Палата представників США проголосувала за законопроєкт про допомогу для України на майже 61 млрд доларів
Допомога США для України: Конгрес нарешті зрушив з місця
Після голосувань у Палаті представників лідер більшості в Сенаті підтвердив, що у вівторок зробить наступний крок
Палата представників США в суботу ухвалила масштабний пакет законопроєктів з іноземною допомогою Україні, Ізраїлю, Тайваню, а також із відповіддю на інші виклики національній безпеці Америки. Для нашої країни це голосування без перебільшення стало історичним, бо нарешті поклало край тривалим місяцям боротьби з популізмом й відверто прокремлівською риторикою, яка проникла на Капітолійській пагорб Вашингтона. Саме так оцінили ситуацію самі конгресмени-республіканці, які втомилися від маніпуляцій ультраправих колег із MAGA-фракції. Передбачається, що за кілька днів пакет буде підтриманий у Сенаті та підписаний президентом США. До відправки в Україну першої партії вкрай необхідних озброєнь та систем захисту, вочевидь, залишаються лічені дні. ЧИТАТИ ДАЛІ
США можуть наступного тижня відправити допомогу Україні включно з ATACMS - сенатор
“Сподіваюся, щойно цей (законопроєкт - ред.) дійде до президента у вівторок чи середу, ці поставки відразу розпочнуться, з ATACMS більшого радіусу дії... Я сподіваюся, що коли президент підпише (законопроєкт із допомогою для України – ред.), ця зброя буде передана Україні до кінця тижня”, - сказав голова Комітету з питань розвідки американського Сенату Марк Ворнер.
Зеленський: Допомога США дасть змогу Україні стабілізувати ситуацію й перехопити ініціативу на фронті
“Я вважаю, що ця підтримка дійсно зміцнить Збройні сили. Я молюся, і ми матимемо шанс на перемогу, якщо Україна дійсно отримає системи озброєння, які нам так потрібні, які так потрібні тисячам солдатів. Зараз у нас є шанс стабілізувати ситуацію та перехопити ініціативу, а тому нам дійсно потрібно мати системи озброєння”, - сказав глава Української держави.
Топ
Президент: Робимо все можливе, щоб збільшити захист неба
На фронті за добу відбулося 65 бойових зіткнень
Ворог обстріляв Українськ на Донеччині - один загиблий, четверо постраждалих
На Одещині внаслідок ворожого ракетного удару постраждали четверо людей
Росіяни атакували Нікопольський район з артилерії та дронами, є поранена
НАТО має збивати ракети, що летять у напрямку Польщі чи Румунії - генерал
Армія РФ за добу втратила в Україні ще 950 військових
У ВМС підтвердили ураження корабля “Коммуна” в тимчасово окупованому Севастополі
Атака дронів у восьми областях Росії є спільною операцією українських спецслужб - джерело
Тотального блекауту в Україні не буде - Галущенко
Вбивство поліцейського
На Одещині затримали підозрюваних у розстрілі вінницьких поліцейських
Нападників на поліцейських затримали в Одеській області – їм загрожує довічне ув'язнення - голова Нацполіції Іван Вигівський.
Завдяки злагодженій роботі оперативних служб було встановлено місцеперебування фігурантів — вони переховувались на території Одеської області. Зловмисники затримані за силової підтримки спецпідрозділу КОРД.
Підозрювані в розстрілі поліцейських планували втекти з України
За словами речниці Нацполіції Олени Бережної, причиною нападу на поліцейських, як сказали затримані, було те, що вони перевозили бойові гранати, "але як було насправді - встановить слідство".
На чиїй території має бути війна?
Навіщо США закликають Україну не бити по російських НПЗ?
Із кінця січня Україна регулярно завдає ударів по нафтопереробних заводах у Росії далекобійними дронами. Наразі достовірно відомо про успішне ураження 13 НПЗ. Утім, один із найголовніших українських партнерів — США — не схвалюють атаки по російських нафтопереробних потужностях. З якої причини Сполучені Штати закликають Україну припинити такі удари та як на це має реагувати Київ? - обговорили з політологом Ігорем Рейтеровичем.
Герої серед нас
Металург. Депутат. Воїн. Фермер - неймовірна історія «айдарівця» з Алчевська Юрія Кушніра
Корінний мешканець міста Алчевська на Луганщині Юрій Кушнір уже в травні 2014-го став добровольцем знаменитого батальйону «Айдар». На війні він познайомився з майбутньою дружиною Світланою, яка пішла воювати пліч-о-пліч із ним. Певний час родині Кушнірів вдалося пожити мирним життям, а після повномасштабного вторгнення вони знову пішли на фронт. ЧИТАТИ ДАЛІ
Реабілітація у майстерні: історія подружжя митців Курій-Максимів
Історія львівського подружжя митців Наталі Курій-Максимів і Максима Максимова — яскравий приклад стійкості та підтримки в умовах війни. Наталя створює і продає картини на склі, кераміці, полотні й не тільки. Її чоловік Максим пішов на війну добровольцем у 47 окрему механізовану бригаду “Магура”. У червні 2023 року захисник зазнав важкого поранення, внаслідок якого втратив ногу. Після цього він продовжує займатись улюбленою справою – мистецтвом, у такий спосіб заробляючи на реабілітаційні потреби та допомогу для побратимів із бригади.
Україна звучить у світі
Аудіогіди українською: мова порозуміння, визнання, підтримки
Про Ван Гога, Марію Заньковецьку й інших достойників у музеях понад 40 країн світу вже розповідають державною мовою України
Заради цього варто побувати в Амстердамі, Гельсінкі, Варшаві й іще кількох десятках міст за кордоном, де в музеях аудіоекскурсії про визначні події та достойників можна слухати українською мовою. У період російсько-української війни не до того – дорікне хтось. Утім саме в найзапекліші роки відстоювання української ідентичності, коли агресор намагається знищити її своїм мільйонним військом і тисячами ракет, – час для голосу України у зарубіжних місцях популяризації культури та історії. ЧИТАТИ ДАЛІ