Укрінформ. Дев'ята вечора
Укрінформ пропонує добірку головних новин за день, оперативні відеосюжети, а також публікації на актуальні теми
День пам’яті та перемоги над нацизмом
Звернення Президента України з нагоди Дня памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Українці, які 80 років тому боролися з нацизмом, знову протидіють злу - Зеленський
9 Травня – символ перемоги для ворога? То для нас – це інша дата!
Сьогодні, 8 травня, Україна відзначає День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цей день у цивілізованому світі присвячений пам'яті жертв Другої світової війни і примиренню колишніх ворогів. Незалежна Україна приєдналася саме до цієї дати. Натомість у Росії дійшли до того, що 9-го, відзначаючи закінчення війни, в якій полягло мінімум 40 млн людей, верещать «Можем повторить!» І намагаються повторити, криваво і підступно, поза межами моралі, атакуючи Україну. ЧИТАТИ ДАЛІ
Заморожені активи Росії — на відновлення України
Посли країн ЄС погодили використання надприбутків від заморожених активів РФ на користь України
На балансі Euroclear нині перебуває 192 млрд євро активів російського Центробанку. ЄС шукає правові механізми для подальшого поводження з цими заблокованими ресурсами, а також із нарахованими на них відсотками, обсяг яких за минулі два роки сягнув 5 млрд євро.
Закон США про конфіскацію активів Росії: Якого розвитку чекати далі?
Наприкінці квітня президент Байден затвердив закон, який наділяє його повноваженнями передати заморожені в американських банках російські суверенні активи на відновлення України. Ці положення розроблялися в рамках так званого акту REPO, але зрештою увійшли до закону H.R.815 щодо фінансування потреб нацбезпеки США – того самого, що містить понад $60 млрд допомоги нашій країні. Втім, у документі йдеться лише про конкретні кошти, які зберігаються на території Сполучених Штатів, а це не більше 2% від загальних зовнішніх суверенних активів РФ, розміщених у різних країнах. З одного боку, це зовсім незначна частина. Однак справа в прецеденті: Америка має стати прикладом для інших країн та правовим «локомотивом» у складному юридичному процесі вилучення активів РФ по всьому світу. ЧИТАТИ ДАЛІ
Топ
У Силах оборони півдня не підтверджують захоплення Роботиного росіянами
На фронті за добу відбулось 121 бойове зіткнення
Сили ППО сьогодні знищили 59 російських повітряних цілей
Обстріл стадіону в Харкові: вже семеро постраждалих, четверо з них - діти
Росія оснастила ракети Х-101 двома боєголовками - британська розвідка
Рада продовжила воєнний стан та загальну мобілізацію на 90 днів
ВР ухвалила закон про мобілізацію засуджених
Відомому бізнесмену оголосили підозру в організації замовного вбивства
В Україні ввечері обмежать енергопостачання бізнесу, можливі відключення для населення
«Ніколи знову»?
Як хибні висновки з Другої світової війни наблизили напад на Україну
Для того, щоб підсумувати висновки, які зробив Західний світ після Другої світової війни, достатньо двох слів: «Never again» («Ніколи знову»)
Проросійські настрої на Заході ще не зникли повністю, проте наразі не мають визначальної ваги. Сьогодні, у 2024 році, головна дискусія на Заході точиться між прихильниками рішучої військової підтримки України та тими, хто воліє якомога швидше посадити «сторони конфлікту» за стіл переговорів і нарешті розпочати те, що мовою дипломатичного протоколу називається «дипломатичним врегулюванням». Обидві позиції спираються на сильні аргументи, зокрема й ті, що закорінені в досвіді Другої світової війни. Проблема в тому, що саме хибна інтерпретація цього досвіду призвела до того, що європейські міста знов піддаються бомбардуванням, а слово «геноцид» повернулося на шпальти провідних медій і лунає з трибуни ООН. ЧИТАТИ ДАЛІ
П’ята інавгурація
Як Путін чверть століття кладе на конституцію: дайджест пропаганди за 7 травня
Кремлю «цього місяця треба забирати найближчу територію, обов’язково Одесу та Харків» — Центр стратегічних комунікацій та інформбезпеки зібрав фейки та наративи пропаганди за 7 травня 2024 року.
Від інавгурації до кремації час недовгий
Хроніка падіння путінської Росії
З ким РФ зібралась підписувати «переможні папери»?
Як Москва шукала слід США в «замаху» на Салмана
Енергосистема
У режимі ощадливого споживання електроенергії ми будемо жити до перемоги
Російські окупанти вчергове завдали комбінованого удару по Україні. Ціллю були енергетичні об’єкти. В якому стані критична інфраструктура після обстрілу та чи вимикатимуть електроенергію через дефіцит у системі - розповіла директорка з комунікацій НЕК «Укренерго» Марія Цатурян.
Герої не вмирають, доки пам'ять про них жива…
На фронті загинув журналіст, військовослужбовець Олександр Машлай
Під час виконання бойового завдання на Авдіївському напрямку 7 травня загинув військовослужбовець, колишній головний редактор видання «Правий Поступ» Олександр Машлай. В Олександра залишились дружина та двоє синів.
За даними Інституту масової інформації, він став 80-м медійником, який загинув унаслідок російської агресії проти України.