналісти безкоштовно можуть брати якісні професійні фотографії для ілюстрації своїх матеріалів про Україну. Створено платформу BrainHub для інтелектуальних дискусій. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору навколо питань післявоєнного відновлення України.