УКРІНФОРМ: ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА ТИЖДЕНЬ. ЛИСТ № 18
Вітаємо! Щовівторка ви маєте можливість отримувати звіт про роботу Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ".
У період з 12 по 18 квітня інформагенція активно висвітлювала події на фронті, зміни у військовому керівництві країни та резонансні міжнародні події - атаку Ірана на Ізраїль, масові протести у Грузії.
Оперативний аналіз ситуації на фронті серед найголовніших тем Укрінформу. Російські окупанти намагаються прорвати оборону ЗСУ на захід від Бахмута та захопити Часів Яр до 9 травня. Саме такий дедлайн поставило своєму «м’ясу» вище воєнне керівництво рф. Чи вдасться це росіянам журналісти розпитали у військових експертів.
15 квітня командувачем військ оперативного командування «Захід» 15 квітня призначено бригадного генерала Володимира Шведюка. Хто такий генерал Шведюк дізнавалися журналісти Укрінформу.
Фото: Укрінформ
Журналісти регіональної редакції на постійній основі висвітлюють роботу рятувальників у регіонах, які мало не щодня обстрілюють росіяни. У ще одному репортажі - історії одеських пожежників, постраждалих під час ракетного обстрілу 15 березня. Попри власні поранення, вони рятували інших.
Фото: processer.media
Українці з росіянами не “адін народ” і навіть не “брати”. Поняття “братніх” народів для генетики – абсурдне. Журналісти Укрінформу зібрали експертні думки генетиків, які працювали у поки що єдиному, унікальному проєкті Genome Diversity of Ukraine з вивчення популяції, яка проживає на території сучасної України мінімум три покоління.
Укрінформ продовжив усебічно висвітлювати резонансні події у світі.
Масштабна атака Ірану, яку Ізраїль відбив вночі проти 14 квітня, жваво обговорювалася в українському суспільстві. Укрінформ опублікував низку аналітичних матеріалів про важливі уроки для України та світу після атаки на Ізраїль. Серед них - про нагальну потребу посилити обороноздатність України системами ППО.
Фото Getty Images
Минулого тижня прем’єр-міністр Канади Трюдо оприлюднив нову оборонну стратегію Канади на наступні два десятиліття. Фокус на протидію Росії та Китаю в оновленій оборонній стратегії визначає ворогів і друзів Канади та готує країну до тривалого протистояння. В матеріалі власкора Укрінформу аналіз документа, зокрема, про Росію як найвірогіднішого супротивника Канади під час імовірного конфлікту.
Фото: DPA
Канцлер Німеччини Олаф Шольц цього тижня вдруге за менш ніж 18 місяців відвідав Китай. Ця поїздка стала його найдовшим закордонним візитом у межах однієї країни з моменту вступу на посаду в грудні 2021 року: три дні з трьома зупинками. Цей візит також став першим після прийняття Німеччиною минулого року власної стратегії щодо Китаю, співзвучної з раніше ухваленою Європейським Союзом, у якій Китай визначено партнером, конкурентом і суперником. Про підсумки візиту Шольца до Китаю у матеріалі закордонних кореспондентів Укрінформу.
Фото: Радіо Свобода
Грузинський парламент повернувся до розгляду закону про іноземні впливи – аналогу російського закону, яким нищаться всі неурядові структури. 15 квітня законопроєкт підтримав юридичний комітет парламенту Грузії. У ході засідання опозиціонерів видаляли із зали. У публікації “Грузини проти драконівського закону про іноземні впливи” журналісти розпитали у експертів, чому грузинські законодавці знову поставили законопроєкт на розгляд, чи зможуть грузини примусити владу відмовитися від закону та чи готове суспільство прийняти відмову від європерспективи.
У період з 12 по 18 квітня, на україномовній версії сайту “Укрінформу” опубліковано 1 763 новин, 41 публікацію, 9 інтерв’ю та 17 матеріалів у рубриці “Експертиза”.
ТОП-5 матеріалів з найкращими переглядами:
Верховний суд визначив підстави для позбавлення військових додаткової винагороди — 38 778
Українцям готують програму пільгових кредитів на встановлення сонячних панелей – 25 130
Росіяни атакували Полтаву – 23 781
Цитованість матеріалів Укрінформу з 12 по 18 квітня (дані за результатами аналізу з використанням системи YouScan).
ТОП-5 матеріалів по найбільшому потенційному охопленню аудиторії:
Infobae (Argentina) - Partisanos ucranianos reivindican un ataque a un aeródromo militar ruso en Crimea
Onet (Poland) - Ukraine Business Roundup — Business & War
Yahoo - Ukraine's Defence Ministry audits uncover violations exceeding US$251.3 million
T-online (Germany) - Ukraine meldet Schlag gegen russisches Spezial-Abwehrsystem
NTV (Germany) - Russische Angriffe töten viele Menschen in Dnipropetrowsk
Загальна кількість посилань за звітний період - 15 377 (попердній - 15 103). Зростання показників - 2 %.
Укрінформ продовжив публікувати матеріали до стратегічних наративів:
Фото: Фейсбук Дениса Шмигаля
У Польщі створять Раду з питань співпраці з Україною - займатиметься відбудовою
Шмигаль у США закликав завершити всі процеси для конфіскації заморожених активів РФ
Спікер Джонсон вважає критично важливим надання Україні летальної зброїУкраїнсько-словацькі відносини: політика «нового прагматизму»
Топдипломати з Пекіна та Вашингтона обговорили Україну та підтримку Китаєм російського ВПК
Німеччина сподівається на якнайширшу участь країн у Саміті миру
Шарль Мішель: Постачання зброї та засобів ППО в Україну - це питання не місяців, а днів і тижнів
Макрон і Шольц обговорили європейські ініціативи з військової підтримки України
Стефанчук закликав підтримати резолюцію ПАРЄ про відбудову України та негайно допомогти з ППО
Серед ексклюзивних інтерв’ю з 12 по 18 квітня:
Ірина Боровець, заступниця міністра закордонних справ: З Латинською Америкою ми не починаємо відносини «з нуля», але потрібен їх повний перезапуск. Про те, чи є Бразилія найскладнішою країною регіону для України, як впливає на просування українських інтересів у Латинській Америці наше стратегічне партнерство зі США, чи виявляють латиноамериканські країни інтерес до вітчизняних розробок у оборонній сфері та які теми можуть нас зблизити.
Юрій Джигир, заступник міністра оборони України: Внутрішній аудит виявив порушень та неефективних управлінських рішень на більш як 10 млрд грн. Про результати аудиту діяльності відомства, у чому полягає згадана реформа, як відбувається спільний аудит з міжнародними партнерами наданого Україні озброєння та інше.
Аґне Білотайте, міністерка внутрішніх справ Литовської Республіки: Ми стоїмо пліч-о-пліч з Україною, адже ви боретеся за наші спільні цінності. Розмова торкалася тем співпраці, розвитку партнерства між міністерствами внутрішніх справ, безпекової ситуації в країнах Балтії, а також перебування вимушених українських переселенців у Литві.
Фото надала Олександра Авраменко
Олександра Авраменко, голова комітету з євроінтеграції УКАБ: Через обмеження агроекспорту до ЄС Україна втратить понад 300 млн євро. Про те, що означає це рішення європейців для українських агровиробників та експортерів і для нашої економіки загалом.
Олександр Мережко, голова Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва: Росія шантажує країни Глобального півдня і підкуповує політичні партії. Про особливості перемовин з представниками країн Глобального півдня.
Показники щодо загальної відвідуваності україномовної та іншомовної версій сайту за звітний період — близько 1,5 млн, переглядів — понад 3 млн, кількість взаємодій із сайтом — понад 7,5 млн.
На Єдиній подієвій стрічці за тиждень випущено 1 757 новин. Редакція оперативної інформації випустила 458 новин (з них 17 - ексклюзиви), економічна редакція - 133 новин (6 - ексклюзиви), регіональна - 434.
Повідомлень іноземними мовами за тиждень — 865 (у середньому 123 новини щодоби). Загалом, журналісти закордонної редакції випустили 292 новини, 6 публікацій, 6 відео та 103 фото.
Загальні показники щодо кількості підписників у соціальних мережах, де представлено агенцію — понад 520 тис, охоплення — понад 9,7 млн.
Фотокореспонденти “Укрінформу” з 12 по 18 квітня зробили 106 фоторепортажі, загалом опубліковано - 1 930 фотографій.
Кількість підписників YouTube-канал UkriformTV за 7 днів зросла на 1,3 тис. Станом на 11 квітня їх - понад 873 тис. Переглядів відео на YouTube-каналі – 2,1 млн. Це, у середньому, - 300 тисяч щодоби.
ТОП-3 матеріали Укрінформу за переглядами:
Ось така вирва у Святошинському районі після обстрілу 21 березня – 246 тис переглядів
Обов'язок армії - захищати свою територію – 88 тис переглядів
Три іскандери по Чернігову. Як місто оговтується після російського удару – 48 тис переглядів
У рамках проєкту “Влада inside”, вийшло ексклюзивне відеоінтерв’ю з міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Русланом Стрільцем. Журналіст та генеральний директор Укрінформу Олексій Мацука обговорив з міністром теми щодо збитків довкіллю через війну, притягнення рф до відповідальності за екологічні злочини та відшкодування, зокрема, за підрив росією Каховської ГЕС, а також розпитав про реалізацію реформ у галузі надрокористування та лісового господарства.
Текстова версія інтерв’ю - на сайті Укрінформу.
В ефірі “Самохвалов запитує” - розмова з заступником міністра економіки України Олексієм Соболєвим. Про нещодавно врегульовану новим законом корпоратизацію у державному секторі. Зокрема, що нові норми означатимуть для країни та економіки, навіщо робити державні компанії акціонерними та іншими товариствами, як зміни забезпечать прихід західних інвестицій у нашу поруйновану економіку.
Текстова версія інтерв’ю: http://surl.li/swfpq
Олексій Соболев, заступник міністра економіки
Гостем “Станції Краматорськ” став Василь Галамай, «Джміль» - бойовий медик, командир взводу ЗСУ. В інтерв’ю йшлося про роботу на передовій, ворожу пропаганду, мобілізацію в Україні та майбутнє.
Текстова версія інтерв’ю: http://surl.li/swghc
Шановні читачі, ми удосконалили безоплатну розсилку ексклюзивних матеріалів Укрінформу по п'ятницях.
За цим посиланням тепер дізнайтесь швидко про інформаційні ТОП-тренди країни.
Підписуйтесь на розсилку про Укрінформ:
вівторок - звіт агентства за тиждень;
п'ятниця - наші ексклюзиви.
Більше інформації - у менеджерки з комунікацій Укрінформу Наталії Максименко 0673348619, pr@ukrinform.com