УКРІНФОРМ: ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА ТИЖДЕНЬ. ЛИСТ № 19
Вітаємо! Щовівторка ви маєте можливість отримувати звіт про роботу Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ".
У період з 19 по 25 квітня журналісти Укрінформу активно висвітлювали теми щодо надання допомоги від США, впровадження енергоефективних технологій та реформ в українській освіті.
Укрінформ продовжує детально висвітлювати усі міжнародні події, пов’язані з підтримкою України у боротьбі проти російських окупантів. З ухваленням довгоочікуваного пакету допомоги в Палаті представників США процес нарешті зрушив з місця. Це означає, що вже впродовж ближчих днів та тижнів Україна почне отримувати критично важливу підтримку, яка буде здатна змінити ситуацію на полі бою та посилити протиповітряну оборону. Як відбувалося історичне для України голосування, що включає пакет допомоги - у матеріалі зарубіжного кореспондента Укрінформу.
У ще одному матеріалі - про позитивне рішення Сенату США. Які наслідки затримки американської допомоги та чого Україна можемо досягти з новими поставками
Москва усіляко намагається створити враження, що навіть якщо Україна й отримає зброю від Америки — це, по суті, все одно нічого не змінить. Чи це так Укрінформ розпитав у міжнародних експертів.
Фото: Укрінформ
Рада Європи стала ефективною і дуже потрібною для України в її боротьбі з ворогом. Заклики ПАРЄ перетворюються на конкретні рішення й дії. У статті - про весняну сесію Парламентської асамблеї Ради Європи за участі голови Верховної Ради України та ухвалення важливої для нас резолюції.
Фото: Укрінформ
Про основні зміни, які впровадить реформа у старшій школі, експерти Міністерства освіти і науки України розповіли на стратегічній сесії, яка проводилася в Києві в рамках швейцарсько-українського проєкту DECIDE – “Децентралізація для розвитку демократичної освіти”. Укрінформ проаналізував, що передбачає давно очікувана реформа старшої профільної освіти.
Фото: Укрінформ
Держава змінила механізм фінансування облаштування безпечних освітніх просторів у закладах освіти. Цьогоріч державна субвенція на будівництво і ремонт укриттів становить 2,5 мільярда гривень. Кабінет Міністрів України нещодавно ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти», якою затвердив механізм розподілу фінансування на облаштування безпечних освітніх просторів у закладах освіти у 2024 році. Укрінформ розповів про нові правила дотацій місцевим бюджетам з державного. У публікації також роз’яснюється алгоритм дій для отримання фінансування і безоплатної проєктної документації для зведення укриттів.
Фото: depositphotos
Агенція на постійній основі та усебіно висвітлює теми впровадження енергоефективних технологій та енергонезалежності. Відповідальне ставлення до довкілля та впровадження зелених технологій – одна з умов євроінтеграції України. Також це – нові перспективи для удосконалення й розвитку підприємництва, збільшення можливостей для експорту.
Кореспонденти Укрінформу побували в Ірпінському ліцею, на даху якого встановили сонячну електростанцію. У репортажі - про результати принципово нової відбудови місцевих навчальних закладів, що постраждали на початку широкомасштабного вторгнення два роки тому.
Приєднання України до Європейського Союзу відкриє для вітчизняного бізнесу необмежений доступ до одного з найбільших за обсягами та платоспроможністю ринків у світі. Місце під сонцем на цьому конкурентному ринку, як показують протести польських фермерів та перевізників, треба завоювати. Як українському бізнесу стати конкурентним на ринку - у матеріалі журналістів економічної редакції.
Президент Франції виступив з ініціативою про “глобальне перемир’я”, зокрема, в Україні, на час Олімпіади-2024, яка пройде у Парижі з 26 липня по 11 серпня. Щоб втілити план у життя, він розраховує на підтримку у цьому питанні різних партнерів, наприклад, лідера Китаю Сі Цзіньпіна, який незабаром відвідає французьку столицю. Чи може сучасний світ дотриматися античної традиції? Укрінформ розпитав про це у дипломатів та політологів.
Фото: David Talukdar/NurPhoto
В Індії 19 квітня розпочались найбільші у світі вибори, на яких майже 1 мільярд людей мають право проголосувати. Цьогорічні вибори є знаковими для країни і прем’єр-міністра Нарендри Моді, адже він прагне стати другим в історії країни прем’єром, який очолюватиме уряд втретє поспіль. Які процеси відбувається нині в Індії та як це може вплинути на прогрес в українсько-індійських відносинах - в аналітичному матеріалі журналістів Укрінформу.
16 квітня у Вашингтоні відбулося ювілейне 10-те зібрання Форуму вільних народів Постросії (ФВНП). Від початку він ставив собі за мету деколонізацію, дезінтеграцію країни під умовним іменем РФ. Західні експерти потроху звикають до думки про розпад Ерефії - такий висновок автора публікації.
РФ продовжує інформаційно-пропагандистську війну проти України. У звітний період, на тлі посилення обстрілів Харкова, у медіапросторі активізувалися вкиди від кремлівських пропагандистів про імовірний наступ та окупацію місто. Чому ця інформація не відповідає дійсності у публікації на сайті Укрінформу.
У період з 19 по 25 квітня, на україномовній версії сайту “Укрінформу” опубліковано 1 780 новин, 47 публікацій, 12 інтерв’ю та 17 матеріалів у рубриці “Експертиза”.
ТОП-5 матеріалів з найвищими показниками щодо переглядів:
Новин – 1780
Публікацій – 47
Інтерв’ю – 12
Блогів («Експертиза») - 17
ТОП-5 матеріалів з найкращими переглядами:
У Німеччині відреагували на рішення України не надавати консульські послуги чоловікам за кордоном – 108 615
Ворог атакував Полтавщину – 30 394
ЦИТОВАНІСТЬ МАТЕРІАЛІВ УКРІНФОРМ ЗА ПЕРІОД 19-25 КВІТНЯ
Вибірка ТОП-5 матеріалів по найбільшому потенційному охопленню аудиторії
The Dailymail - Ukraine launches military charm offensive as conscription flags
Yahoo - Khmelnytskyi Oblast to allocate over US$1 million from sale of municipal assets to Ukrainian army
El Mundo (Spain) - Ucrania lanza una andanada de drones contra ocho regiones rusas y alcanza infraestructuras energéticas
Infobae (Argentina) - Piden prisión preventiva para el ministro de Agricultura de Ucrania por supuesta apropiación indebida
Загальна кількість посилань за звітний період - 14 010 (попередній — 15 377)
Звіт підготовлений за результатами аналізу з використанням системи YouScan
Фото Укрінформу у світових медіа
La vanguardia
The Sun
Звіт підготовлений за результатами аналізу з використанням системи YouScan
З 19 по 25 квітня на сайті Укрінформу опубліковано ексклюзивні інтерв’ю:
Фото: Укрінформ
Володимир Огризко, ексглава МЗС України, керівник Центру досліджень Росії: Республіканці нарешті зрозуміли, що далі блокувати допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню – це шкодити самим собі в передвиборчій кампанії. Аналіз представленого спікером Палати представників Джонсоном законопроєкт по Україні.
Фото: facebook/Maria Mezentseva
Марія Мезенцева, голова постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ: Є міжнародний консенсус стосовно того, хто повинен заплатити за війну, а це – тільки Росія. Про те, які важливі рішення були ухвалені під час весняної сесії ПАРЄ.
Віталій Кіндратів, заступник міністра економіки Завдяки «промисловому безвізу» українські виробники отримають нові бізнес-можливості в ЄС. Про перспективи підписання Угоди АССА і завдання, які для цього потрібно виконати.
Показники щодо загальної відвідуваності україномовної та іншомовної версій сайту за звітний період — понад 1,5 млн, переглядів — понад 3,1 млн, кількість взаємодій із сайтом — понад 7,9 млн.
На Єдиній подієвій стрічці за тиждень випущено 1 777 новин. Редакція оперативної інформації випустила 410 новин (13 з них - ексклюзиви), економічна редакція — 179 (з них 6 - ексклюзиви), регіональна — 443 новини. Повідомлень іноземними мовами за тиждень — 901 (у середньому щодоби - 129 новин). Загалом, журналісти закордонної редакції випустили 297 новин, 6 публікацій, 10 відео та 139 фото.
Загальні показники щодо кількості підписників у соціальних мережах, де представлено агенцію — 525 559, охоплення — понад 10,34 млн.
Фотокореспонденти “Укрінформу” з 19 по 25 квітня березня зробили 109 фоторепортажів, загалом опубліковано - 2 189 фотографій.
Кількість підписників YouTube-канал UkriformTV за 7 днів зросла на понад 800. Станом на 11 квітня їх - 874 тис. Переглядів відео на YouTube-каналі – 1,4 млн. Це, у середньому, - понад 200 тисяч щодоби.
Топ-3 матеріали Укрінформу за переглядами:
Із бойовою медикинею з Німеччини Діаною Вагнер прощаються у Києві – 309 тис
Кремль хоче дестабілізувати ситуацію всередині України і послабити супротив окупантам, - ГУР – 40 тис переглядів
У Києві через ракетний удар пошкоджено СТО – 25 тис переглядів
ТОП-3 матеріали Укрінформу за переглядами:
Ось така вирва у Святошинському районі після обстрілу 21 березня – 143 тис
Дмитра Капранова провели в останню путь зірковим складом та оплесками – 49 тис
Гостем чергової програми “Станція Краматорськ” став Микола Кущ з позивним “Фрост” – військовослужбовець ЗСУ. В ефірі говорили про підготовку бійців “Азову”, оборону Маріуполя, злочини росіян проти цивільних українців, відновлення українських захисників, які повернулися з російського полону та інше.
Текстова версія - на сайті Укрінформу.
В ефірі “Самохвалов запитує” - заступником директора Національного військового меморіального кладовища Ярославом Старущенком. Про будівництво Національного військового меморіального кладовища під Києвом, хто отримає право бути вшанованим на ньому та чому украй важко порозумітися з мешканцями села, де планують створити меморіал.
Текстова версія - на сайті Укрінформу.
У програмі “Лещенко запитує” була Юлія Паєвська - “Тайра” - легендарна українська військовослужбовиця, парамедикиня, військовополонена та командир підрозділу “Янголи Тайри”. Говорили про російський полон, людські страхи, українську мобілізацію та яким буде закінчення російсько-української війни.
Текстова версія - на сайті Укрінформу.
Шановні читачі, ми удосконалили безоплатну розсилку ексклюзивних матеріалів Укрінформу по п'ятницях.
За цим посиланням тепер дізнайтесь швидко про інформаційні ТОП-тренди країни.
Підписуйтесь на розсилку про Укрінформ:
вівторок - звіт агентства за тиждень;
п'ятниця - наші ексклюзиви.
Більше інформації - у менеджерки з комунікацій Укрінформу Наталії Максименко 0673348619, pr@ukrinform.com