Огляд «Війна в Україні за тиждень»
Пропонуємо до вашої уваги огляд основних подій, які стосуються воєнних дій в Україні, з 18 по 24 листопада

БОЙОВІ ДІЇ
Росія запустила по Дніпру міжконтинентальну балістичну ракету.
В ГУР повідомили, що ймовірно Росія 21 листопада завдала удару по Дніпру, застосувавши балістичну ракету зі складу ракетного комплексу «Кєдр».
Також українська розвідка повідомила, що володіє інформацією про підготовлений у Росії документ, в якому передбачено план поділу української території на три частини до 2045 року. Документ підготували Міністерство оборони та Генштаб ЗС Росії у грудні минулого року. На його основі було розроблено оборонне планування РФ на період з 2026 по 2035 рік з прогнозом до 2045 року.
Станом на 22 листопада ЗСУ контролюють 800 квадратних кілометрів Курської області. Через Курську операцію росіяни скасували наступ на Запоріжжя.
Станом на 19 листопада у Курській області російські окупанти перейшли від ведення маневрової оборони до наступальних дій. Ця тактика супроводжується значними втратами ворога в особовому складі та техніці.
Міноборони США повідомили, що під Курськ перекинуто понад 11 тисяч північнокорейського контингенту.
Галицькі десантники продовжують поповнювати обмінний фонд в Курській області – взято 26 полонених росіян за один бій на Курщині.
Північна Корея відправила генерал-полковника Кім Йон Бока до Росії для координації сил Північної Кореї, які воюють проти України. Але брати участь у бойових діях він не буде. Це перший випадок, коли такий високопоставлений представник військової еліти КНДР став публічною особою.
22 листопада на Сіверському напрямку прикордонники зупинили найбільший за останній період ворожий штурм – понад 20 одиниць ворожої техніки.
Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну чисельність Сухопутних військ ЗСУ збільшилась втричі.
***
Атаки по Росії
У ніч на 19 листопада ЗСУ у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали вогневого ураження по арсеналу 1046 центру матеріально-технічного забезпечення у районі міста Карачев Брянської області РФ. Зафіксовано 12 вторинних вибухів та детонація в районі цілі.
20 листопада 11 підрозділи 78-го окремого десантно-штурмового полку «Джміль» Сил безпілотних систем ЗСУ та 413-го батальйону безпілотних систем «Рейд» уразили командний пункт російських військ поблизу Мар'їно Курської області. За даними ЗМІ, під час обстрілу поранено високопоставленого генерала з Північної Кореї. За даними Global Defense Corp, у результаті удару ракетами Storm Shadow по Курській області загинули 500 північнокорейських солдатів. Також могли загинути 18 російських військових, 33 поранені. Серед загиблих, зокрема, багато російських офіцерів. Повідомляється про загибель першого заступника командувача Ленінградського військового округу, генерал-лейтенанта Валерія Солодчука.
21 листопада ракетний полігон «Капустін Яр» у Знаменську Астраханської області, звідки російська армія запустила нову балістичну ракету середньої дальності по Дніпру, атакували дрони. Щонайменше два БПЛА не були збиті й завдали ударів по 105-му майданчику полігону «Капустін Яр».
У місті Губкін Бєлгородської області РФ успішно уражений командний пункт угруповання російських військ «Сєвєр».
Безпілотники атакували 13-й арсенал ГРАУ у Новгородській області, поблизу Котово. Це орієнтовно 680 км від кордону з Україною. На цьому арсеналі зберігаються артилерійські снаряди, ракети для РСЗВ «Град», «Смерч» та «Ураган», «Іскандери», північнокорейські KN23, ракети до С-300 та С-400, боєприпаси для комплексу «Тор».
У Бєлгородській області був атакований завод компанії ЕФКО, який публічно робить харчову продукцію, але насправді також виготовляє грузові дрони, котрі використовує російська армія у воєнних цілях.
20 листопада у селищі Соснівка в Самарській області РФ, дрони атакували нафтосховище – ЗМІ.
ДОПОМОГА: СОЮЗНИКИ І ПАРТНЕРИ
18 листопада Президент США Джо Байден дозволив Україні використовувати далекобійні ракети ATACMS по території Росії . 20 листопада стало відомо, що Велика Британія схвалила використання ракет Storm Shadow у відповідь на розгортання Росією північнокорейських військ у війні проти України. Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро непрямо підтвердив, що Україна може бити по Росії французькими ракетами великої дальності.
The Washington Post повідомив, що президент США Джо Байден санкціонував надання Україні американських протипіхотних мін.
Європейські партнери продовжуватимуть військову підтримку України: ЄС використає €1,4 мільярда із заморожених активів РФ для військові закупівлі для України.
Міністерство фінансів США оголосило про запровадження нового пакету санкцій проти Росії в рамках домовленостей на рівні G7, які охоплюють обмеження проти «Газпромбанку», десятків інших банків та фінансових установ.
22 листопада стало відомо, що Канада передала Україні новітню систему протиповітряної оборони NASAMS, обіцяну минулого року.
Велика Британія розширює свою військову підтримку Україні, надаючи пакет фінансування у 7,5 млн фунтів стерлінгів (майже 9,5 млн дол.) на нові ударні та розвідувальні безпілотники для України.
Міністерство оборони США оголосило про виділення Україні пакету допомоги у сфері безпеки на суму $275 мільйонів. Новий пакет включає ракети HIMARS, 155 мм та 105 мм артилерійські снаряди, міни для мінометів, безпілотні системи, протитанкове озброєння TOW і AT-4, набої для стрілецької зброї.
ВТРАТИ ВОРОГА
За даними розвідки Британії росіяни зазнають рекордних від початку повномасштабного вторгнення середньодобових втрат уже другий місяць поспіль – середньодобові втрати ворога у жовтні становили 1354 людини, за перші 12 днів листопада становлять 1498 осіб.
УКРАЇНА: ВТРАТИ
Станом на ранок 19 листопада 2024 року 592 дитини загинули та понад 1702 отримали поранення різного ступеня тяжкості.
У Донецькій області після деокупації трьох населених пунктів Святогірської громади було проведено 48 ексгумацій людей, які загинули у тримісячний період російської окупації.
За період повномасштабного вторгнення РФ на територію України було зареєстровано близько 143 тисяч воєнних злочинів.
В ООН повідомили, що за офіційною статистикою, щонайменше, 12,1 тисячі цивільних українців загинули від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, ще понад 26,8 тисяч отримали поранення, втім реальні цифри можуть бути набагато більшими.
За час повномасштабного вторгнення Російська Федерація депортувала або примусово перемістила 19 546 дітей. Водночас вдалося повернути 1012 дітей.
22 листопада росіяни стратили біля Вугледара п’ятьох полонених захисників України.
21 листопада російські окупанти ввійшли до однієї з квартир у житловому кварталі Торецька, де перебували троє цивільних, та зумисно відкрили по людях вогонь з автоматичної зброї, 2 людини загинуло, 1 поранена.
ВІДЕОСЮЖЕТИ
Путін затвердив нову ядерну доктрину РФ - згідно якої, підставою для завдання Росією ядерного удару може стати масована повітряна атака неядерними засобами, зокрема безпілотниками, а також далекобійними ракетами.
Чи наважиться Путін на застосування ядерної зброї, Укрінформ поцікавився думкою військового експерта, речника Генштабу ЗСУ 2014-2017 років Владислава Селезньова.
ФОТО
У Львові на залізничному вокзалі зазвучав орган. Труби цього музичного інструмента виготовлені з фрагментів російських ракет, які впали на Київщині. Фото: Анастасія Смол’єнко, Укрінформ
ПОЛІТИЧНІ РІШЕННЯ
Верховна Рада України
У держбюджеті-2025 на підтримку українських виробників передбачили ₴36 мільярдів
ухвалила звернення до парламентів та урядів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх міжпарламентських асамблей у зв’язку із тисячним днем з початку повномасштабного збройного вторгнення Росії в Україну – Укрінформ. Його підтримали 324 народні депутати.
ухвалила закон про позбавлення державних нагород за популяризацію або пропаганду держави-агресора чи вчинення інших протиправних дій проти України;
ухвалила закон щодо уточнення підстав для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації особам, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час участі у бойових діях;
З 1 грудня 2024 року бронювання працівників здійснюватиметься виключно в електронному форматі через портал «Дія».
Кабінет міністрів
затвердив порядок управління, моніторингу та контролю видатків за програмою європейської макрофінансової допомоги на 50 млрд євро Ukraine Facility;
ухвалив рішення, що дозволить отримати 4,8 мільярда доларів у межах проєкту PEACE від Світового банку;
Україна разом зі Світовим банком презентували план змін «Матриця реформ», спрямований, зокрема, на реформування управління публічними інвестиціями.
Міністерство оборони
кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Сил оборони FPV-комплекс «Вихор», який може наздогнати у русі ворожу бронетехніку чи автомобіль.
допустило до експлуатації ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3, яка призначена для евакуації важкої бронетехніки з поля бою.
З повною версію військового огляду за тиждень можна ознайомитися за лінком.
Також пропонуємо до вашої уваги ранковий випуск новин. Підписуйтесь на безкоштовну щоденну розсилку