Огляд «Війна в Україні за тиждень»
Пропонуємо до вашої уваги огляд основних подій, які стосуються воєнних дій в Україні, з 05 по 11 серпня.
СОЮЗНИКИ І ПАРТНЕРИ
Рада ЄС дала дозвіл на надання Україні траншу у розмірі близько 4,2 мільярда євро в межах програми Ukraine Facility.
Сполучені Штати Америки оголосили про надання чергового пакета військової допомоги Україні в обсязі 125 мільйонів доларів.
Міністерство оборони Литви у серпні надасть Україні новий пакет військової допомоги, в який увійдуть, зокрема, системи ППО малої дальності.
Міністерство фінансів США внесло до санкційного списку 14 білоруських компаній та 19 фізичних осіб, які, на думку американського уряду, є причетними до допомоги у війні Росії проти України і ухилення від санкцій з боку білоруських оборонних підприємств.
Група з 67 депутатів Європарламенту звернулася до Європейської комісії із закликом до обмежувальних заходів проти Угорщини через рішення Будапешта спростити процедуру в'їзду для громадян Росії та Білорусі.
Європейська комісія закликала владу Мексики заарештувати президента РФ Володимира Путіна, якщо той буде присутній на інавгурації новообраної президентки країни Клаудії Шейнбаум. Президент Мексики відмовився арештувати Путіна.
Повноваження спецпредставниці США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, яка залишає посаду, перейдуть до заступника держсекретаря з питань управління та ресурсів Річарда Верми.
БОЙОВІ ДІЇ
За даними Генштабу, протягом тижня на фронті сталося 794 бойових зіткнення.
Про ситуацію в Курській області РФ:
Україна сама ухвалює рішення стосовно воєнних дій, наголошують у Державному департаменті США, коментуючи події в Курській області – Метью Міллер, речник Держдепу.
Сполучені Штати підтримують зв’язок з українською стороною щодо подій у Курській області РФ, щоб зрозуміти цілі і стратегію операції – Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки Білого дому
Україна у рамках своєї оборонної війни проти незаконної агресії РФ має право на завдання ударів по ворогу там, де вважає за потрібне, у тому числі на його території – Пітер Стано, речник ЄС.
Глава оборонного комітету Бундестагу Маркус Фабер не бачить проблем з використанням ЗСУ переданої їм німецької зброї на території Курської області, а самим ЗСУ бажає успіху.
Західні союзники дали зелене світло наступові ЗСУ на території Росії – Politico
У Курській, Брянській та Бєлгородській областях Росії, що межують з Україною, запроваджений режим контртерористичної операції.
Що відомо про події на Судженському напрямку дивись за посиланням.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 11 серпня заявив, що операція продовжується. Подробиць головнокомандувач ЗСУ не надав.
Станом на 11 серпня ситуація на кордоні з Білоруссю залишається контрольованою, стягування додаткових білоруських військ наразі не фіксується. Раніше Міністерство оборони Білорусі заявило у неділю, що відправляє додаткову військову техніку до прикордонних з Україною районів.
Сили оборони України завдали удару по аеродрому «Липецьк» (Липецька область, рф), уражено склади з керованими авіаційними бомбами та ще низку інших об’єктів в районі летовища. На аеродромі «Липецьк» базуються літаки Су-34, Су-35 та МіГ-31 повітряно-космічних сил РФ. Результати ураження уточнюються.
Спецпризначенці ГУР МОУ 9 серпня під час рейду на окуповану росіянами Кінбурнську косу ліквідували близько 30 загарбників та їхню броньовану техніку та встановили бойовий прапор Воєнної розвідки на одній з позицій ворога.
У ніч на 9 серпня поблизу населеного пункту Чорноморське у Криму воїни спецпідрозділу ГУР МОУ «Group 13» за допомогою ударного морського дрона MAGURA V5 знищили швидкісний катер проєкту КС 701 типу «Тунєц».
Підрозділи ЗСУ 09 серпня завдали ударів по зенітних ракетних дивізіонах РФ на тимчасово окупованій території Донецької області. Підтверджено точне влучання та знищення одного радара ЗРК С-350. Щодо інших двох цілей інформація наразі уточнюється. Водночас зафіксовано припинення роботи всіх трьох радарів ворога після ударів.
Сили оборони здійснили ще одну унікальну спецоперацію, знищивши російський вертоліт Мі-28 над Курською областю з допомогою FPV-дрона. СБУ 09.08 знищили ще один вертоліт у момент його польоту за допомогою FPV-безпілотника у Курській області.
На Тендрівській косі у північній частині Чорного моря спецпризначенці підрозділу активних дій «Артан» та Морського центру Головного управління розвідки Міністерства оборони України 6 серпня 2024 року знищили техніку, особовий склад і фортифікації загарбників.
Українські захисники атакували одну з газових вишок у акваторії Чорного моря. Ворог на вишці розмістив технічне розвідувальне обладнання та тримав до 40 осіб особового складу і використовував цю локацію для GPS-спуфінгу з метою зробити небезпечним цивільне судноплавство.
ВІЙНА: ВТРАТИ ВОРОГА
Загальні бойові втрати російської армії в Україні за тиждень становлять:
8 010 загарбників
36 танків
108 бойових броньованих машин
387 артилерійських систем
5 РСЗВ
8 засобів ППО
1 літак
2 гелікоптери
301 БПЛА оперативно-тактичного рівня
11 крилаті ракети
498 одиниць автомобільної техніки й автоцистерн
66 одиниць спеціальної техніки РФ.
УКРАЇНА: ВТРАТИ
З 5 по 11 серпня російські окупанти випустили по території України понад 30 ракет та більш як 800 авіабомб.
Внаслідок обстрілів російськими окупантами Донецької, Херсонської, Запорізької, Сумської, Миколаївської, Дніпропетровської, Харківської областей 20 людей загинули, 91 отримали поранення.
Атака «Шахедів» 05 серпня
Сили протиповітряної оборони України знищили всі 24 російські ударні безпілотники типу Shahed в семи областях України.
Пошкоджені обʼєкти цивільної інфраструктури у двох районах Харківської області.
Атака 06 серпня
Сили протиповітряної оборони знищили чотири російські ракети та 15 із 16 ударних дронів типу Shahed.
У Київській області уламками збитих цілей пошкоджені житловий та офісний будинок, дві АЗС, будинок лісника. Пожеж на місцях падіння уламків немає.
У Києві в пошкоджена автостоянка у Деснянському районі. Загоряння внаслідок падіння не було.
Балістичні ракети, якими російські війська атакували Київ, могли бути російського або північнокорейського виробництва.
Атака 07 серпня
Сили протиповітряної оборони знищили 30 ударних безпілотників типу Shahed, якими Росія атакувала Україну.
У Київській області внаслідок падіння уламків російських безпілотників одна людина отримала поранення, в двох громадах зафіксовані пошкодження 22 приватних будинків.
Атака 11 серпня
Протиповітряна оборона України збила 53 із 57 ударних безпілотників типу Shahed. Також для ударів були застосовані північно-корейські балістичні ракети KN-23.
Внаслідок падіння уламків ракети на приватні житлові будинки у Броварському районі Київщини 2 людини загинули, серед яких 4-річня дитина, 3 людей тяжко травмовано, серед яких 13-річна дитина.
Російські окупанти 09 серпня завдали ракетного удару по Костянтинівці у Донецькій області ймовірно ракетою Х-38, поцілили у супермаркет, була пожежа, 14 людей загинули та 44 отримали поранення.
Зранку 6 серпня росіяни вдарили по щільній забудові в центральній частині Харкова, ймовірно, з ракетного комплексу «Іскандер». 1 людина загинула, 12 отримали поранення.
На фронті загинув колишній оператор телеканалу «Вітер» (CBN) Володимир Чернишов із Кропивницького.
ВІДЕОСЮЖЕТИ
Від ранку 6 серпня у Курській області на росії неспокійно. Тамтешня влада заявляє – ЗСУ прорвали кордон. Занепокоївся і російський диктатор. Путін екстрено скликав радбез та заявив про «масштабну провокацію Києва». У мережі повідомляється про просування до міста Суджа, захоплення газорозподільної станції, через яку йде газ до Європи, та втрати з боку рф. Офіційно українська влада допоки ці події не прокоментувала. Чи справді ЗСУ прорвали кордон та які цілі має цей наступ — для Укрінформу пояснив військовий експерт Іван Ступак.
Верховна Рада розробляє нормативно-правову базу, яка дозволить військовозобов’язаним самостійно вибирати місце служби. Альтернативний рекрутинг здійснюватиметься без ТЦК та не вимагатиме укладання контракту. Як це відбуватиметься – Укрінформу розповів народний депутат України Федір Веніславський.
ФОТО
Зруйнований унаслідок російського обстрілу храм Різдва Пресвятої Богородиці, селище Новоекономічне, Донецька область.
ПОЛІТИЧНІ РІШЕННЯ
Президент підписав закони щодо продовження терміну дії воєнного стану в Україні та строку проведення загальної мобілізації.
Міністерство оборони 08.08 презентувало застосунок «Армія+», що дає старт цифровізації документообігу у Збройних силах; наразі він дає змогу подати електронний рапорт та взяти участь в опитуванні.
Українська сторона відкидає звинувачення Перехідного уряду Малі у нібито «підтримці Україною міжнародного тероризму» і залишає за собою право вжити всіх необхідних заходів політико-дипломатичного реагування у відповідь на недружні дії.
Україна 05 серпня отримала 3,9 млрд доларів безповоротного гранту від США через Світовий банк.
АТ «Українська оборонна промисловість» (УОП) за підсумками 2023 року отримало від реалізації продукції на 72% більше коштів, ніж роком раніше, що зробило компанію лідером зростання серед світових виробників озброєння. За цим показником Укроборонпром посів 49-те місце у рейтингу TOP 100 Defense Companies 2024.
За сім місяців 2024 року підприємства Групи Нафтогаз – АТ «Укргазвидобування» і ПАТ «Укрнафта» – видобули 8,6 млрд кубометрів товарного газу. Це більш як на 7% перевищує аналогічний показник торік.
З повною версію військового огляду за тиждень можна ознайомитися за лінком.
Також пропонуємо до вашої уваги ранковий випуск новин. Підписуйтесь на безкоштовну щоденну розсилку