Ексклюзивні матеріали Укрінформу
Навіщо робити замовні статті про Притулу? Чи можуть українці за кордоном впливати на підтримку України? Дійсно нова випущена партія вітчизняних броньовиків для фронту показує дива?
Фото тижня:
Життя під час війни фіксують фотокореспонденти Укрінформу. Що потрапило в об’єктиви цього тижня: Роковини теракту в Оленівці, Маковій за новим календарем і розпал жнив.
Інтерв’ю:
Сергій Притула, Андрій Шувалов
Про скандали та успіхи Фонду Притули, кому він належить і навіщо відкривається у США
Фонду Сергія Притули виповнилося 4 роки. За цей час фонд зібрав 7,2 млрд гривень донатів від донорів з України та з-за кордону, а ще довкола нього й самого засновника було чимало скандалів та водночас великих зборів на потреби ЗСУ й не тільки. В екслюзивному інтервʼю Укрінформу громадський діяч, засновник однойменного фонду Сергій Притула та директор цього фонду Андрій Шувалов розповіли про підсумки волонтерського шляху та майбутні амбітні плани.
Катерина Павліченко, заступниця міністра внутрішніх справ
Через повномасштабну війну з РФ перед Україною постала низка безпекових викликів – наприклад, евакуація родин із прифронтових територій із дітьми. Але й ті, що були до 24 лютого 2022 року, нікуди не ділися, а саме – необхідність боротися і домашнім насильством, торгівля людьми та ін.
Укрінформ поговорив про це із заступницею міністра внутрішніх справ України Катериною Павліченко, а також – про розслідування сексуальних злочинів росіян, вчинених щодо мирних українців, створення безпечного освітнього середовища тощо.
Тарас Качка, Торговий представник України
Товарообіг України в першому півріччі, за даними Держмитслужби, становив понад 52 млрд доларів. Водночас обсяг імпорту значно перевищує наші експортні показники: 33 млрд доларів проти 19,5 млрд доларів.
За словами заступника Міністра економіки – Торгового представника України Тараса Качки, в умовах війни така ситуація невідворотна – експортні можливості країни через руйнування ворогом виробництв і логістичні проблеми обмежені, натомість є значна потреба в постачаннях із-за кордону – зокрема, у так званому критичному імпорті, необхідному для підтримки економіки країни. Але, попри все, Україна поступово відновлює експортні позиції – передовсім в аграрному секторі, а ще – в металургії та машинобудуванні. Детальніше про це, а також про перспективи торговельної інтеграції України до ЄС – в інтерв’ю.
Публікації:
Роспроп атакував Тіма Волза, ледве почувши його ім’я
Останніми тижнями ми регулярно розглядаємо роботу роспропу та російського політикуму на напрямі президентських виборів у США. І це дає можливість бачити ситуацію в розвитку, фіксувати зміни тенденцій. Вибір Камалою Гарріс кандидата у віцепрезиденти Тіма Волза став ще однією важливою подією, на яку не можна не відреагувати.
Укрінформ оперативно розглянув нову дійову особу в матеріалі «Волц: вдалий хід чи перша помилка Гарріс? Віцепрезидентка США зробила несподівано-очікуваний вибір». А тепер настав час подивитися, як це відобразилося у кривому дзеркалі російської пропаганди.
Патронатні служби у військових частинах: час настав
Перехід із цивільного у військове життя – це, безумовно, складний процес. Пройшовши пекло нелегких боїв, військовослужбовці та їхні родини зустрічаються зі ще одним викликом. Повернення до цивільного життя – ще складніший етап. Адже в більшості повернення в тил пов’язане з важкими травмами, інвалідністю і смертю військових. Найголовніше і найскладніше – відсутність чіткої комунікації, алгоритмів подальших кроків як військових, так і родин.
Як розбудовується система супроводу військовослужбовців та членів їх родин у Збройних силах України, дослідив Укрінформ.
Тягнуть з музеїв і з-під землі: як окупанти розграбовують історичні цінності України
Під час Великої війни ми втратили чимало музейних скарбів і археологічних пам’яток. Щоб колись повернути – моніторимо і рахуємо збитки.
Цифри вражають, але не демонструють реальний масштаб руйнування та пограбованості, прямих та непрямих збитків, завданих культурі та історичній науці.
Ніяке ЮНЕСКО не допоможе, кажуть експерти: лишається тільки «шпигувати», фіксувати, надавати розголосу і чекати кращих часів. Читати далі
Репортаж
Ампутація - це не обмеження, а новий етап життя
Історія захисника з Тернопільщини, який втратив руки, та навчився жити і працювати з протезами
У перші дні повномасштабного вторгнення Юрій Трохименко пішов до військкомату, щоб стати на захист України. На фронті під час одного з мінометних обстрілів зазнав осколкових поранень, пережив ампутацію обох рук, протезування у США і реабілітацію. Тепер Юрій повернувся на роботу у Збаразький РЕМ, працює техніком з ремонту.
Важлива будь-яка підтримка: словом, ділом, грошима чи варениками
Волонтерка з Києва Оксана Гурська за роки повномасштабної війни провела в Канаді 132 акції на підтримку України.
Вона каже, що часом брало зло: коли в Канаді перебуваєш на ярмарку для підтримки України, де люди, наприклад, стоять у черзі за голубцем. «Хотілося кричати, що в цей час в Україні вбивають людей, а ви тут їсте голубці?!». Згодом, каже жінка, навчилася сприймати усе прагматично і зрозуміла, що будь-яка підтримка важлива – і ярмарки з голубцями зокрема, якщо на них можна зібрати гроші на підтримку війська.
Кричати тепер, каже Оксана, хочеться тільки тоді, коли стикаєшся з байдужістю. Тому жінка надалі робить усе, щоб розбурхати далеке від України канадське суспільство та об’єднати його в підтримці нашої боротьби за існування.
Топ відео:
Як медики повертають захисникам втрачені на війні обличчя
Трамп був би зацікавлений в ескалаціі конфлікту на Близькому Сході, - Семиволос
Озброєні на повну: нова партія бронемашин “Новатор-2” виходить на бойові завдання
Бронеавтомобілі «Новатор-2» українського виробництва готові до будь-яких викликів. Бойові машини вже зарекомендували себе серед військових. Втім, виробник продовжує їх удосконалювати. Як нова партія проходить обкатку перед від’їздом на фронт — у відео Укрінформ.
Новини:
Війна
Німецький військовий експерт про події в Курській області: Це має оперативний ефект
Партнери мали би передати Україні з літаками F-16 і далекобійні ракети - німецький експерт
ТОТ
У Криму вже восени може статися водна криза - експерт
У Біловодську на ТОТ Луганщини загарбники знищили музей Петра Шевченка - джерело
Світ
Сьогодні жодна країна не може змусити Україну і РФ сісти за стіл переговорів - китайський експерт
На часі створення окремих списків політв’язнів національно-визвольних рухів у РФ - експерт
Економіка
Голова НБУ: Україні критично важливо отримати у 2025 році щонайменше $31 мільярд допомоги
У Нацбанку очікують, що інфляція знизиться у наступному році
Українська ГТС успішно пройшла два незалежних стрес-тести
Транзит газу українською ГТС попри події в Курській області йде у штатному режимі - оператор
КНР невдовзі може збільшити імпорт агропродукції з України - китайський експерт
Суспільство
Перші вбивства на Майдані: слідство ідентифікувало спецпризначенців, які стріляли
Уряд ФРН може дозволити українським студентам-медикам завершити навчання в Німеччині
В Україні вже п’ять випадків штаму коронавірусу FLiRT - у МОЗ розповіли деталі
ВООЗ планує надати ще 10 модульних котелень для українських лікарень
Послуги з лікування безпліддя вже отримали 346 жінок - Нацслужба здоров'я
До зустрічі наступної п’ятниці!